wtorek, 17 września 2019.
Strona główna > Wiadomości > Dziupla w warsztacie samochodowym

Dziupla w warsztacie samochodowym

Dziupla w warsztacie samochodowym
Data publikacji: 2016-06-21 10:23
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:06
Wywietleń: 1428 140056

Policjanci zlikwidowali kolejną dziuplę samochodową. Tym razem w gminie Lipiany. W jednym z warsztatów samochodowych odkryto pięć samochodów skradzionych w Niemczech.

Policjanci ze Szczecina i Pyrzyc rozpracowywali tę sprawę od kilku tygodni. Najpierw w jednym z mieszkań na terenie gminy Lipiany zarekwirowali kradzione części samochodowe. Po nitce do kłębka dotarli do warsztatu samochodowego, skąd one pochodziły.

Na miejscu funkcjonariusze odnaleźli więcej kradzionych części samochodowych – od co najmniej kilkudziesięciu aut. Część z nich miała już przerobione numery. Ale to nie koniec. Na posesji odkryto także pięć samochodów, które – jak się okazało – zostały skradzione w Niemczech. Były to: Audi A4, A5 oraz Volkswagen. Wartość odzyskanych samochodów szacuje się na co najmniej 200 tysięcy złotych. 

32-letni właściciel warsztatu samochodowego ma teraz poważne kłopoty.

– Mężczyzna usłyszał zarzut paserstwa oraz przerabiania i podrabiania znaków identyfikacyjnych, za które grozi kara pozbawienia wolności do lat 5 – informuje st. sierż. Marcelina Pałaszewska z komendy policji w Pyrzycach.

Do czasu rozprawy mężczyzna został objęty dozorem policyjnym, ma zakaz opuszczania kraju. Policjanci podkreślają, że sprawa jest rozwojowa.

(żan)

Fot. Policja

Dziupla w warsztacie samochodowym Dziupla w warsztacie samochodowym

Komentarze

ale luzik
tylko z.o.k. za takie numery!
2016-06-21 10:59:30
Precz ze złodziejstwem
Totalne świństwo, że też nikt z sąsiadów nie zauważył, że na wiosce pojawiają się tak dobre auta.
2016-06-21 10:49:23
kompromitacja Prokuratury
To są jakiejś jaja-"objęty dozorem policyjnym" -??? Ciężka praca policjantów,odzyskanie mienia znacznej wartości pochodzącego z kradzieży a Prokurator stosuje dozór-? To tak wygląda ta dobra zmiana.Oczywiście rozumiem,że podstawą są zebrane materiały i szczere "do bólu" wyjaśnienia tego kowala stajni ale to kompromituje prokuratora.Jak On teraz chce zebrać dalsze dowody i ustalić sprawców-? Gangi samochodowe się zaczęły panoszyć rośnie ilość kradzionych samochodów a Prokuratura tak lekką ręką szast prast zamiast ich izolować to wypuszcza.To jest normalne panie Ziobro-? tak powinien pracować Prokurator-?,a może ten prokurator nie powinien takimi sprawami się zajmować,może go to zwyczajnie przerasta i się męczy ze szkodą dla jego samego,ze szkodą dla Nas społeczeństwa-może on zwyczajnie cierpi i potrzebuje pomocy-? To jest niestety chore,to w moim odczuciu jest już patologia-Policjanci łapią a prokurator łaskawca Boży stosuje dozór.
2016-06-21 10:44:44

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Przeszedł II Szczeciński Marsz Równości

Nekrologi

Sonda

Czy popierasz Marsz Równości?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie