wtorek, 14 lipca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Dziuple samochodowe zlikwidowane

Dziuple samochodowe zlikwidowane

Dziuple samochodowe zlikwidowane
Data publikacji: 2016-08-31 12:45
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:13
Wywietleń: 2138 151973

Myśliborscy policjanci zlikwidowali dziuplę samochodową mieszczącą się na terenie powiatu. W trakcie dalszych czynności ustalono kolejne miejsce, gdzie kradzione samochody były rozbierane na części. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli części samochodowe pochodzące z kilkunastu pojazdów oraz kradzione tablice rejestracyjne. Zatrzymano sześć osób, które usłyszały zarzuty kradzieży i paserstwa.

Wspólna praca myśliborskich dzielnicowych i policjantów z pionu kryminalnego doprowadziła do ustalenia miejsca, gdzie mogły być rozbierane na części kradzione samochody. Funkcjonariusze pojechali do jednej z miejscowości w powiecie myśliborskim, gdzie w opuszczonych pomieszczeniach znajdowała się dziupla samochodowa. Wewnątrz było kilka samochodów, głównie niemieckich marek, które rozebrano już na części. Funkcjonariusze zabezpieczyli kradzione elementy pojazdów oraz kradzione tablice rejestracyjne. Dalsze ustalenia kryminalnych pomogły odnaleźć kolejną dziuplę w powiecie myśliborskim. Także tam funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli części z kradzionych samochodów.

– Łącznie policjanci odnaleźli części samochodowe pochodzące z kilkunastu pojazdów, głównie z audi, vw i skody. W tej sprawie zatrzymanych zostało sześć osób w wieku od 22 do 37 lat. Zdecydowana większość to mieszkańcy województwa zachodniopomorskiego. Wszyscy zatrzymani trafili do policyjnego aresztu – informuje asp. sztab. Irena Kornicz.

Myśliborscy policjanci gromadzili w tym czasie materiał dowodowy pozwalający na postawienie zarzutów. Ustalili, iż część z zatrzymanych włamywała się do samochodów niemieckich marek, które następnie kradli. Sprawcy zajmowali się przestępczym procederem zarówno na terenie Niemiec, jak i Polski. Trzech mężczyzn usłyszało zarzuty kradzieży z włamaniem, a sąd zastosował już wobec nich areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje do 10 lat pozbawienia wolności.

Pozostali zatrzymani usłyszeli zarzuty paserstwa za co grozi im od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Objęci zostali policyjnym dozorem. Sprawa ma charakter rozwojowy i nie są wykluczone kolejne zarzuty. (p)

Fot. policja

Dziuple samochodowe zlikwidowane Dziuple samochodowe zlikwidowane

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
25
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

Nekrologi

Sonda

W jakiej postaci jesz lody tego lata?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie