niedziela, 20 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Złapał pijanego kierowcę

Złapał pijanego kierowcę

Złapał pijanego kierowcę
Data publikacji: 2016-06-08 14:49
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:05
Wywietleń: 1361 138280

Mieszkaniec Moracza (powiat goleniowski) zmusił do zatrzymania pijanego kierowcę, a następnie przekazał w ręce policji. Zatrzymany mężczyzna miał 2,6 promila alkoholu w organizmie.

Cała historia zaczęła się przed sklepem w Moraczu. Mężczyzna zauważył, że do samochodu wsiada kierowca, który prawdopodobnie jest pod wpływem alkoholu. Nie namyślając się długo, ruszył za nim swoim autem w kierunku Golczewa. Ford przed nim jechał całą szerokością jezdni, ale w końcu na odcinku między Moraczem a Włodzisławiem mężczyźnie udało się zatrzymać podejrzanego kierowcę. Od razu zadzwonił na policję.

Przypuszczenia się potwierdziły – kierowca forda w ogóle nie powinien wsiadać za kółko. W obecności mundurowych z Przybiernowa „wydmuchał” 2,6 promila. 31-letniemu mieszkańcowi Nowogardu odebrano prawo jazdy. Za jazdę pod wpływem alkoholu grożą mu dwa lata więzienia.

Policjanci chwalą obywatelską postawę mieszkańca Moracza.

– Nie pozwolił pijanemu kierowcy na kontynuowanie jazdy, która mogła zakończyć się tragicznie nie tylko dla niego, ale także dla innych uczestników ruchu drogowego – podkreśla asp. Julita Filipczuk z Komendy Powiatowej Policji w Goleniowie.

(żan)

Fot. Robert STACHNIK

Komentarze

Marian
Brawo za odwage i dzialanie!!!!!!
2016-06-08 22:37:25
presz z pijakami 2
Najlepiej jest jechac za takim degeneratem i informowac policje o swojej pozycji ;)
2016-06-08 16:07:58
Precz z pijakami
Z jednej strony, naturalnym odruchem jest zatrzymanie przestępcy i uchronienie innych, a z drugiej, kierowca narażał swoje życie i swoje auto, na które też musiał zarobić. Pewnie zaraz będzie rada, żeby najlepiej jechać za takim degeneratem i dzwonić na policję informując o jego pozycji.
2016-06-08 15:09:16

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
22
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie