Środa, 04 października 2023 r. 
12 szczecin
REKLAMA

Dostał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów

Data publikacji: 06 czerwca 2016 r. 13:19
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:05
Dostał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów
Fot. Robert Stachnik (arch.)  

Policjanci z pyrzyckiej drogówki zatrzymali 60-letniego mężczyznę, który kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości. Miał prawie dwa promile alkoholu w organizmie.

Kilka dni temu dyżurny pyrzyckiej jednostki, został telefonicznie poinformowany, że w kierunku Pyrzyc jedzie samochód marki Mercedes, którego kierujący jest najprawdopodobniej nietrzeźwy.

– Policjanci z pyrzyckiej drogówki natychmiast pojechali we wskazanym kierunku i na ul. Lipiańskiej na gorącym uczynku zatrzymali 60-latka. Badanie trzeźwości kierującego wykazało, że mężczyzna miał prawie dwa promile alkoholu w organizmie – informuje 
st. sierż. Marcelina Pałaszewski.

Podczas sprawdzania kierowcy w systemie policyjnym funkcjonariusze ustalili, że w przeszłości 60-latek był już karany za jazdę na „podwójnym gazie” i aktualnie posiada zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Mężczyzna przyznał się do popełnienia przestępstwa i odpowiedział za nie przed sądem w trybie przyspieszony. Sąd po rozpoznaniu sprawy skazał go na 7 miesięcy pozbawienia wolności, dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych oraz zapłacenia świadczenia pieniężnego na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości 10 tysięcy złotych. (p)

Fot. Robert Stachnik (arch.)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Zapobiegac PO-waznym wypadkom,
2016-06-07 00:43:59
Brawo Policja... i w ten sposob eliminowac jak najwiecej przypadkow bezmyslnosci drogowego przestepstwa czyli drogowego alkoholizmu... !!
Pyrzyce
2016-06-06 14:06:23
Sprzeda swój dyliżans i starczy na zapłacenie świadczenia pieniężnego. Oczywiście, o ile jego bolid jest tyle wart, co wątpliwe.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA