Środa 27 października 2021r. 
REKLAMA

Zielone światło na umowę z wykonawcą siedziby Urzędu Marszałkowskiego

Data publikacji: 2019-09-26 22:04
Ostatnia aktualizacja: 2019-09-26 23:04
Zielone światło na umowę z wykonawcą siedziby Urzędu Marszałkowskiego
 

Urząd Zamówień Publicznych pozytywnie ocenił przetarg na wykonawcę nowej, skonsolidowanej siedziby Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego. To ostatecznie otwiera drogę do podpisania umowy z Mostostalem.

Prezes Urzędu Zamówień Publicznych przeprowadza kontrolę przetargów w zakresie zgodności z ustawą Prawo zamówień publicznych. Jak informuje Urząd Marszałkowski nie dopatrzono się żadnych uchybień.

Zarząd Województwa podjął decyzję o rozstrzygnięciu przetargu 22 sierpnia br. Jako wykonawcę inwestycji polegającej na gruntownym odrestaurowaniu budynku przy ul. Piłsudskiego oraz wybudowaniu ekologicznego budynku od ul. Mazowieckiej w Szczecinie wyłoniono Mostostal Warszawa SA. Oferta Mostostalu na „Wykonanie usług architektonicznych i inżynieryjnych w zakresie projektowania oraz robót budowlanych dla zadania Konsolidacja siedziby Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego w Szczecinie” to niemal 200 mln zł.

Skonsolidowana siedziba Urzędu Marszałkowskiego ma pozwolić na przeprowadzenie rewitalizacji prawie całego kwartału w ścisłym centrum Szczecina oraz ograniczyć koszty funkcjonowania urzędu. Będzie to także jedyna siedziba samorządu województwa w Polsce stworzona w ramach budownictwa pasywnego. Poprzez wykorzystanie szeregu innowacyjnych rozwiązań będzie wykazywała ekstremalnie niskie zapotrzebowanie na energię.

Ekologiczność projektu nowej siedziby Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego została potwierdzona certyfikatami BREEAM – zarówno dla projektu przebudowy obiektu przy ul. Piłsudskiego, jak i dla planowanego budynku pasywnego.

(k)

Fot. Ryszard Pakieser

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Lista nr 4
2019-09-26 23:01:11
Przecież to szaleństwo. To ostatni moment, żeby to marnotrawstwo publicznych pieniędzy powstrzymać. Koszt jednego biurka w tym budynku równy jest cenie mieszkania. Nam trzeba mieszkań, nie urzędników. Liczbę urzędników i regulacje, które hamują przedsiębiorczość Polaków trzeba ograniczać. Głosuję na tych, którzy chcą to zrobić. Głosuję na KONFEDERACJĘ!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ