Środa 27 października 2021r. 
REKLAMA

Żmurkiewicz: Stosujmy się do zaleceń w związku z pandemią koronawirusa

Data publikacji: 2020-03-12 17:39
Ostatnia aktualizacja: 2020-03-14 22:40
Żmurkiewicz: Stosujmy się do zaleceń w związku z pandemią koronawirusa
 

Na konferencji prasowej w Świnoujściu prezydent Janusz Żmurkiewicz i jego zastępca Paweł Sujka apelowali o stosowanie się do wytycznych krajowych władz w związku z pandemią koronawirusa. - Rząd podjął dobrą decyzję w związku z zamknięciem placówek oświatowych i innych. Musimy dążyć do tego, żeby nasz kraj nie doświadczył tego, co doświadczają chociażby Włochy - mówił J. Żmurkiewicz. 

- Podczas telekonferencji wojewoda polecił, żeby wszyscy starostowie przygotowali pomieszczenia dla 50 do 60 osób, które mogą być zakażone koronawirusem. Polecenie to wykonamy. Zabezpieczymy obiekt, w którym te 50 do 60 osób będzie można zakwaterować. Z kolei chore osoby będą trafiać do szpitala - mówił J. Żmurkiewicz.  

Urząd Miasta w Świnoujściu zmienił organizację pracy. Urzędnicy apelują o ograniczanie wizyt w magistracie do tylko pilnych spraw. Wejście do urzędu odbywa się tylko przez drzwi frontowe, a strażnik miejski pełniący dyżur udziela niezbędnych informacji i ułatwia poruszanie w nowej organizacji urzędu. Drzwi do wejścia przeznaczonego dla osób z niepełnosprawnościami, z tyłu budynku, będą otwierane na dzwonek.

Uruchomiono dodatkowe adresy: kontaktum1@um.swinoujscie.pl, kontaktum2@um.swinoujscie.pl i specjalny numer telefonu: 91 327 06 28, z których można korzystać bezpośrednio kierując swoje zapytania, a sprawy zostaną przekierowane do właściwych wydziałów. 

- Jednocześnie informujemy, że wszystkie adresy mailowe i numery telefonów znajdujące się na stronie www.swinoujscie.pl są aktualne i tą drogą również można kontaktować się z danym wydziałem. Kontakt bezpośredni z pracownikami Urzędu Miasta tylko w uzasadnionych, pilnych przypadkach - podaje świnoujski magistrat - Zgodnie z obowiązującymi zaleceniami na terenie urzędu zwiększono częstotliwość dezynfekcji klamek i innych powierzchni. Odwiedzający urząd interesanci mają do dyspozycji maseczki ochronne oraz środki do dezynfekcji rąk do użycia na stanowisku obsługi - podają urzędnicy.

Tekst i fot. BaT

Sonda

Czy odwołanie imprez i zamknięcie niektórych placówek z powodu koronawirusa to dobra decyzja?

Na zdjęciu: prezydent Janusz Żmurkiewicz i jego zastępca Paweł Sujka.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Lopez
2020-03-14 22:34:13
Pozamykacie wszystko aby zasiać bezpodstawny strach w celu wprowadzenia obowiązkowych szczepień , ograniczenia wolności i inwigilację totalną , wyjście z gotówki itd. Nie ma żadnego wirusa który różni się od grypy . Są ludzie ,którzy sami myślą i wiedzą,że to ustawka ogólnoświatowa .

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ