poniedziałek, 13 lipca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Seniorzy świętują (galeria)

Seniorzy świętują (galeria)

Seniorzy świętują (galeria)
Data publikacji: 2015-10-11 17:20
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:42
Wywietleń: 1437 27597

Miła, podniosła i serdeczna atmosfera oraz moc artystycznych akcentów. Tak krótko można opisać uroczystą inaugurację nowego roku akademickiego na Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Myśliborzu, która odbyła się w gościnnych progach Myśliborskiego Ośrodka Kultury. Świętowano również jubileusz 5-lecia działalności tej wyjątkowej uczelni.

Były okolicznościowe wystąpienia, wyróżnienia, podziękowania, kwiaty i gratulacje. Nie zabrakło też ciekawego wykładu inauguracyjnego oraz międzypokoleniowego widowiska wokalno – teatralnego z udziałem blisko 80 osób.

Nie zapomniano też o działaniach pionierskich i powołaniu MUTW. Wspomniano m.in., że dzięki zaangażowaniu byłego burmistrza Leszka Wieruckiego, to wszystko się zaczęło. Natomiast inicjatywę powołania w UTW w Myśliborzu wspierał także Edward Korban, prezes gorzowskiego UTW. Przedstawiono również bogatą w treści prezentację multimedialną, która przypomniała licznie zebranym ogrom działań stowarzyszenia w latach 2010 -2015. Całość nagrodzona została gromkimi brawami.

Natomiast wykład inauguracyjny pn. ,,Czy można przygotować się do starości ?”przedstawiła prof. Danuta Umiastowska z Uniwersytetu Szczecińskiego.

Na zakończenie inauguracji przedstawiono międzypokoleniowe widowisko wokalno - teatralne pt.,, Powróćmy jak za dawnych lat” w reżyserii Krystyny Matuszak z udziałem blisko 80 osób. Zdaniem wielu - nieprzeciętne przedsięwzięcie, które wzrusza, cieszy i mobilizuje. Piękna muzyka, śpiew, taniec, gra świateł... porywała widownię.

Tekst i fot. Tadeusz Szymański

Seniorzy świętują (galeria) Seniorzy świętują (galeria) Seniorzy świętują (galeria) Seniorzy świętują (galeria) Seniorzy świętują (galeria) Seniorzy świętują (galeria) Seniorzy świętują (galeria) Seniorzy świętują (galeria) Seniorzy świętują (galeria)

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
21
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

Sonda

Czy zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie