niedziela, 27 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Zielone biurowce na Gumieńcach

Zielone biurowce na Gumieńcach

Zielone biurowce na Gumieńcach
Data publikacji: 2016-06-18 09:00
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:06
Wywietleń: 2767 139631

Na Gumieńcach, przy ul. Południowej, ma powstać nowoczesny kompleks biurowy Szczecin Business Plaza. Inwestorem wartego ponad 30 milionów złotych przedsięwzięcia jest szczecińska spółka - Agatrans Multi Projekt.

- Rozpoczyna się realizacja oraz najem powierzchni w inwestycji biurowo-usługowej klasy A Szczecin Business Plaza o łącznej powierzchni użytkowej 11 100 metrów kwadratowych, zlokalizowanej przy ul. Południowej - informuje Patryk Litwiniuk, dyrektor generalny firmy doradczej Litwiniuk Property, która odpowiada za najem i komercjalizację nowego kompleksu biurowców. - Inwestorem jest spółka Agatrans Multi Projekt, a projektantem IDS Architekci.

Szczecin Business Plaza ma się składać z 4 czteropiętrowych biurowców. Trzy z nich mają mieć po 1460 m kw., zaś czwarty - 6 720 m kw. Na parterze każdego przewidziane są lokale usługowo-handlowe z holem i recepcją. Ma tam być 300 miejsc parkingowych i stacja ładowania samochodów elektrycznych. Oddanie I etapu inwestycji planowane jest na II kwartał przyszłego roku.

Wartość przedsięwzięcia to ponad 30 mln zł. Zostało zaprojektowane zgodnie z normami w zakresie budynków zielonych (oddziaływanie na środowisko, racjonalne zużycie wody i energii oraz emisji z budynku) i będzie się ubiegać o międzynarodowy certyfikat LEED na poziomie Złotym.

- Szczecin Business Plaza jest bez wątpienia kamieniem milowym w historii naszej firmy - stwierdza Łukasz Król, kierownik projektu. - Jako inwestor, a zarazem firma z branży budowlanej, jesteśmy w tej komfortowej sytuacji, że doświadczenie, jakie przez ponad 20 lat zebraliśmy na polskim rynku budowlanym, możemy przełożyć w budynek o najwyższych standardach technologicznych. Przykryliśmy dachem już ponad pół miliona metrów kwadratowych powierzchni. Jak mało kto wiemy, jakie wymagania stawiają inwestorzy, znamy ich potrzeby, z doświadczenia wiemy, które rozwiązania naprawdę się sprawdzają, a które są tylko fanaberią projektantów – wizjonerów. Nasza inwestycja będzie biurowcem na miarę XXI wieku, która na stałe wpiszę się w obraz Szczecina jako miejsca otwartego na biznes, nowoczesność oraz ekologię.
(mag)

Na zdjęciu: Teren budowy Szczecin Business Plaza znajduje się na ul. Południowej - pomiędzy nr 25 a nr 27.

Zielone biurowce na Gumieńcach Zielone biurowce na Gumieńcach Zielone biurowce na Gumieńcach

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie