Wtorek, 23 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Pomóż tym, którzy pomagają. Przynieś długopis!

Data publikacji: 20 marca 2020 r. 17:53
Ostatnia aktualizacja: 22 marca 2020 r. 22:35
Pomóż tym, którzy pomagają. Przynieś długopis!
 

Długopisy. Każdą ich ilość przyjmie szpital wojewódzki przy ul. Arkońskiej w Szczecinie. Jeśli ktoś może się z placówką podzielić różnego rodzaju pisadłami niech przyniesie je do „Bistro pod 8” przy ul. Podgórnej 26 w Szczecinie.

Zaczęło się od kanapek, wody, soków i herbaty. Akcja społeczna „Pomóżmy tym, którzy pomagają Szczecin” organizowała przekąski i napoje dla lekarzy, pielęgniarek, radiologów, laborantów…, czyli wszystkim pracownikom SPWSZ w Szczecinie, którzy opiekują się chorymi na COVID-19 i oczekującymi na wyniki podejrzewanymi o zakażenie koronawirusem.

Potem otrzymaliśmy sygnał, że placówka potrzebuje tzw. potykaczy (plastikowych stelaży), które zostaną wykorzystane do oznakowania terenu, by chorzy nie błądzili po szpitalu.

To z pozoru drobiazg

Teraz się okazuje, że w ZOZ-ie przydadzą się długopisy.

- To z pozoru drobiazg. Ale w szpitalu zaczyna ich brakować, bo potrzeba ich bardzo, bardzo dużo – tłumaczy radna Dominika Jackowski, współorganizatorka akcji.

Do czego są tak potrzebne? Do wypełnienia karty chorych. Długopisów się nie sterylizuje. Każdy pacjent po wypełnieniu szpitalnych dokumentów długopis musi wyrzucić – są traktowane jako jednorazowe. A że pacjentów jest wielu, długopisów zaczyna brakować. Dlatego każdy, kto ma w domu choćby niewielki zapas i zechce się nim podzielić, może przynieść do „Bistro pod 8”.

- A jeśli jakiś przedsiębiorca ma większą ich liczbę, niech da znać na facebookowej grupie – mówi Dominika Jackowski. - Ktoś po nie do niego podjedzie.

Pomóżmy tym, którzy pomagają!

Akcja wspierania szpitala i jego pracowników „Pomóżmy tym, którzy pomagają Szczecin” trwa. Na facebookowej grupie można znaleźć wszystkie jej szczegóły.

- Pamiętajmy, w jakim stresie ci ludzie pracują – tłumaczy Dominika Jackowski. - Dlatego każdy, nawet drobny gest będący wyrazem naszej dla nich wdzięczności, na pewno sprawi im przyjemność.

Szczecińscy restauratorzy i chcący pomóc szczecinianie już od tygodnia dostarczają (w wyznaczonym miejscu) potrzebne produkty, a wynajęta firma będąca łącznikiem pomiędzy szpitalem a światem zewnętrznym zawozi je do ZOZ-u – przypomnijmy, wejście do placówki indywidualnych osób jest obecnie niemożliwe.

(lw)

Fot. Paulina Sikora

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Ania
2020-03-22 22:25:42
Robienie sobie kampanii na koronawirusie to szczyt bezczelności i cecha polityków koalicji
Alan
2020-03-20 23:41:44
Bardziej głupiego pomysłu dawno nie słyszałem.
>>>>>>>>>>
2020-03-20 20:43:01
W Belwederze mają jeszcze jakis zapas ? tyle podpisywali ? @absurd-alkoholu nie ma juz -przepito wszystko na roznych waznych uroczystosciach ,przeciez na trzezwo nikt tego nie ogarnie
Absurd
2020-03-20 19:29:47
"Długopisów się nie sterylizuje. Każdy pacjent po wypełnieniu szpitalnych dokumentów długopis musi wyrzucić – są traktowane jako jednorazowe." To je steryluzujcie!! Co to za problem włożyć je do alkoholu i trzymać tak przez 3 dni.
pomagajmy
2020-03-20 18:13:16
Smutne do jakiego stanu doprowadzona została służba zdrowia że nie ma nawet długopisów ale komentarze nie poprawią sytuacji tylko realne działania ...Można też pomóc bardziej ,fundacja Siepomaga ma już ponad 13 mln na pomoc dla szpitali - można wysłać sms-a o treści SIEPOMAGA na nr 72365 (koszt 2,46zł z vat ) lub wpłacić im darowiznę .Dla Pani radnej Dominiki i posłanki Kotuli też szacunek bo ostatnie dni wspierały stojących na granicy -woda, jedzenie ,pamiętajcie też aby rozliczyć 1% na fundacje związane ze służbą zdrowia.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA