Czwartek, 13 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Zielone biurowce na Gumieńcach

Data publikacji: 18 czerwca 2016 r. 09:00
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:06
Zielone biurowce na Gumieńcach
 

Na Gumieńcach, przy ul. Południowej, ma powstać nowoczesny kompleks biurowy Szczecin Business Plaza. Inwestorem wartego ponad 30 milionów złotych przedsięwzięcia jest szczecińska spółka - Agatrans Multi Projekt.

- Rozpoczyna się realizacja oraz najem powierzchni w inwestycji biurowo-usługowej klasy A Szczecin Business Plaza o łącznej powierzchni użytkowej 11 100 metrów kwadratowych, zlokalizowanej przy ul. Południowej - informuje Patryk Litwiniuk, dyrektor generalny firmy doradczej Litwiniuk Property, która odpowiada za najem i komercjalizację nowego kompleksu biurowców. - Inwestorem jest spółka Agatrans Multi Projekt, a projektantem IDS Architekci.

Szczecin Business Plaza ma się składać z 4 czteropiętrowych biurowców. Trzy z nich mają mieć po 1460 m kw., zaś czwarty - 6 720 m kw. Na parterze każdego przewidziane są lokale usługowo-handlowe z holem i recepcją. Ma tam być 300 miejsc parkingowych i stacja ładowania samochodów elektrycznych. Oddanie I etapu inwestycji planowane jest na II kwartał przyszłego roku.

Wartość przedsięwzięcia to ponad 30 mln zł. Zostało zaprojektowane zgodnie z normami w zakresie budynków zielonych (oddziaływanie na środowisko, racjonalne zużycie wody i energii oraz emisji z budynku) i będzie się ubiegać o międzynarodowy certyfikat LEED na poziomie Złotym.

- Szczecin Business Plaza jest bez wątpienia kamieniem milowym w historii naszej firmy - stwierdza Łukasz Król, kierownik projektu. - Jako inwestor, a zarazem firma z branży budowlanej, jesteśmy w tej komfortowej sytuacji, że doświadczenie, jakie przez ponad 20 lat zebraliśmy na polskim rynku budowlanym, możemy przełożyć w budynek o najwyższych standardach technologicznych. Przykryliśmy dachem już ponad pół miliona metrów kwadratowych powierzchni. Jak mało kto wiemy, jakie wymagania stawiają inwestorzy, znamy ich potrzeby, z doświadczenia wiemy, które rozwiązania naprawdę się sprawdzają, a które są tylko fanaberią projektantów – wizjonerów. Nasza inwestycja będzie biurowcem na miarę XXI wieku, która na stałe wpiszę się w obraz Szczecina jako miejsca otwartego na biznes, nowoczesność oraz ekologię.
(mag)

Na zdjęciu: Teren budowy Szczecin Business Plaza znajduje się na ul. Południowej - pomiędzy nr 25 a nr 27.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA