Poniedziałek 06 grudnia 2021r. 
REKLAMA

Azymut na Wały Chrobrego

Data publikacji: 2017-05-09 21:45
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:40
Azymut na Wały Chrobrego
Szczecin czeka istna zielona ofensywa: ogrodowego kiermaszu, kwiatowej wystawy i pysznych smaków, o czym przekonują współorganizatorzy wydarzenia z FM Szczecin: Robert Szyjanowski, Marek Maj, a także towarzyszący im Łukasz Krytkowski ze Stowarzyszenia Florystów Polskich. Fot. Robert Stachnik  

Szczecin czeka nie lada wydarzenie. Już w weekend (13-14 maja) jedna z najbardziej znanych i lubianych zielonych imprez wystawienniczych ph. „Pamiętajcie o ogrodach". Zawładnie reprezentacyjnymi Wałami Chrobrego, przyległymi doń ulicami, a także pl. Mickiewicza.

W cieniu monumentalnych gmachów teatru oraz muzeum, urzędu wojewódzkiego i Akademii Morskiej stanie blisko setka straganów ze wszystkim, co do domu i ogrodu: od kwiatowych cebul i bylin, przez trawy, drzewa i krzewy, po rośliny do oczek wodnych i małą architekturę. Będzie można wybierać i przebierać w bogatej ofercie najbardziej renomowanych ogrodnictw oraz producentów, a też kupować i się inspirować w tworzeniu własnych „ogrodów marzeń". Nie zabraknie także punktów, gdzie zainteresowani uzyskają porady nt. pielęgnacji zielonych okazów, a też bezpłatnie będą mogli zbadać odczyn gleby.

Tytułowemu kiermaszowi będzie towarzyszyła prestiżowa Plenerowa Wystawa Florystyczna z oryginalnym tematem przewodnim: „Zwielokrotnione spojrzenie w niejawny chaos wolności". Wśród autorów prac - bukietów i przestrzennych konstrukcji kwiatowych - zobaczymy sławy, m.in. Łukasza Krytkowskiego i jego „Zielony Kombinat", czyli ponad 4 lata układania kwiatów w szczecińskiej katedrze, prawie 4 lata pracy w popularnej kwiaciarni, doświadczenie udziału w wystawach i konkursach florystycznych oraz z realizacji projektów graficznych dla stowarzyszeń non-profit.

Oprócz karmy dla ducha będzie też coś dla ciała, czyli „Wałówka z przysmakami" (ul. Szczerbcowa). O czym podczas wtorkowej konferencji prasowej w szczecińskim magistracie przypominali współorganizatorzy wydarzenia: Robert Szyjanowski oraz Marek Maj z FM Szczecin. ©℗

(an)

Na zdjęciu: Szczecin czeka istna zielona ofensywa: ogrodowego kiermaszu, kwiatowej wystawy i pysznych smaków, o czym przekonują współorganizatorzy wydarzenia z FM Szczecin (od lewej): Robert Szyjanowski, Marek Maj, a także towarzyszący im Łukasz Krytkowski ze Stowarzyszenia Florystów Polskich. 

Fot. Robert Stachnik

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

obserwator
2017-05-10 08:08:58
co to za żule?? do fryzjera!!
bonni
2017-05-10 07:23:31
Co ma do tego "azymut"? To określenie z zupełnie innej bajki.
Az
2017-05-10 06:49:59
Kiedyś Azymut cumował u stóp Wałów Chrobrego. To było czasy...
gosc
2017-05-09 23:03:19
Wlasciciele sraluchow ze srodmiescia i osiedli chetnie sprawdza te wyroby ,bo przeciez oni twierdza ze g... ich pupili nawozi trawnik, chodnik takze .ps dlaczego koty sraja w domu a psy nie ? bo niechce im sie wychodzic, a wlasciciele musza a szkoda.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA