Poniedziałek, 22 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Zmiany na stacji Szczecin Główny

Data publikacji: 31 sierpnia 2019 r. 23:46
Ostatnia aktualizacja: 02 września 2019 r. 18:03
Zmiany na stacji Szczecin Główny
Fot. Mirosław Winconek  

Od niedzieli (1 września) pasażerowie na stacji Szczecin Główny wsiądą do pociągów ze zmodernizowanego peronu 3. oraz skorzystają z przebudowanej kładki od ulicy Kolumba. Została ona wyposażona w windy i zapewnia dojście na perony.

Zakończyły się główne prace na peronie 3. Został on wyposażony w antypoślizgową nawierzchnię ze ścieżkami naprowadzającymi dla osób niewidomych i słabowidzących. Zamontowano ławki i oświetlenie. Peron zyskał nowe nagłośnienie i system wywołania ratunkowego SOS, a także monitoring. Z odnowionej kładki na peron 3 prowadzi winda.

- Podróżni od niedzieli skorzystają także z przejście nad peronami od ul. Kolumba - mówi Marta Burczyk z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe SA. - Kładka przeszła gruntowny remont, zamontowano zadaszenie, wymieniono nawierzchnie i zainstalowano windy, które od poniedziałku zapewnią wygodne dotarcie na perony nr 1, 2 i 3.  Docelowo przejście będzie połączone blisko 150-metrowym łącznikiem z drugą kładką, wybudowaną w 2016 r. Zostanie on oddany podróżnym do końca roku.

Jednakże od niedzieli zamknięte zostaną fragment kładki od ulicy Czarnieckiego i peron numer 4.

- Peron 4. zostanie wydłużony, a wygodne dojście na peron zapewni winda - dodaje Marta Burczyk. - Kontynuowane są prace przy przebudowie kładki od strony ulicy Czarnieckiego. Po zakończonym remoncie komfortowe dojście do niej zapewni wybudowana pochylnia.  

Na czas remontu peronu nr 4, pociągi podmiejskie będą odjeżdżać z peronu nr 1,2 i 3.  O zmianach mają być wygłaszane komunikaty.

Obowiązuje także nowa organizacja ruchu na stacji Szczecin Główny. Dojście na perony zapewniono od ulicy Kolumba i ulicy Owocowej. 

Inwestycja prowadzona jest z Krajowego Programu Kolejowego. Realizowany obecnie drugi etap prac warty jest ok. 60 mln zł netto. Przedsięwzięcie współfinansuje Unia Europejska w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. 

(g)

Fot. Mirosław WinconekREKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Chyba falstard
2019-09-02 07:37:06
01.09.2019 godz. ok. 23.30 peron 3... ciemniuśki. Zero oświetlenia. Prądu zabrakło?
Mirek
2019-09-01 07:36:22
Dwa biletomaty od ul.Kolumba musowo

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA