Wtorek 26 października 2021r. 
REKLAMA

Zmiany w pracy szpitala zakaźnego przy Arkońskiej

Data publikacji: 2020-03-24 19:39
Ostatnia aktualizacja: 2020-03-25 18:04
Zmiany w pracy szpitala zakaźnego przy Arkońskiej
 

Szpital zakaźny przy ul. Arkońskiej w Szczecinie ogłosił we wtorek, że zmienia zasady pracy punktu przyjęć i poszczególnych oddziałów.

Punkt Przyjęć pacjentów z podejrzeniem zakażenia koronawirsem znajduje się teraz na parterze budynku L (na co dzień działa tu Punkt Przyjęć Planowych). Jest to największy i najwyższy budynek w szpitalu. W Punkcie Przyjęć pacjenci będą kwalifikowani do badania i  kierowani do sali selekcyjnej przed badaniem, gabinetu lekarskiego, sali oczekiwania na wynik oraz sali oczekiwania na transport. W jednym budynku znajduje się także oddział internistyczny oraz Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii.

Oddział Zakaźny, który do tej pory funkcjonował w budynku J, również został przeniesiony do budynku L (na II piętro w miejscu, gdzie dotychczas funkcjonował Oddział Chirurgii). Oznacza to, że zarówno budynek J, jak i tymczasowa strefa oczekiwania w namiotach, są na ten moment wyłączone z użytkowania.

Mapa Szpitala Zakaźnego w Szczecinie

Cały budynek Centrum Zabiegowego oraz budynek B są przygotowane do hospitalizowania pacjentów z koronawirusem (ok. 350 łóżek).

- Docelowo szpital posiada ponad 950 łóżek w obu lokalizacjach: 600 przy ul. Arkońskiej i 350 przy ul. Sokołowskiego. Będą one uwalniane wraz ze wzrostem liczby hospitalizowanych pacjentów - informuje Natalia Andruczyk, rzecznik prasowy placówki.

W najbliższych dniach na terenie szpitala pojawi się zewnętrzne oznakowanie, które ułatwi pacjentom poruszanie się i dotarcie do Punktu Przyjęć Planowych.

(ip)

Fot. SPWSZ

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ