Niedziela 02 października 2022r. 
REKLAMA

63 prymusów wyróżnionych

Data publikacji: 2015-10-28 14:56
Ostatnia aktualizacja: 2021-04-11 15:32
63 prymusów wyróżnionych
 

175 uczniów z zachodniopomorskich szkół ponadgimnazjalnych otrzymało w tym roku stypendia Prezesa Rady Ministrów. W środę (28 bm.) w Koszalinie specjalne dyplomy odebrały 63 osoby w delegaturze Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego (ZUW). 

Stypendium jest formą nagradzania najzdolniejszych uczniów szkół średnich. Może je zyskać tylko najlepszy uczeń w danej szkole, który uzyskał najwyższą średnią ocen i promocję z wyróżnieniem. W Zespole Szkół im. Macieja Rataja w Gościnie, gdzie 5 osób starało się zostać stypendystą, prymusem jest 18-letnia Kinga Krzyżanowska z III klasy liceum o profilu straży granicznej. 

- W przyszłości chcę pracować w mundurówce, myślę nawet o pracy w policji niemieckiej,bo dobrze władam tym językiem - powiedziała wyróżniona, która ma średnią ocen 5,44. 

Nadto spełnia się w sporcie. W 2014 roku w Opolu Lubelskim zdobyła tytuł mistrzyni Polski w teakwondo wersji semi-light contact junior. W styczniu 2016 roku będzie bronić czempionatu w Brzegu Dolnym. Czy żyje tylko nauką i sportem?

- Mam chłopaka Bartka, który bywa dla mnie workiem treningowym - śmieje się Kinga.

W Koszalinie wicewojewoda Ryszard Mićko wyróżnił 63 prymusów z 18 miejscowości, najwięcej z Koszalina, Kołobrzegu, Szczecinka i Białogardu. Każdy z nich będzie otrzymywać stypendia w wysokości 260 zł przez 10 miesięcy. 

W Szczecinie podobne uroczystości odbędą 29 bm. i 6 listopada br. w Sali Rycerskiej Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego, a dyplomy wręczy wojewoda Marek Tałasiewicz. ©℗

Tekst i fot. (m)

Na zdjęciu: Kinga Krzyżanowska - stypendystka Prezesa Rady Ministrów z dyplomem. Obok stoją: Halina Schulz-Tkacz, dyrektorka Zespołu Szkół w Gościnie, i wicekurator oświaty Krzysztof Rembowski. 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA