środa, 18 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Azymut na Wały Chrobrego

Azymut na Wały Chrobrego

Azymut na Wały Chrobrego
Data publikacji: 2017-05-09 21:45
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:22
Wywietleń: 816 252769

Szczecin czeka nie lada wydarzenie. Już w weekend (13-14 maja) jedna z najbardziej znanych i lubianych zielonych imprez wystawienniczych ph. „Pamiętajcie o ogrodach". Zawładnie reprezentacyjnymi Wałami Chrobrego, przyległymi doń ulicami, a także pl. Mickiewicza.

W cieniu monumentalnych gmachów teatru oraz muzeum, urzędu wojewódzkiego i Akademii Morskiej stanie blisko setka straganów ze wszystkim, co do domu i ogrodu: od kwiatowych cebul i bylin, przez trawy, drzewa i krzewy, po rośliny do oczek wodnych i małą architekturę. Będzie można wybierać i przebierać w bogatej ofercie najbardziej renomowanych ogrodnictw oraz producentów, a też kupować i się inspirować w tworzeniu własnych „ogrodów marzeń". Nie zabraknie także punktów, gdzie zainteresowani uzyskają porady nt. pielęgnacji zielonych okazów, a też bezpłatnie będą mogli zbadać odczyn gleby.

Tytułowemu kiermaszowi będzie towarzyszyła prestiżowa Plenerowa Wystawa Florystyczna z oryginalnym tematem przewodnim: „Zwielokrotnione spojrzenie w niejawny chaos wolności". Wśród autorów prac - bukietów i przestrzennych konstrukcji kwiatowych - zobaczymy sławy, m.in. Łukasza Krytkowskiego i jego „Zielony Kombinat", czyli ponad 4 lata układania kwiatów w szczecińskiej katedrze, prawie 4 lata pracy w popularnej kwiaciarni, doświadczenie udziału w wystawach i konkursach florystycznych oraz z realizacji projektów graficznych dla stowarzyszeń non-profit.

Oprócz karmy dla ducha będzie też coś dla ciała, czyli „Wałówka z przysmakami" (ul. Szczerbcowa). O czym podczas wtorkowej konferencji prasowej w szczecińskim magistracie przypominali współorganizatorzy wydarzenia: Robert Szyjanowski oraz Marek Maj z FM Szczecin. ©℗

(an)

Na zdjęciu: Szczecin czeka istna zielona ofensywa: ogrodowego kiermaszu, kwiatowej wystawy i pysznych smaków, o czym przekonują współorganizatorzy wydarzenia z FM Szczecin (od lewej): Robert Szyjanowski, Marek Maj, a także towarzyszący im Łukasz Krytkowski ze Stowarzyszenia Florystów Polskich. 

Fot. Robert Stachnik

Komentarze

obserwator
co to za żule?? do fryzjera!!
2017-05-10 08:08:58
bonni
Co ma do tego "azymut"? To określenie z zupełnie innej bajki.
2017-05-10 07:23:31
Az
Kiedyś Azymut cumował u stóp Wałów Chrobrego. To było czasy...
2017-05-10 06:49:59
gosc
Wlasciciele sraluchow ze srodmiescia i osiedli chetnie sprawdza te wyroby ,bo przeciez oni twierdza ze g... ich pupili nawozi trawnik, chodnik takze .ps dlaczego koty sraja w domu a psy nie ? bo niechce im sie wychodzic, a wlasciciele musza a szkoda.
2017-05-09 23:03:19

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
22
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy