wtorek, 29 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Złote gody w Myśliborzu

Złote gody w Myśliborzu

Złote gody w Myśliborzu
Data publikacji: 2015-11-22 13:55
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:46
Wywietleń: 2759 40323

Miła uroczystość odbyła się w tutejszym Urzędzie Stanu Cywilnego. Jubileusz złotych godów obchodziło 6 par małżeńskich z terenu gminy Myślibórz i Nowogródek Pomorski. Wśród licznie zebranych obecni byli przedstawiciele władz samorządowych, członkowie najbliższej rodziny, znajomi, przyjaciele. Z tej okazji były okolicznościowe wystąpienia, życzenia oraz kwiaty.

Natomiast głównym akcentem uroczystości było wręczenie pamiątkowych medali za długoletnie pożycie małżeńskie, które nadane zostały przez Prezydenta RP. Ponadto wręczono listy gratulacyjne oraz kosze pełne prezentów.

W ceremonii wręczenia uczestniczył Piotr Sobolewski, burmistrz Myśliborza i Bożena Rygiel, kierownik tutejszego USC.

Była też lampka szampana oraz tradycyjnego ,,Sto lat”. Wśród jubilatów można było zauważyć chwile radości i wzruszeń.

- Łza się kręci w oku, jak ten czas szybko leci. To już 50 lat – mówiła jedna z jubilatek. Natomiast gospodarz gminy szukał recepty na długoletnie pożycie małżeńskie. Jak zdradziła mu jedna z pań – jest to wzajemna miłość, zgoda, zaufanie i zrozumienie.

W oprawie artystycznej wystąpił chór ,,Melodia” pod kierunkiem Bogdana Komorowskiego oraz młodzi akordeoniści: Julian Dumicz, Jakub Kowalski i Michał Dąbrowski. Ich popisy nagrodzone zostały gromkimi brawami.

W gronie dostojnych jubilatów znaleźli się państwo: Krystyna i Kazimierz Błotniak, Teodora i Czesław Jareccy, Adela i Krzysztof Mikuczewscy, Antonina i Józef Raczyccy, Maria i Jerzy Sterma, Wiesława i Ludwik Zaręba.

W tym roku świętują także państwo Genowefa i Bolesław Kałek. Dla tej pary pamiątkowe medale wręczone zostaną w domowym zaciszu. Gratulujemy !

Tekst i fot. T. Szymański

Na zdjęciach migawki z jubileuszu złotych godów 6 par małżeńskich z terenu gminy Myślibórz i Nowogródek Pomorski

Złote gody w Myśliborzu Złote gody w Myśliborzu Złote gody w Myśliborzu Złote gody w Myśliborzu Złote gody w Myśliborzu Złote gody w Myśliborzu Złote gody w Myśliborzu Złote gody w Myśliborzu Złote gody w Myśliborzu

Komentarze

Krystyna
Piękna uroczystość i pięknie opisana, nazwiska par a nie osób wręczających, ładne zdjęcia. Gratuluję autorowi i świadkowi wydarzeń
2015-11-23 21:18:48

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie