środa, 29 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Złóż wniosek, żeby nie stracić. Ostatni moment

Złóż wniosek, żeby nie stracić. Ostatni moment

Złóż wniosek, żeby nie stracić. Ostatni moment
Data publikacji: 2018-10-31 10:04
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:24
Wywietleń: 894 358950
Jeszcze tylko w środę (31 października) można składać wnioski o świadczenie wychowawcze z programu Rodzina 500 plus na kolejny okres rozliczeniowy, by otrzymać pieniądze z wyrównaniem. Wygląda na to, że w Szczecinie sporo osób zostawiło to na ostatnią chwilę  - w ubiegłym tygodniu do Szczecińskiego Centrum Świadczeń drogą elektroniczną złożono aż czterysta takich dokumentów.

Do programu można dołączyć w każdej chwili, ale nie wystarczy wniosku złożyć raz, trzeba to robić co roku w wyznaczonym czasie. Wrzesień był ostatnim miesiącem, w którym wypłacone zostało świadczenie wychowawcze na podstawie dotychczas złożonego wniosku. Aby nadal otrzymywać 500 plus na dzieci, konieczne jest złożenie takiego dokumentu na nowy okres, trwający od 1 października 2018 r. do września 2019. Czasu na to było sporo - od 1 lipca 2018 r. przyjmowano wnioski elektroniczne, od 1 sierpnia papierowe. Dzisiaj mija ostateczny termin składania wniosków, by zachować ciągłość wypłat. Kto go dotrzyma, dostanie jeszcze pieniądze z wyrównaniem od października. Kto tego nie zrobi, otrzyma wypłaty od miesiąca, w którym złoży wniosek.

- W Szczecinie od 1 lipca złożono 20 530 wniosków - mówił we wtorek Maciej Homis, rzecznik SCŚ. - Obecnie z programu korzysta 20 287 rodzin w naszym mieście, świadczeniem 500 plus jest objętych 28 187 dzieci.

Na koniec 2016 roku z programu korzystało 22 951 rodzin, w drugim okresie świadczeniowym, po zmianach w przepisach i uszczelnieniu systemu w roku 2017, było to 19 949 rodzin.

Przypominamy, że wnioski w formie papierowej są przyjmowane w Szczecińskim Centrum Świadczeń, w trzech punktach na terenie miasta - w głównej siedzibie SCŚ przy ul. Kadłubka 12, w godz. 7. 30-16, w filii SCŚ przy ul. Kaszubskiej 30  w godz. 7.30-16 oraz w SCŚ Prawobrzeże przy ul. Rydla 39/40 (filia UM) – w godz. 08-16 Dokumenty można również wysłać pocztą na adres: Szczecińskie Centrum Świadczeń, ul. Kadłubka 12, 71-521 Szczecin.

Najszybciej i najwygodniej zrobić to jednak drogą elektroniczną, na dwa sposoby: przez systemy bankowości elektronicznej lub przez portal Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Emp@tia.

W przypadku wniosków złożonych w październiku wypłata świadczenia za październik, listopad i grudzień nastąpi najpóźniej do 31 grudnia. Dla wniosków złożonych w listopadzie i kolejnych miesiącach wypłata świadczenia nastąpi od miesiąca złożenia wniosku, bez wyrównania. ©℗

(gan)

Fot. Anna GNIAZDOWSKA

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie