Niedziela, 23 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Zlikwidowana dziupla samochodowa

Data publikacji: 16 października 2016 r. 15:39
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:18
Zlikwidowana dziupla samochodowa
Fot. policja  

Szczecineccy policjanci przy współpracy z Wydziałem Kryminalnym Komendy Powiatowej Policji we Wrześni zlikwidowali dziuplę samochodową mieszczącą się na terenie powiatu wrzesińskiego. Funkcjonariusze zabezpieczyli 103 części samochodowe pochodzące z kilkunastu skradzionych pojazdów.

Policjanci ustalili, że samochody skradzione zostały zarówno na terenie Niemiec, jak i Polski. Do sprawy zatrzymano dwóch mężczyzn, którzy usłyszeli zarzut paserstwa. Zastosowano wobec nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji, poręczenia majątkowego i zakazu opuszczania kraju.

- Kryminalni ze szczecineckiej komendy od sierpnia pracowali nad sprawą kradzieży dwóch samochodów marki Skoda Superb i Renault Master w Szczecinku. Jak się okazało sprawcy wykorzystując sen domowników dostali się do jednego z domów, skąd ukradli dokumenty i kluczyki od samochodów, którymi odjechali. Właściciel straty wycenił na kwotę 260 tysięcy zł - informuje mł. asp. Anna Matys.

Dzięki współpracy z pokrzywdzonym, który rozpoznał cechy charakterystyczne elementów pochodzących z limitowanej serii jego samochodu, znaleziono części samochodowe na jednej z internetowych platform usługowo-handlowych. Kryminalni z Wrześni, realizując nakaz przeszukania wydany przez szczecinecką prokuraturę, zabezpieczyli elementy pochodzące ze skradzionych pojazdów w Szczecinku i nie tylko. Chodzi o 103 elementy, które biegły z zakresu mechanoskopii poddał dokładnej identyfikacji.

Mieszkańcy Wrześni trudniący się tym nielegalnym procederem zostali zatrzymani i doprowadzeni do Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku. 54-letni mężczyzna i jego 30-letni syn usłyszeli zarzut paserstwa za co grozi im od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Prokurator po zapoznaniu się z materiałami sprawy zastosował wobec mężczyzn dozór policji, poręczenie majątkowe i zakaz opuszczania kraju. Sprawa jest rozwojowa, więc nie wyklucza się kolejnych zatrzymań. (p)

Fot. policja

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Otwarte granice... dla rabusiow,
2016-10-17 11:05:34
A co na to Straz Graniczna i Urzedy Celne...??
Ryba
2016-10-16 23:27:19
Takich dziupli są setki. Auta osobowe to tylko część, teraz najbardziej opłacalne dla złodziei są BUSY i ciągniki siodłowe. Na tym robią największe $$$
I pozniej maja Nas lubiec...?
2016-10-16 22:13:47
Kradnac i poza Polska... osoby te przynosza kolejny wstyd dla naszego Kraju !!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA