niedziela, 31 maja 2020.
Strona główna > Gospodarka > Kontrakt na części duńskiego mostu z aneksem

Kontrakt na części duńskiego mostu z aneksem [GALERIA]

Kontrakt na części duńskiego mostu z aneksem
Data publikacji: 2018-12-27 21:14
Ostatnia aktualizacja: 2019-01-03 10:05
Wywietleń: 1619 368911

Mostostal Warszawa produkuje na terenie Stoczni Szczecińskiej prefabrykowane segmenty, wykorzystywane następnie przy budowie mostu w Danii w rejonie fiordu Roskilde. Początkowo planowano zakończenie kontraktu jeszcze w tym roku, ale podpisano aneks do umowy i prace potrwają do lutego – marca 2019 r.

Przypomnijmy. Duńska Dyrekcja Dróg buduje w rejonie fiordu Roskilde nowy most, po którym przebiegnie dwupasmowa droga mająca długość 1,4 km. Przeprawa będzie częścią obwodnicy miasta Frederikssund o długości 9,5 km. W ramach przedsięwzięcia, określanego Roskilde Fjord Link, Mostostal Warszawa podpisał kontrakt (o wartości ok. 11,9 mln euro) na dostawę prefabrykowanych segmentów, które utworzą konstrukcję nośną mostu wysokowodnego.

Ich produkcja odbywa się na terenie Stoczni Szczecińskiej, na podstawie umowy, którą spółka zawarła w lipcu 2017.

Na placu przy nabrzeżu Drzetowskim utworzono cztery stanowiska produkcyjne. Wykorzystywane są specjalistyczne systemowe szalunki oraz nowoczesna technologia. Z placu prefabrykacji części mostu przewożone są na plac składowy obok pochylni „Wulkan”. Załadunek na statek przebiega przy użyciu suwnicy bramowej o udźwigu 450 ton.

Pierwsze części duńskiego mostu odpłynęły ze Szczecina na początku marca br. Jedna waży ok. 115 ton, a most będzie się składał z 492 takich żelbetowych segmentów. Od tamtej pory było już wiele takich transportów.

Wcześniej zapowiadany termin realizacji – listopad 2018 r. – nieco przesunięto.

– Do dnia dzisiejszego wyprodukowano 420 prefabrykowanych elementów – poinformował w ub. tygodniu Paweł Kwiecień, rzecznik prasowy Mostostalu Warszawa. – Podpisano aneks wydłużający termin realizacji. Planuje się, że wszystkie 492 elementy zostaną wyprodukowane i będą gotowe do wysyłki do lutego – marca 2019 roku. ©℗

Tekst i fot. Elżbieta Kubowska

Kontrakt na części duńskiego mostu z aneksem Kontrakt na części duńskiego mostu z aneksem Kontrakt na części duńskiego mostu z aneksem Kontrakt na części duńskiego mostu z aneksem Kontrakt na części duńskiego mostu z aneksem Kontrakt na części duńskiego mostu z aneksem Kontrakt na części duńskiego mostu z aneksem Kontrakt na części duńskiego mostu z aneksem

Komentarze

gość
No czytam i nie wierze.Nie często się zdarza żeby kurier napisał że jakaś firma robi coś na terenie stoczni.Zazwyczaj jest tak że to stocznia produkuje a nzwy firm są pomijane.
2018-12-28 07:29:56
,
Jak na Danię przystało, most z klocków Lego :)
2018-12-28 07:04:02
Viva P.K. i O.G. i B.S. i Bru.
Imponujące jest to w mieście Pana iotra Krzystka, że firma z Warszawy podpisała kontrakt - czyli kasa dla Warszawy a praca dla obywateli 2-kategorii ze ww. miasta
2018-12-27 21:50:00
huk
"Od tamtej pory było już wiele takich transportów". To rzeczywiście imponująca liczba.
2018-12-27 21:24:33

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
10
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Krótki rejs po porcie

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy jesteś za zniesieniem obowiązku noszenia maseczek?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie