Poniedziałek, 22 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Seniorzy świętują (galeria)

Data publikacji: 11 października 2015 r. 17:20
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:29
Seniorzy świętują (galeria)
 

Miła, podniosła i serdeczna atmosfera oraz moc artystycznych akcentów. Tak krótko można opisać uroczystą inaugurację nowego roku akademickiego na Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Myśliborzu, która odbyła się w gościnnych progach Myśliborskiego Ośrodka Kultury. Świętowano również jubileusz 5-lecia działalności tej wyjątkowej uczelni.

Były okolicznościowe wystąpienia, wyróżnienia, podziękowania, kwiaty i gratulacje. Nie zabrakło też ciekawego wykładu inauguracyjnego oraz międzypokoleniowego widowiska wokalno – teatralnego z udziałem blisko 80 osób.

Nie zapomniano też o działaniach pionierskich i powołaniu MUTW. Wspomniano m.in., że dzięki zaangażowaniu byłego burmistrza Leszka Wieruckiego, to wszystko się zaczęło. Natomiast inicjatywę powołania w UTW w Myśliborzu wspierał także Edward Korban, prezes gorzowskiego UTW. Przedstawiono również bogatą w treści prezentację multimedialną, która przypomniała licznie zebranym ogrom działań stowarzyszenia w latach 2010 -2015. Całość nagrodzona została gromkimi brawami.

Natomiast wykład inauguracyjny pn. ,,Czy można przygotować się do starości ?”przedstawiła prof. Danuta Umiastowska z Uniwersytetu Szczecińskiego.

Na zakończenie inauguracji przedstawiono międzypokoleniowe widowisko wokalno - teatralne pt.,, Powróćmy jak za dawnych lat” w reżyserii Krystyny Matuszak z udziałem blisko 80 osób. Zdaniem wielu - nieprzeciętne przedsięwzięcie, które wzrusza, cieszy i mobilizuje. Piękna muzyka, śpiew, taniec, gra świateł... porywała widownię.

Tekst i fot. Tadeusz Szymański

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA