Środa, 29 listopada 2023 r. 
-3 szczecin
REKLAMA

Zmarł prezes - niepokój pracowników

Data publikacji: 10 sierpnia 2016 r. 22:55
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:11
Zmarł prezes - niepokój pracowników
 

- Znaleźliśmy się w trudnej sytuacji - alarmuje pracownik szczecińskiej firmy Trezor System. - Kilka tygodni temu zmarł nagle nasz pracodawca, a my nie wiemy, co będzie dalej, co z umowami o pracę, urlopami, chorobowym. Nie mamy żadnej informacji, nie ma z kim rozmawiać - niepokoi się.

Kilkakrotnie dzwoniliśmy do firmy Trezor System - bez skutku, gdyż pod kilkoma numerami telefonu nikt nie podniósł słuchawki. Firma ta świadczy usługi ochrony osób i mienia. Koncesje posiada od 2010 roku. Działa głównie w Zachodniopomorskiem i Pomorskiem.

Pragnący zachować anonimowość pracownik Trezora twierdzi, że część ochroniarzy - np. tych pilnujących terenów budów - przejęła spółka Gustaw Gemini. Jego zdaniem nowy pracodawca powinien przejąć pracowników z dobrodziejstwem inwentarza. Swoje racje oparł na art. 23 Kodeksu pracy.

Na jakich jednak zasadach Gustaw Gemini przejął - czy też zatrudnił na nowo - niektórych pracowników Trezora, nie udało nam się ustalić, gdyż i w tej firmie telefonów nie odbierano.

- Nie wiem, kto mi będzie płacił zasiłek chorobowy. W Trezorze nawet nie ma kto napisać stosownego pisma do ZUS-u - skarży się pracownik ochrony. Dodaje, że w firmie były różne formy zatrudnienia, także umowy-zlecenia. Płace były też dofinansowywane przez PFRON.

Sprawą zainteresował się Okręgowy Inspektorat Pracy w Szczecinie: - W trudnej sytuacji znalazła się sama spółka Trezor System Sp. z o.o., jak i osoby świadczące na jej rzecz pracę - potwierdza Marian Szyszko, inspektor OIP w Szczecinie.

"Śmierć osoby jednoosobowo reprezentującej Spółkę i brak innych osób upoważnionych do podejmowania działań w imieniu Spółki – a z taką sytuacją jak wszystko wskazuje mamy do czynienia – uniemożliwia (przynajmniej do czasu ustanowienia nowej reprezentacji) skuteczne wywiązywanie się Spółki ze swoich zobowiązań, w tym m.in. rozliczenia z pracownikami, wystawienie świadectw pracy itd." - wyjaśnia M. Szyszko.©℗

(kl)

Fot. Robert STACHNIK

Cały artykuł w czwartkowym Kurierze Szczecińskim i w e-wydaniu z 11.08.2016 r.

Na zdjęciu: w tym budynku przy ul. Bronowickiej w Szczecinie mieści się siedziba firmy Trezor System.

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Polska
2016-08-11 07:55:01
Dlaczego w Polsce zawsze są problemy tego typu, nie ma normalnie funkcjonujących prywatnych firm, które płacą godną pensję, szanują pracowników, zatrudniają na normalne umowy, dbają o socjal pracowników i ich rodziny. Czy to firmy komunistycznych dygnitarzy i ich potomków?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA