sobota, 24 października 2020.
Strona główna > Wiadomości > Złodzieje samochodów zatrzymani

Złodzieje samochodów zatrzymani

Złodzieje samochodów zatrzymani
Data publikacji: 2016-04-06 10:46
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:59
Wywietleń: 2593 127111

Kryminalni z KPP w Stargardzie oraz KWP w Szczecinie zatrzymali czterech członków grupy zajmującej się kradzieżami i rozbiórką samochodów na terenie Stargardu, Szczecina oraz Niemiec. Podejrzani usłyszeli już część zarzutów, a sprawa nadal pozostaje rozwojowa.

W związku z licznymi kradzieżami pojazdów na terenie powiatu stargardzkiego funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego niemal od początku roku szczegółowo analizowali każde zdarzenie, odnajdując wspólne cechy tych włamań. Kolejne działania operacyjne pozwoliły wytypować zarówno podejrzewanych o te czyny mężczyzn, jak i miejsca, w których przechowują i rozbierają skradzione pojazdy.

– Przeprowadzona na koniec marca realizacja tej sprawy pozwoliła zatrzymać czterech mężczyzn w wieku 26, 28, 31 i 33 lat. Są to dwaj mieszkańcy Stargardu oraz dwie osoby z gminy Chociwel. Policjanci prowadząc czynności dokonali szeregu przeszukań, w wyniku których ujawniono rozmontowane kradzione pojazdy. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że grupa dokonywała kradzieży głównie aut marki Volkswagen oraz Audi - informuje podkom. Łukasz Famulski.

Policjanci odzyskali skradzionego volkswagena turana oraz audi A3 i zabezpieczyli mnóstwo części, a także akcesoria pochodzące z wielu aut. Zabezpieczono również volkswagena T5 i audi A4 oraz wyspecjalizowane narzędzia służące do kradzieży pojazdów.

– Zatrzymanym łącznie przedstawiono już osiem zarzutów, w tym kradzieży z włamaniem oraz paserstwa. Ponadto wobec dwóch włamywaczy, którzy już wcześniej karani byli za kradzieże, zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na dwa miesiące, a dwaj paserzy po poręczeniu majątkowym trafili pod dozór policyjny - podaje podkom. Famulski.

Obecnie policja i prokuratura w dalszym ciągu badają okoliczności związane z działalnością grupy, w tym ile przestępstw tego typu ma ona na swoim koncie. (p)

Fot. policja

 

Złodzieje samochodów zatrzymani Złodzieje samochodów zatrzymani Złodzieje samochodów zatrzymani Złodzieje samochodów zatrzymani Złodzieje samochodów zatrzymani

Komentarze

Klaudia
Mi 11.11.2018 r w kolobrzegu ukradli audi. Jestem zalamana z dwojka dzieci bede maszerowac pieszo. Cholerne zlodziwje ,kradna ludziom to na co musza ciezko pracowac
2018-11-12 02:57:51
Marian
O 1 obronca zlodzieji sie znalazl. chyba jeszcze nigdy nikt Tobie nic nie ukradl na co zbierales pieniadze! Zlodziej to nie czlowiek ani zwierze. Zlodziej to zlodziej uciac prawa dlon a jak jeszcze raz ukradnie to do piachu!!!
2016-04-07 04:29:35
@ Precz ze złodziejami
A co, jeżeli ci ludzie mają rodziny i dzieci na utrzymaniu, a pracy nie ma bo Solidaruchy przemysł zlikwidowały; dalej będziesz kończyny obcinał?
2016-04-06 21:36:57
alle
Zapomniałeś dodać: amputować i wypuścić bez możliwości otrzymania jakiegokolwiek zasiłki, renty i innej pomocy społecznej. Niech trawę żro!
2016-04-06 12:45:19
Precz ze złodziejami
Złapać, amputować górne kończyny i wypuścić, innej kary dla takich drani nie ma.
2016-04-06 11:46:24

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Finał Nagrody Gryfia 2020

Nekrologi

Sonda

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie