piątek, 25 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > 63 prymusów wyróżnionych

63 prymusów wyróżnionych

63 prymusów wyróżnionych
Data publikacji: 2015-10-28 14:56
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:27
Wywietleń: 1769 34036

175 uczniów z zachodniopomorskich szkół ponadgimnazjalnych otrzymało w tym roku stypendia Prezesa Rady Ministrów. W środę (28 bm.) w Koszalinie specjalne dyplomy odebrały 63 osoby w delegaturze Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego (ZUW). 

Stypendium jest formą nagradzania najzdolniejszych uczniów szkół średnich. Może je zyskać tylko najlepszy uczeń w danej szkole, który uzyskał najwyższą średnią ocen i promocję z wyróżnieniem. W Zespole Szkół im. Macieja Rataja w Gościnie, gdzie 5 osób starało się zostać stypendystą, prymusem jest 18-letnia Kinga Krzyżanowska z III klasy liceum o profilu straży granicznej. 

- W przyszłości chcę pracować w mundurówce, myślę nawet o pracy w policji niemieckiej,bo dobrze władam tym językiem - powiedziała wyróżniona, która ma średnią ocen 5,44. 

Nadto spełnia się w sporcie. W 2014 roku w Opolu Lubelskim zdobyła tytuł mistrzyni Polski w teakwondo wersji semi-light contact junior. W styczniu 2016 roku będzie bronić czempionatu w Brzegu Dolnym. Czy żyje tylko nauką i sportem?

- Mam chłopaka Bartka, który bywa dla mnie workiem treningowym - śmieje się Kinga.

W Koszalinie wicewojewoda Ryszard Mićko wyróżnił 63 prymusów z 18 miejscowości, najwięcej z Koszalina, Kołobrzegu, Szczecinka i Białogardu. Każdy z nich będzie otrzymywać stypendia w wysokości 260 zł przez 10 miesięcy. 

W Szczecinie podobne uroczystości odbędą 29 bm. i 6 listopada br. w Sali Rycerskiej Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego, a dyplomy wręczy wojewoda Marek Tałasiewicz. ©℗

Tekst i fot. (m)

Na zdjęciu: Kinga Krzyżanowska - stypendystka Prezesa Rady Ministrów z dyplomem. Obok stoją: Halina Schulz-Tkacz, dyrektorka Zespołu Szkół w Gościnie, i wicekurator oświaty Krzysztof Rembowski. 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Różne odcienie filharmonii
Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”