Sobota, 18 maja 2024 r. 
REKLAMA

Złodzieje samochodów zatrzymani

Data publikacji: 06 kwietnia 2016 r. 10:46
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:49
Złodzieje samochodów zatrzymani
Fot. policja  

Kryminalni z KPP w Stargardzie oraz KWP w Szczecinie zatrzymali czterech członków grupy zajmującej się kradzieżami i rozbiórką samochodów na terenie Stargardu, Szczecina oraz Niemiec. Podejrzani usłyszeli już część zarzutów, a sprawa nadal pozostaje rozwojowa.

W związku z licznymi kradzieżami pojazdów na terenie powiatu stargardzkiego funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego niemal od początku roku szczegółowo analizowali każde zdarzenie, odnajdując wspólne cechy tych włamań. Kolejne działania operacyjne pozwoliły wytypować zarówno podejrzewanych o te czyny mężczyzn, jak i miejsca, w których przechowują i rozbierają skradzione pojazdy.

– Przeprowadzona na koniec marca realizacja tej sprawy pozwoliła zatrzymać czterech mężczyzn w wieku 26, 28, 31 i 33 lat. Są to dwaj mieszkańcy Stargardu oraz dwie osoby z gminy Chociwel. Policjanci prowadząc czynności dokonali szeregu przeszukań, w wyniku których ujawniono rozmontowane kradzione pojazdy. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że grupa dokonywała kradzieży głównie aut marki Volkswagen oraz Audi - informuje podkom. Łukasz Famulski.

Policjanci odzyskali skradzionego volkswagena turana oraz audi A3 i zabezpieczyli mnóstwo części, a także akcesoria pochodzące z wielu aut. Zabezpieczono również volkswagena T5 i audi A4 oraz wyspecjalizowane narzędzia służące do kradzieży pojazdów.

– Zatrzymanym łącznie przedstawiono już osiem zarzutów, w tym kradzieży z włamaniem oraz paserstwa. Ponadto wobec dwóch włamywaczy, którzy już wcześniej karani byli za kradzieże, zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na dwa miesiące, a dwaj paserzy po poręczeniu majątkowym trafili pod dozór policyjny - podaje podkom. Famulski.

Obecnie policja i prokuratura w dalszym ciągu badają okoliczności związane z działalnością grupy, w tym ile przestępstw tego typu ma ona na swoim koncie. (p)

Fot. policja

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Klaudia
2018-11-12 02:57:51
Mi 11.11.2018 r w kolobrzegu ukradli audi. Jestem zalamana z dwojka dzieci bede maszerowac pieszo. Cholerne zlodziwje ,kradna ludziom to na co musza ciezko pracowac
Marian
2016-04-07 04:29:35
O 1 obronca zlodzieji sie znalazl. chyba jeszcze nigdy nikt Tobie nic nie ukradl na co zbierales pieniadze! Zlodziej to nie czlowiek ani zwierze. Zlodziej to zlodziej uciac prawa dlon a jak jeszcze raz ukradnie to do piachu!!!
@ Precz ze złodziejami
2016-04-06 21:36:57
A co, jeżeli ci ludzie mają rodziny i dzieci na utrzymaniu, a pracy nie ma bo Solidaruchy przemysł zlikwidowały; dalej będziesz kończyny obcinał?
alle
2016-04-06 12:45:19
Zapomniałeś dodać: amputować i wypuścić bez możliwości otrzymania jakiegokolwiek zasiłki, renty i innej pomocy społecznej. Niech trawę żro!
Precz ze złodziejami
2016-04-06 11:46:24
Złapać, amputować górne kończyny i wypuścić, innej kary dla takich drani nie ma.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA