piątek, 10 lipca 2020.
Strona główna > Kultura > SMAK w Myśliborzu – wręczono nagrody

SMAK w Myśliborzu – wręczono nagrody

SMAK w Myśliborzu – wręczono nagrody
Data publikacji: 2015-10-18 18:03
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-08 02:41
Wywietleń: 3262 29475

Zakończyła się 36. edycja Ogólnopolskich Spotkań Młodych Autorów i Kompozytorów Piosenki ,,SMAK” im. Jonasza Kofty w Myśliborzu. Przypomnijmy, że impreza kierowana jest do młodych autorów i kompozytorów piosenek z całej Polski. W ramach warsztatów, konsultacji i przesłuchań doskonalone są umiejętności artystyczne młodych miłośników piosenki. Natomiast w prezentacji konkursowej najlepsi wykonawcy, kompozytorzy oraz autorzy tekstów nagradzani są szczeblami do kariery.

W imprezie wzięło udział 50 młodych artystów – w tym 16 solistów, duetów i zespołów. Zjechali tu m.in.: z Łodzi, Warszawy, Poznania, Szamotuł, Kielc, Szczecina, Gorzowa, Zielonej Góry.

Zdaniem organizatorów z ramienia Myśliborskiego Ośrodka Kultury, wszyscy uczestnicy festiwalu zaprezentowali ciekawy i różnorodny wachlarz muzycznych umiejętności. Nie zabrakło też sporych emocji w czasie przesłuchań konkursowych.

Po konsultacjach i ocenie jury (przewodniczący Beata Molak, Andrzej ,,e-moll” Kowalczyk, Artur Orzech, Bogusław Nowicki) najwyższe trofeum - ,, Hebanowy Szczebel do Kariery” oraz 4 tys. zł przyznano dla zespołu ,,Trzy Tony Gruzu” z Zielonej Góry. Z kolei ,,dębowy szczebel” i 3 tys. zł wręczono dla zespołu ,,Sza!” z Poznania. Natomiast ,,sosnowy szczebel” i 2 tys zł zdobył zespół ,,X7” z Przęsocina.

Ponadto ,,Szczebel do Kariery” dla najlepszego wykonawcy i nagrodę Stowarzyszenia Artystów Wykonawców Utworów Muzycznych i Słowno-Muzycznych ,,SAWP” (równowartość tysiąca euro) otrzymał zespół ,,Pobudka” z Celestynowa.

W gronie wyróżnionych znaleźli się: Małgorzata Dłużniewska z Warszawy i zespół ,,W Punkt” ze Szczecina.
Dodajmy, że w ramach tej imprezy oprócz zmagań konkursowych odbyły się też spotkania Marty Bijan i Grzegorza Hyżego z młodzieżą szkolną. Na scenie zaprezentował się m.in. Michał Grobelny oraz Pesos Saxfighter & DJ Qusi.

Wśród licznie zebranej widowni, obecni byli również finaliści i uczestnicy z poprzednich edycji tej imprezy oraz miłośnicy piosenki. Jednym słowem - było moc atrakcji i artystycznych uniesień, a całość odbyła się w odnowionej sali widowiskowej tutejszego ośrodka kultury.

Tekst i fot. T. Szymański

SMAK w Myśliborzu – wręczono nagrody SMAK w Myśliborzu – wręczono nagrody SMAK w Myśliborzu – wręczono nagrody SMAK w Myśliborzu – wręczono nagrody SMAK w Myśliborzu – wręczono nagrody SMAK w Myśliborzu – wręczono nagrody SMAK w Myśliborzu – wręczono nagrody SMAK w Myśliborzu – wręczono nagrody

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

kondolencje

Sonda

Czy zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie