Poniedziałek 06 grudnia 2021r. 
REKLAMA

Zmiany w komunikacji w związku z „Piknikiem nad Odrą”

Data publikacji: 2017-05-11 17:28
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:40
Zmiany w komunikacji w związku z „Piknikiem nad Odrą”
 

W związku z organizacją "Pikniku nad Odrą 2017" Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego informuje o możliwych utrudnieniach i zmianach w komunikacji miejskiej od 12 do 15 maja. Kierowcy i pasażerowie proszeni są o szczególną uwagę.

Organizacja ruchu

Ulice Komandorska, Admiralska, Jana z Kolna (odcinek od Kapitańskiej do Bulwar Piastowski) zamknięte będą od 12 maja (godz. 17:00) do 15 maja (godz. 5:00). Utrudnień możemy spodziewać się także na ulicy Wawelskiej, Zygmunta Starego i Szczerbcowej.

Komunikacja miejska

Linia 6 zostanie zawieszona – od 12 maja od godz. 17.00 do 15 maja do godz. 4.30 nastąpi zmiana trasy na linii tramwajowej nr 6

Uruchomiona zostanie dodatkowa linia tramwajowa nr 16, która będzie kursować na trasie: z Pomorzan trasą linii 6 do ul. Wyszyńskiego następnie przez Bramę Portową – al. Niepodległości – pl. Żołnierza Polskiego – pl. Hołdu Pruskiego – ul. Matejki – ul. Malczewskiego – ul. Parkową – ul. Dubois, do przystanku „Dubois”, a następnie trasą linii 6 do pętli Gocław wg specjalnego rozkładu jazdy, z częstotliwością kursowania co 12 minut.

 Linia nocna 526 kursować będzie objazdem w obu kierunkach, od przystanku „Wyszyńskiego” Jana z Kolna – Trasa Zamkowa – ul. Matejki – ul. Malczewskiego – ul. Parkową – ul. Dubois, do przystanku „Dubois” i dalej swoją stałą trasą, wg normalnego rozkładu jazdy. Czasowej likwidacji ulegną przystanki Wały Chrobrego i Dworzec Morski

Linia 70 od 12 maja od godz. 17:00 kursować będzie objazdem:

- w kierunku Urzędu Miasta: od przystanku „Wyszyńskiego” przez: Jana z Kolna – Trasa Zamkowa – Matejki – Plac Rodła i dalej swoją trasą, z pominięciem przystanków „Admiralska”, „Starzyńskiego” i „Urząd Wojewódzki”.

Zostanie uruchomiony dodatkowy przystanek na ul. Matejki zlokalizowany na wysokości Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza

- w kierunku Kamieńca: pl.Rodła – al. Wyzwolenia – pl. Żołnierza Polskiego – Farna – Sołtysia – Wyszyńskiego – Nabrzeże Wieleckie i dalej swoją trasą, z pominięciem przystanków: „Teatr Współczesny” i „Jarowita”. Przystanek „Starzyńskiego” zostaje przeniesiony do zatoki autobusowej na pl. Żołnierza Polskiego przy skrzyżowaniu z ul. Farną.

Linia kursować będzie wg normalnego rozkładu jazdy.

(p)

Fot. Mirosław WINCONEK (arch.)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA