wtorek, 19 czerwca 2018.
Strona główna > Nauka > Czasu jest mało

Czasu jest mało

Czasu jest mało
Data publikacji: 2016-07-12 16:03
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-23 18:50
Wywietleń: 311 143776

Ogromne zmiany już wkrótce, bo w 2017 roku, czekają uczniów i nauczycieli. Najważniejsze to m.in. likwidacja gimnazjów, wprowadzenie ośmioklasowej szkoły powszechnej i czteroletniego liceum. O tych właśnie rewolucyjnych zmianach w oświacie rozmawiali dyrektorzy szczecińskich gimnazjów z urzędnikami magistratu i prezydentem Piotrem Krzystkiem.

Przypomnijmy, że wśród uczniów najbardziej zmiany odczują ci, którzy po wakacjach pójdą do klasy 6. To oni bowiem będą pierwszym rocznikiem, który nie będzie kontynuować nauki w gimnazjum, ale w klasie 7.

- Przed nami rewolucyjne zmiany, dotyczące całego obowiązującego obecnie systemu szkolnictwa. Pewne jest to, że musimy się do nich dobrze przygotować, a czasu na to niestety mamy bardzo mało. Czeka nas ogrom pracy – usłyszeli na spotkaniu dyrektorzy od prezydenta Krzystka. – Chcemy razem z wami przygotować się do tej reformy oświaty i wspólnie wypracować taki sposób wprowadzenia zmian, by było one jak najmniej dotkliwe i bolesne, zarówno dla uczniów i ich rodziców, jak również dla was – dyrektorów szkół oraz waszych nauczycieli.

W trakcie spotkania szefowa miejskiej oświaty, Lidia Rogaś, przedstawiła dyrektorom informacje dotyczące przeprowadzenia planowanej reformy oświaty, w tym zagrożenia wynikającymi z wprowadzenia tak rewolucyjnych zmian w obecnie obowiązującym systemie kształcenia. Przedstawiony został także nowy Zespół ds. reformy oświaty, który zostanie podzielony na cztery podzespoły - ds. sieci szkół podstawowych, ds. sieci szkół ponadgimnazjalnych, ds. sieci szkół specjalnych oraz zespół wspierający.

Jak informuje Marta Kufel z biura prasowego Urzędu Miasta, obecnie Wydział Oświaty UM czeka na informacje zwrotne od dyrektorów gimnazjów. Podczas spotkania zostali oni bowiem poproszeni o przeanalizowanie między innymi tego, jakie zmiany są konieczne do przeprowadzenia w budynkach ich szkół, pod względem dostosowania ich do wymogów choćby najmłodszych uczniów.

- Na dalszych etapach prac nad wprowadzeniem reformy oświaty w Szczecinie, planuje się także spotkania prezydenta z dyrektorami innych szczecińskich placówek oświatowych, a także konsultacje związane przykładowo z tworzeniem nowej sieci szkół - informuje M. Kufel.

(MON)

 

Na zdjęciu: Ostatni egzamin szóstoklasistów

Fot. Dariusz Gorajski

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Finalistki Gryfii na plenerze literackim
Plener literacki wystartował
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy