Poniedziałek 27 września 2021r. 
REKLAMA

Pierwsza ofiara śmiertelna koronawirusa w Polsce. W Poznaniu zmarła 57-letnia kobieta (akt. 1)

Data publikacji: 2020-03-12 12:24
Ostatnia aktualizacja: 2020-03-12 16:57
Pierwsza ofiara śmiertelna koronawirusa w Polsce. W Poznaniu zmarła 57-letnia kobieta
 

Niestety, zmarła 57-letnia pacjentka z Poznania zakażona koronawirusem. Informację przekazał w czwartek wiceprezydent Jędrzej Solarski. Dodał, że pacjentka cierpiała również na inne schorzenia. Minister zdrowia Łukasz Szumowski apeluje o pozostanie w izolacji, ponieważ to jedyna forma, w której może chronić się społeczeństwo.

Wiceprezydent Poznania poinformował również, że kobieta nie pracowała w żadnej placówce oświatowej.

Obecnie w poznańskim szpitalu hospitalizowane są dwie osoby, a 16 jest na obserwacji. W czwartek po południu Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 18 nowych przypadkach. Łącznie w Polsce zakażonych koronawirusem było wtedy 48 osób, przebadano 2234 próbek.

- To czas na pozostanie w domu. Czas żeby nie wychodzić do supermarketów. Nie ma powodów żeby wykupować całe sklepy. Organizujemy sieć jednoimiennych szpitali zakaźnych. W Polsce ma zostać przekształconych 19 placówek, co najmniej jedna na województwo - poinformował na specjalnej konferencji w czwartek Łukasz Szumowski.

Jednoimienne szpitale mają być w gotowości od poniedziałku. W każdym ma być minimum 10 procent łóżek z respiratorami. - Działalność szpitali zostanie sfinansowana przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Taką możliwość daje nam specustawa - wyjaśnia Minister zdrowia.

W czwartek ma zostać wydane rozporządzenie ministra zdrowia dotyczące wprowadzenia zagrożenia epidemicznego.

(kn)

***

Wcześniejsza informacja.

Zmarła 57-letnia kobieta, u której stwierdzono koronawirusa - poinformował wiceprezydent Poznania. To pierwsza ofiara śmiertelna koronawirusa w Polsce. 

Kobieta była leczona w poznańskim szpitalu.

Więcej informacji wkrótce.

(ip)

Fot. pixabay.com

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

do @ itd
2020-03-12 16:40:10
- zapomniałeś o "Pretty Woman", która się tylko tak pytała; "Wzywam premiera Morawieckiego i rząd do ujawnienia prawdy o przypadkach koronawirusa w Polsce. Bezpieczeństwo Polek i Polaków jest najważniejsze." Gdy "Pretty Woman" w takim tonie się pyta to strach pomyśleć gdy "wyjdzie z nerw".
itd
2020-03-12 15:05:13
Jest wreszcie pierwsza ofiara długo oczekiwana przez totalna targowice.Ruszajcie do boju ;arlukowicz.budka,kopertowicz inne nitrasy,jachiry.
krótko
2020-03-12 14:50:54
Na twoje konto Mateusz
prawda
2020-03-12 13:39:19
Śmiertelność w przypadku Covid 19 jest zbliżona do zwykłej grypy na którą choruje co roku około 2,5 mln Polaków i są zawsze ofiary śmiertelne. Jeżeli tak jest to o co chodzi? Chodzi jak zwykle o pieniądze bo na przymusowych szczepieniach można zarobić gigantyczną kasę, chodzi też o "dobrą robotę" jak mawia Bill Gates którą można wykonać za pomocą szczepionek - 19 października 2019 na konferencji w Nowym Yorku - Gates, Bloomberg i inni globaliści symulowali rozwój epidemii Covid 19 która wybuchła 3 miesiące później - można powiedzieć co za zbieg okoliczności! Na czym ma polegać ta "dobra robota" ano na depopulacji świata - wszystko w imię ograniczenia emisji CO2. Na w/w konferencji te świry przewidywały że podczas pierwszych 18 miesięcy epidemii koronowirusa umrze 65 mln ludzi! Jest pytanie czy umrze od Covid 19 czy może od szczepień?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ