Niedziela 03 lipca 2022r. 
REKLAMA

Biorą pracę, której Polacy nie chcą

Data publikacji: 2015-09-01 10:58
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:33
Biorą pracę, której Polacy nie chcą
 

Działające w Goleniowie firmy coraz chętniej zatrudniają Ukraińców, ale ściągają też do pracy Bułgarów, Rumunów czy Greków. Robią to, bo o polskich pracowników coraz trudniej, stawiają też oni coraz wyższe wymagania płacowe.

3,9 procent bezrobocia w Goleniowie to powód do zadowolenia, bo gmina się rozwija. Ale i zmartwienie, bo zaczął się problem ze znalezieniem pracowników przez firmy działające na terenie Goleniowa.

Dawno minęły czasy, kiedy z Goleniowa jeździło się do pracy w Szczecinie czy Stargardzie. Już od dawna Goleniów ma bilans dodatni: więcej ludzi przyjeżdża tu do pracy, niż pracuje poza granicami gminy. Spora część pracowników firm działających w Goleniowskim Parku Przemysłowym to mieszkańcy Szczecina czy gmin sąsiadujących z Goleniowem. Na przyzakładowych parkingach widać samochody z rejestracją łobeską czy stargardzką.

– Z danych Powiatowego Urzędu Pracy w Goleniowie wynika, że w ciągu roku dwukrotnie wzrosła liczba legalnie pracujących Ukraińców. Wiąże się to oczywiście z niepewną sytuacją na Ukrainie, tamtejszym kryzysem gospodarczym i naturalną w tej sytuacji tendencją do szukania pracy i schronienia za granicą – mówi Urszula Witkowska, dyrektor PUP w Goleniowie.

C. Martyniuk

Więcej we wtorkowym „Kurierze Szczecińskim” i e-wydaniu z 1 września 2015 r.

Fot. Archiwum/Cezary Martyniuk

Na zdjęciu:  Jeden z działających w GPP zakładów

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Zdziwienie
2015-09-01 11:45:16
Polska to dziki kraj. Minimalna płaca, śmieciowe umowy, brak urlopów, zastraszenie, kary, brak nadgodzin. Ale w końcu trzeba jakoś zarobić na te wszystkie luksusowe, terenowe bmw i wille pod Szczecinem.
Paweł
2015-09-01 10:23:31
Dziwicie się, że Polacy nie chcą? Gnoje pasą się na naszych plecach, nie pacą podatków, a w zamian 10zł brutto lub minimalna krajowa, umowa przedłużana co miesiąc, pełna dyspozycyjność, wymagane pełne doświadczenie, super umiejętności. Gdyby w Polsce były POLSKIE służby odpowiedzialne za patologię pracy to już dawno powinny te firmy tak przetrzepać, że albo by zwiały te kolonie niewolnictwa albo by zaczęło być normalnie. Tak, jak zrobiono to 30lat temu choćby w Danii.
Dziwni Patrioci ??
2015-09-01 10:06:48
Hmm.., zamiast bronic terytoriow i niepodleglosci swojego Kraju tj. Ukrainy, to Oni wyjezdzaja /uciekaja / za granice... do pracy ??
e-t
2015-09-01 09:18:57
Typowa antypolska propaganda. W ten sposób niszczą naród i podstawy bytu.Oszustwo w imię obrony ukraińskich banderowców.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA