poniedziałek, 27 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > 63 prymusów wyróżnionych

63 prymusów wyróżnionych

63 prymusów wyróżnionych
Data publikacji: 2015-10-28 14:56
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:44
Wywietleń: 2602 34036

175 uczniów z zachodniopomorskich szkół ponadgimnazjalnych otrzymało w tym roku stypendia Prezesa Rady Ministrów. W środę (28 bm.) w Koszalinie specjalne dyplomy odebrały 63 osoby w delegaturze Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego (ZUW). 

Stypendium jest formą nagradzania najzdolniejszych uczniów szkół średnich. Może je zyskać tylko najlepszy uczeń w danej szkole, który uzyskał najwyższą średnią ocen i promocję z wyróżnieniem. W Zespole Szkół im. Macieja Rataja w Gościnie, gdzie 5 osób starało się zostać stypendystą, prymusem jest 18-letnia Kinga Krzyżanowska z III klasy liceum o profilu straży granicznej. 

- W przyszłości chcę pracować w mundurówce, myślę nawet o pracy w policji niemieckiej,bo dobrze władam tym językiem - powiedziała wyróżniona, która ma średnią ocen 5,44. 

Nadto spełnia się w sporcie. W 2014 roku w Opolu Lubelskim zdobyła tytuł mistrzyni Polski w teakwondo wersji semi-light contact junior. W styczniu 2016 roku będzie bronić czempionatu w Brzegu Dolnym. Czy żyje tylko nauką i sportem?

- Mam chłopaka Bartka, który bywa dla mnie workiem treningowym - śmieje się Kinga.

W Koszalinie wicewojewoda Ryszard Mićko wyróżnił 63 prymusów z 18 miejscowości, najwięcej z Koszalina, Kołobrzegu, Szczecinka i Białogardu. Każdy z nich będzie otrzymywać stypendia w wysokości 260 zł przez 10 miesięcy. 

W Szczecinie podobne uroczystości odbędą 29 bm. i 6 listopada br. w Sali Rycerskiej Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego, a dyplomy wręczy wojewoda Marek Tałasiewicz. ©℗

Tekst i fot. (m)

Na zdjęciu: Kinga Krzyżanowska - stypendystka Prezesa Rady Ministrów z dyplomem. Obok stoją: Halina Schulz-Tkacz, dyrektorka Zespołu Szkół w Gościnie, i wicekurator oświaty Krzysztof Rembowski. 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
1
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie