Wtorek 26 października 2021r. 
REKLAMA

Będzie się działo!

Data publikacji: 2017-05-11 11:43
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:40
Będzie się działo!
Fot. Robert Stachnik  

Tradycyjnie już w drugi weekend maja nabrzeże u stóp Wałów Chrobrego w Szczecinie zaroi się od atrakcji dla każdego. W sobotę i niedzielę (13 i 14 maja) odbywać się tam będzie wielki rodzinny Piknik nad Odrą. Będzie można zaplanować urlop, skosztować różnych przysmaków i – jak to na festynie – dobrze się bawić.

Piknik nad Odrą to jedna z najliczniej odwiedzanych imprez plenerowych w Polsce. Magnesem są odbywające się na nim Targi Turystyczne „Market Tour”. Na 26. już ich edycji do odwiedzin zachęcać będą regiony oraz miejscowości z kraju i zagranicy, w tym z Czech, Niemiec czy Węgier, biura podróży, hotele, ośrodki wypoczynkowe, rekreacyjne i sanatoryjne oraz przewoźnicy. Dwa targowe dni to wyśmienita okazja, by zaplanować wypoczynek, zwłaszcza że będą propozycje na każdą kieszeń: w gospodarstwach agroturystycznych, zagrodach edukacyjnych czy luksusowych hotelach. Odwiedzający Market Tour będą też się mogli wybrać na wycieczkę rowerową szlakiem Odra/Nysa.

Piknik nie obędzie się oczywiście bez dobrego jadła i trunków. Towarzyszą mu nie tylko Targi Żywności i Produktów Ekologicznych „Organic”, ale Minifestiwal Piwa. W 12 domkach przy Alei Zachodniopomorskich Smaków będą m.in. ciasta, pierniki i chleby, tradycyjne wędliny i paszteciki szczecińskie, miody z regionalnych pasiek. Swoimi tradycyjnymi produktami ma tam się też chwalić Lubuskie, Wielkopolska oraz Brandenburgia. Poznamy także finalistów konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów”. Ale to nie wszystko – na ul. Jana z Kolna zjedzie blisko 20 restauracji na kółkach. Uczestnicy Festiwalu Smaków Food Trucków serwować mają potrawy z różnych zakątków świata. Podczas pierwszego dnia Pikniku nie zabraknie wielkiego gotowania. Tym razem w ogromnym garze Brandenburczycy przygotują „Uckermärker Käsesuppe”. Swoją tradycyjną zupą serową zaczną częstować po godzinie 14.

Na festynie nie zabraknie atrakcji dla gości w każdym wieku. Będą na nim place zabaw, wesołe miasteczko, jarmark, konkursy z nagrodami. Na scenie artyści z różnych krańców Polski i zagranicy będą śpiewać, grać i tańczyć. Wystąpi na niej m.in. Marcin Januszkiewicz, którego singiel „Stany”, nagrany wraz z Natalią Sikorą, pojawił się na liście przebojów radiowej Trójki, oraz zespół Chorzy. Nowym wydarzeniem będzie licytacja organizowana przez portal za10groszy.pl.

Organizatorem Pikniku nad Odrą jest Zachodniopomorska Agencja Rozwoju Turystyki.

(mag)

Fot. Robert Stachnik

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Elcia
2017-05-12 10:58:47
Co to za podejście do życia i miasta. Imprezy są i być powinny Jeśli komuś się nie podobają , to jego sprawa ale nie powinien zakazywać. Jakim prawem? Nie ważne czy się jest bogatym czy biednym , każdy znajdzie coś dla siebie , nie musi kupować może przyjść jak abc najedzony. Że jest głosno wieczorem, no cóż , można przeżyć 2, 3 razy w roku. Korona nikomu z głowy nie spadnie. Torowiska były naprawiane :) Widziałam Nie bądźmy zawistni a cieszmy się z tego co mamy ! . Życie jest tak krótkie. Pozdrawiam
super
2017-05-11 21:04:18
sami malkontenci, nie podoba się to nie przychodźcie. jak nic nie robią narzekacie, jak zrobią to samo. takie imprezy są potrzebne żeby w naszym mieście tętniło życie. jak nie chcecie to siedźcie w domach i gapcie się w telewizorki. ja będę i zapraszam wszystkich bo będzie wiele atrakcji. do zobaczenia na wałach w ten weekend.
abc
2017-05-11 16:31:53
ja tam chodze co roku i nikomu "kabzy' nie nabijam - wychodze z domu najedzony i biorę własną butelkę wody - a można się zapoznać z ofertą turystyczną , dostać nowe mapki, itp. wiekszym problemem nsą te masowe imprezy z koncertami lub typu pyromagic odbywające se po nocach - zxakłócają spokój i masowo sprzedaje się alkohol, który jak wiemuy generuje znacznie więcej problemów od zanieczyszczen, poprzez bójki, itd. dlatego na wszystkich imrezach masowych sprzedaz alkoholu (takze piwa) powinna byc ZAKAZANA a takie imprezy konczyc sie z nastaniem ciszy nocnej!
Szczecinianka
2017-05-11 15:03:57
Ja też widzę wiele braków w Szczecinie ale uważam że te imprezy są bardzo potrzebne. Jak komuś nie pasuje nie musi tam iść. Pozdrawiam.
OBSEWATOR
2017-05-11 14:32:19
To wszystko ściema i zadyma.Miasto organizuje tego typu imprezy jak igrzyska , aby prosty lud odciągnąć od innych problemów jak bezrobocie w mieście , bałagan inwestycyjny , fuszerki inwestycyjne i od ogólnej beznadziei naszego miasta, zarobków radnych itd, itd. To samo jest z sierpniowymi Tally Ships Races . To tylko odwrócenie uwagi mieszkańców od problemów miasta. Ludzie przyjdą na spęd , napiją się piwa zjedzą kiełbaski i zapomną o trudach i boleściach codziennego zycia w tym mieście.Co niektórzy napchają kabzy na handelku a co niektórzy wylansują sie w mediach. Zakazać takich imprez!!!!
mejdej
2017-05-11 13:44:05
najpierw miasto powinno zrobić tam remont całego torowiska oraz przystanków.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ