poniedziałek, 20 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Zielone biurowce na Gumieńcach

Zielone biurowce na Gumieńcach

Zielone biurowce na Gumieńcach
Data publikacji: 2016-06-18 09:00
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:06
Wywietleń: 2578 139631

Na Gumieńcach, przy ul. Południowej, ma powstać nowoczesny kompleks biurowy Szczecin Business Plaza. Inwestorem wartego ponad 30 milionów złotych przedsięwzięcia jest szczecińska spółka - Agatrans Multi Projekt.

- Rozpoczyna się realizacja oraz najem powierzchni w inwestycji biurowo-usługowej klasy A Szczecin Business Plaza o łącznej powierzchni użytkowej 11 100 metrów kwadratowych, zlokalizowanej przy ul. Południowej - informuje Patryk Litwiniuk, dyrektor generalny firmy doradczej Litwiniuk Property, która odpowiada za najem i komercjalizację nowego kompleksu biurowców. - Inwestorem jest spółka Agatrans Multi Projekt, a projektantem IDS Architekci.

Szczecin Business Plaza ma się składać z 4 czteropiętrowych biurowców. Trzy z nich mają mieć po 1460 m kw., zaś czwarty - 6 720 m kw. Na parterze każdego przewidziane są lokale usługowo-handlowe z holem i recepcją. Ma tam być 300 miejsc parkingowych i stacja ładowania samochodów elektrycznych. Oddanie I etapu inwestycji planowane jest na II kwartał przyszłego roku.

Wartość przedsięwzięcia to ponad 30 mln zł. Zostało zaprojektowane zgodnie z normami w zakresie budynków zielonych (oddziaływanie na środowisko, racjonalne zużycie wody i energii oraz emisji z budynku) i będzie się ubiegać o międzynarodowy certyfikat LEED na poziomie Złotym.

- Szczecin Business Plaza jest bez wątpienia kamieniem milowym w historii naszej firmy - stwierdza Łukasz Król, kierownik projektu. - Jako inwestor, a zarazem firma z branży budowlanej, jesteśmy w tej komfortowej sytuacji, że doświadczenie, jakie przez ponad 20 lat zebraliśmy na polskim rynku budowlanym, możemy przełożyć w budynek o najwyższych standardach technologicznych. Przykryliśmy dachem już ponad pół miliona metrów kwadratowych powierzchni. Jak mało kto wiemy, jakie wymagania stawiają inwestorzy, znamy ich potrzeby, z doświadczenia wiemy, które rozwiązania naprawdę się sprawdzają, a które są tylko fanaberią projektantów – wizjonerów. Nasza inwestycja będzie biurowcem na miarę XXI wieku, która na stałe wpiszę się w obraz Szczecina jako miejsca otwartego na biznes, nowoczesność oraz ekologię.
(mag)

Na zdjęciu: Teren budowy Szczecin Business Plaza znajduje się na ul. Południowej - pomiędzy nr 25 a nr 27.

Zielone biurowce na Gumieńcach Zielone biurowce na Gumieńcach Zielone biurowce na Gumieńcach

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
4
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie