Niedziela, 16 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Korwin-Mikke na Wybrzeżu Rewalskim: zabrać 500 plus

Data publikacji: 11 lipca 2018 r. 14:42
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:14
Korwin-Mikke na Wybrzeżu Rewalskim: zabrać 500 plus
 

Wróg Unii Europejskiej, a jednocześnie były europoseł Janusz Korwin-Mikke odwiedził w środę 11 lipca Wybrzeże Rewalskie, gdzie agitował wczasowiczów do bojkotu UE, niepłacenia podatków i krytyki wszystkiego, co z nią związane.

Usłyszeć można było z jego ust wyświechtane od lat wypowiedzi, że z Unii nie ma żadnej korzyści. Potem porównał Polskę do Chin, które - jego zdaniem - były 35 lat temu 20 razy biedniejsze od Polski. - Dziś są daleko przed nami, bo… nie należą do UE. Nie kasują z Unii żadnych pieniędzy. W Chinach wieżowiec 11-piętrowy buduje się w sześć dni, a 100-kilometrową autostradę w tydzień - brnął dalej. "Rządzi nami jedna banda, a podatek dochodowy to jest kara za pracę, bo jak zarabiasz, to ci zabierają." 

Dalej zebrani usłyszeli, że należy zlikwidować socjal, nie dawać zasiłków dla samotnych matek - to kolejne pomysły JKM.

- W UE dzieci należą do państwa, a nie do rodziców. Podatek na wojsko każdy mężczyzna musi w Polsce płacić, bo armia nas broni. Z każdej złotówki państwo zabiera nam 83 procent podatków - rzekł.

Wypowiedziom byłego europosła w Niechorzu przysłuchiwali się ludzie czekający na autobus PKS, kolejki wąskotorowej czy też przypadkowi przechodnie.

- Głupoty gadasz - usłyszeć można było, ale też były oklaski. Chętnych do dyskusji z Korwinem raczej nie było, tylko kierowca rejsowego autobusu PKS zaprotestował przeciwko kuriozalnemu pomysłowi byłego europosła, by zabrać dzieciom 500 plus. Tego raczej żaden polityk w Polsce nie odważyłby się powiedzieć.

Tekst i fot. M. KWIATKOWSKI

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Propaganda
2018-10-24 16:48:43
Mam nadzieję, że autor artykułu w życiu osobistym nie jest takim ignorantem jak przedstawia się tutaj (każdego można kupić). Żałosne.
Insider
2018-07-16 22:46:21
A kto te 500 zł daje ? Rząd ?Rząd nie ma żadnych pieniędzy. Sami je sobie dajecie. Tylko żeby dostać 500 musi najpierw zabrać 600 bo obsługa tego też kosztuje. A głupole się cieszą...
endi
2018-07-12 04:20:40
No to może kierowcę autobusu na prezydenta,autora tekstu na naczelnego a nierobom którzy dzięki programowi 500+ żyją dostatnio zapewnić emerytury no bo potem też trzeba z czegoś żyć, Pozdrawiam uczciwie pracujących
Marcin
2018-07-12 00:01:45
Bardzo zasłużony dla polskiej, powojennej myśli politycznej polityk schodzi ze sceny w raczej żenujący sposób, przemawiając do garstki podpitych wczasowiczów. Nigdy nie byłem zwolennikiem poglądów Korwina-Mikke, ale tak po ludzku - przykro patrzeć.
k
2018-07-11 23:13:10
Korwin szokuje , ale ma rację - tylko : OGÓŁ nie lubi prawdy , jak daja to bierzemy . Ma rację ta ue jest do d..y ! Ale On nigdy nie wygra wyborów w kraju , w ktorym ooo.... wszyscy patrioci , tylko jakk cos się da , to bierz i spier.... Polacy - cwaniacy .
Karnawalista
2018-07-11 22:54:57
Jestem za tym, żeby społeczeństwo motywować do pracy i tworzyć mu warunki do tego, żeby chciał pracować. Wysokie podatki i gigantyczny socjal sprawią, że pracować nikt nie będzie. Dlaczego mam w ogóle interesować się pracą, jeżeli wystarczy, że będę miał piątkę dzieci? Wtedy nie będę musiał pracować, a pieniędzy będę miał tyle samo, lub więcej. Nie zgadzam się, żeby za moje pieniądze sponsorowano patologię, cwaniactwo i nieróbstwo (w to wliczają się również posłowie!). Chcę, żeby z moich pieniędzy wybudowano drogi, wyremontowano szkoły i wyposażono dobrych nauczycieli, którzy nauczą między innymi moje dzieci rzeczy, które przydadzą im się w życiu i zapewnią im dobrobyt. Hodujecie bandę bezmózgich nierobów, a bańka kiedyś pęknie. Co do UE.. nie chcę, żeby rządził nami jakiś niedemokratyczny neokomunistyczny twór (spójrzcie na głosowania), który szantażuje nas naszymi własnymi pieniędzmi, żeby nas zmusić do podporządkowania się polityce Francji i Niemiec.
Jas
2018-07-11 21:11:46
Przecież to polityk pro-rosyjski,przeciwnik NATO,USA i UE kiedy to w końcu zrozumiecie! jak wam tak źle to paszport i do Rosji się teleportujcie.Ostatnio stwierdził że na Sld woli głosować niż na pis ;-].JKM na emeryturę ile on ma lat , 75-80?!
Brawo JKM
2018-07-11 19:27:30
No właśnie. Zabrać 500+ nikt się nie odważy, bo to politycy. Kupili głosy baranów. A to, że to 500 zł + koszty manipulacyjne w wysokości 250zł płacą sami, to nikogo nie obchodzi. Tylko brać kasę, a robić nie ma komu. Nam są potrzebni Unia Europejska to dyktatura, którą trzeba albo zmienić, albo zlikwidować. Zmienili Włochom ministra, bo im się nie podobał. Śmieszne? Czy może raczej straszne? W dodatku kierowca autobusu to oczywiście najlepszy znawca i dlatego jest kierowcą, a nie np. inżynierem, czy ekonomistą. Wam, ludziom, to tylko sypać na wystawione łapki, bo inaczej będzie jazgot. Korwin za inteligentnie się wypowiada, ale ma rację. Na wasze przekładając: Chcecie bogatego kraju? To do roboty nieroby i przestańcie sypać pieniędzmi z kredytów na lewo i prawo! Rewal jest najlepszym przykładem!
brawo Korwin
2018-07-11 18:20:14
Masz mój i mojej rodziny głos zwłaszcza w sprawach ROZDAWNICTWA SPOŁecznego !! Nikomu nie zazdroszczę i nie czerpię korzyści z 500plus , ale na przykładzie mojej 40 letniej sąsiadki ( matki 4 dzieci)jestem w stanie stwierdzić ,że teraz pracują tylko ułomni , bo Gmina finansuje wszystko !! :wyprawkę szkolną , komputer+ internet na 3 lata przeciwko wykluczeniu cyfrowemu , opał, dożywianie w szkole ,a pani przed 500plus wszystko otrzymywała od gminy , a kto ją teraz "zmotywuje" do pracy jak z nieba spadło 2000zł /mc ???
Gość
2018-07-11 16:24:20
Facet z koszulą a'la Cejrowski do niczego mnie nie przekona 😂😂😂
Piotr
2018-07-11 15:32:56
Tak, poglądy JKM są trudne do zrozumienia dla wielu ludzi nie potrafiących myśleć samodzielnie, nie są mainstreamowe. Z niektórymi można by się zgodzić, z innymi polemizować lub zanegować. A jednak poziom artykułu jest bardzo stronniczy, jednoznacznie sugerujący czytelnikowi że ten człowiek to wariat nie wart uwagi. Nie tak powinno wyglądać dziennikarstwo.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA