niedziela, 27 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Złodzieje w oknie!

Złodzieje w oknie!

Złodzieje w oknie!
Data publikacji: 2015-11-07 14:04
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:45
Wywietleń: 1377 36121

 

Mężczyzn, wychodzących przez okno z mieszkania na parterze w wieżowcu w okolicy pl. Rodła w Szczecinie, zauważyła kobieta. Zawiadomiła policję. Okazało się, że to złodzieje. Łupem był wartościowy sprzęt komputerowy i biżuteria.

- Wysłany na miejsce patrol zauważył dwóch mężczyzn odpowiadających opisowi przekazanemu przez zgłaszającą- relacjonuje podkom. Mirosława Rudzińska z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. - W trakcie kontroli okazało się, że w dużej torbie znajduję się konsola do gry, laptop oraz płyty z grami komputerowymi i do konsoli, a także złota i srebrna biżuteria.

Mężczyźni byli nietrzeźwi. Obaj przebywali na przepustce z zakładu poprawczego, ale ta kilka dni wcześniej się zakończyła. Ponieważ nie powrócili do ośrodka, wszczęto poszukiwania.

Po przyjęciu zawiadomienia od pokrzywdzonej, oszacowano wartość skradzionych przedmiotów. Tylko biżuteria warta była około 7 000 zł a łączna suma strat wyniosła ponad 13 000 zł. Mienie to w całości zostało odzyskane i przekazane okradzionym lokatorom.

Zatrzymani 20-latkowie to mieszkańcy Koszalina. Jak ustaliła policja, okradli wspólnie pięć mieszkań, a jeden z nich sam okradł dziewięć mieszkań. Wszystkie w Szczecinie. Dostawali się do lokali na parterze poprzez uchylone okna.

Pracujący nad tą sprawą policjanci ustalili również miejsce zbycia kradzionego mienia, a po dotarciu tam część z kradzionych przedmiotów odzyskali i przekazali właścicielom.

Łącznie obaj podejrzani usłyszeli 14 zarzutów kradzieży mieszkaniowych, za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Wrócili do zakładu poprawczego.

(g)

 

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie