środa, 22 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Złodzieje w oknie!

Złodzieje w oknie!

Złodzieje w oknie!
Data publikacji: 2015-11-07 14:04
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:45
Wywietleń: 1288 36121

 

Mężczyzn, wychodzących przez okno z mieszkania na parterze w wieżowcu w okolicy pl. Rodła w Szczecinie, zauważyła kobieta. Zawiadomiła policję. Okazało się, że to złodzieje. Łupem był wartościowy sprzęt komputerowy i biżuteria.

- Wysłany na miejsce patrol zauważył dwóch mężczyzn odpowiadających opisowi przekazanemu przez zgłaszającą- relacjonuje podkom. Mirosława Rudzińska z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. - W trakcie kontroli okazało się, że w dużej torbie znajduję się konsola do gry, laptop oraz płyty z grami komputerowymi i do konsoli, a także złota i srebrna biżuteria.

Mężczyźni byli nietrzeźwi. Obaj przebywali na przepustce z zakładu poprawczego, ale ta kilka dni wcześniej się zakończyła. Ponieważ nie powrócili do ośrodka, wszczęto poszukiwania.

Po przyjęciu zawiadomienia od pokrzywdzonej, oszacowano wartość skradzionych przedmiotów. Tylko biżuteria warta była około 7 000 zł a łączna suma strat wyniosła ponad 13 000 zł. Mienie to w całości zostało odzyskane i przekazane okradzionym lokatorom.

Zatrzymani 20-latkowie to mieszkańcy Koszalina. Jak ustaliła policja, okradli wspólnie pięć mieszkań, a jeden z nich sam okradł dziewięć mieszkań. Wszystkie w Szczecinie. Dostawali się do lokali na parterze poprzez uchylone okna.

Pracujący nad tą sprawą policjanci ustalili również miejsce zbycia kradzionego mienia, a po dotarciu tam część z kradzionych przedmiotów odzyskali i przekazali właścicielom.

Łącznie obaj podejrzani usłyszeli 14 zarzutów kradzieży mieszkaniowych, za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Wrócili do zakładu poprawczego.

(g)

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
7
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie