środa, 23 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Dziupla w warsztacie samochodowym

Dziupla w warsztacie samochodowym

Dziupla w warsztacie samochodowym
Data publikacji: 2016-06-21 10:23
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:06
Wywietleń: 1737 140056

Policjanci zlikwidowali kolejną dziuplę samochodową. Tym razem w gminie Lipiany. W jednym z warsztatów samochodowych odkryto pięć samochodów skradzionych w Niemczech.

Policjanci ze Szczecina i Pyrzyc rozpracowywali tę sprawę od kilku tygodni. Najpierw w jednym z mieszkań na terenie gminy Lipiany zarekwirowali kradzione części samochodowe. Po nitce do kłębka dotarli do warsztatu samochodowego, skąd one pochodziły.

Na miejscu funkcjonariusze odnaleźli więcej kradzionych części samochodowych – od co najmniej kilkudziesięciu aut. Część z nich miała już przerobione numery. Ale to nie koniec. Na posesji odkryto także pięć samochodów, które – jak się okazało – zostały skradzione w Niemczech. Były to: Audi A4, A5 oraz Volkswagen. Wartość odzyskanych samochodów szacuje się na co najmniej 200 tysięcy złotych. 

32-letni właściciel warsztatu samochodowego ma teraz poważne kłopoty.

– Mężczyzna usłyszał zarzut paserstwa oraz przerabiania i podrabiania znaków identyfikacyjnych, za które grozi kara pozbawienia wolności do lat 5 – informuje st. sierż. Marcelina Pałaszewska z komendy policji w Pyrzycach.

Do czasu rozprawy mężczyzna został objęty dozorem policyjnym, ma zakaz opuszczania kraju. Policjanci podkreślają, że sprawa jest rozwojowa.

(żan)

Fot. Policja

Dziupla w warsztacie samochodowym Dziupla w warsztacie samochodowym

Komentarze

ale luzik
tylko z.o.k. za takie numery!
2016-06-21 10:59:30
Precz ze złodziejstwem
Totalne świństwo, że też nikt z sąsiadów nie zauważył, że na wiosce pojawiają się tak dobre auta.
2016-06-21 10:49:23
kompromitacja Prokuratury
To są jakiejś jaja-"objęty dozorem policyjnym" -??? Ciężka praca policjantów,odzyskanie mienia znacznej wartości pochodzącego z kradzieży a Prokurator stosuje dozór-? To tak wygląda ta dobra zmiana.Oczywiście rozumiem,że podstawą są zebrane materiały i szczere "do bólu" wyjaśnienia tego kowala stajni ale to kompromituje prokuratora.Jak On teraz chce zebrać dalsze dowody i ustalić sprawców-? Gangi samochodowe się zaczęły panoszyć rośnie ilość kradzionych samochodów a Prokuratura tak lekką ręką szast prast zamiast ich izolować to wypuszcza.To jest normalne panie Ziobro-? tak powinien pracować Prokurator-?,a może ten prokurator nie powinien takimi sprawami się zajmować,może go to zwyczajnie przerasta i się męczy ze szkodą dla jego samego,ze szkodą dla Nas społeczeństwa-może on zwyczajnie cierpi i potrzebuje pomocy-? To jest niestety chore,to w moim odczuciu jest już patologia-Policjanci łapią a prokurator łaskawca Boży stosuje dozór.
2016-06-21 10:44:44

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie