Piątek, 22 września 2023 r. 
17 szczecin
REKLAMA

Złodzieje w oknie!

Data publikacji: 07 listopada 2015 r. 14:04
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:33
Złodzieje w oknie!
 

 

Mężczyzn, wychodzących przez okno z mieszkania na parterze w wieżowcu w okolicy pl. Rodła w Szczecinie, zauważyła kobieta. Zawiadomiła policję. Okazało się, że to złodzieje. Łupem był wartościowy sprzęt komputerowy i biżuteria.

- Wysłany na miejsce patrol zauważył dwóch mężczyzn odpowiadających opisowi przekazanemu przez zgłaszającą- relacjonuje podkom. Mirosława Rudzińska z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. - W trakcie kontroli okazało się, że w dużej torbie znajduję się konsola do gry, laptop oraz płyty z grami komputerowymi i do konsoli, a także złota i srebrna biżuteria.

Mężczyźni byli nietrzeźwi. Obaj przebywali na przepustce z zakładu poprawczego, ale ta kilka dni wcześniej się zakończyła. Ponieważ nie powrócili do ośrodka, wszczęto poszukiwania.

Po przyjęciu zawiadomienia od pokrzywdzonej, oszacowano wartość skradzionych przedmiotów. Tylko biżuteria warta była około 7 000 zł a łączna suma strat wyniosła ponad 13 000 zł. Mienie to w całości zostało odzyskane i przekazane okradzionym lokatorom.

Zatrzymani 20-latkowie to mieszkańcy Koszalina. Jak ustaliła policja, okradli wspólnie pięć mieszkań, a jeden z nich sam okradł dziewięć mieszkań. Wszystkie w Szczecinie. Dostawali się do lokali na parterze poprzez uchylone okna.

Pracujący nad tą sprawą policjanci ustalili również miejsce zbycia kradzionego mienia, a po dotarciu tam część z kradzionych przedmiotów odzyskali i przekazali właścicielom.

Łącznie obaj podejrzani usłyszeli 14 zarzutów kradzieży mieszkaniowych, za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Wrócili do zakładu poprawczego.

(g)

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA