Sobota, 18 maja 2024 r. 
REKLAMA

W KURIERZE: Petycja (nie tylko) dla pszczół

Data publikacji: 08 czerwca 2016 r. 23:46
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:05
W KURIERZE: Petycja (nie tylko) dla pszczół
Dzień Pszczoły nad Jeziorem Słonecznym - jedna z największych i najciekawszych imprez familijnych tej wiosny zaowocowała nie tylko świetną zabawą, ale również inicjatywą uchwałodawczą.  

Błyskawiczna decyzja i taka też zbiórka podpisów. Mowa o petycji mieszkańców Gumieniec właśnie przesłanej do magistratu w sprawie zmiany Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Szczecina. Celem: otwarcie miasta dla pszczół.

To odpowiedź na zagrożenie dla ludzkości, jakim jest masowe i na światową skalę wymieranie pszczelich rodzin. To pomysł Rady Osiedla Gumieńce. Idea, która teraz uzyskała społeczne poparcie, wyrażone petycją, pod którą podpisało się ponad 100 uczestników Dnia Pszczoły - niedzielnego festynu rodzinnego, jaki odbył się - oczywiście - na Gumieńcach, przy Jeziorku Słonecznym.

- Kartki krążyły, a ludzie składali podpisy. Sporo miało wątpliwości, bo wciąż mylnie kojarzą pożyteczne pszczoły z niebezpiecznymi dla człowieka, szczególnie dla alergików, osami - komentuje radny Michał Wilkocki (Bezpartyjni), a też przewodniczący miejscowej Rady Osiedla.

W środę (8 czerwca) petycja wraz z podpisami została złożona w magistracie. Dotyczy m.in. "usytuowania uli na dachach budynków oraz zmniejszenia odległości usytuowania uli do 10 m od granicy nieruchomości i drogi publicznej". ©℗
(an)

Więcej w czwartkowym "Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu z 9 czerwca 2016 r.

 

Na zdjęciach: Dzień Pszczoły nad Jeziorem Słonecznym - jedna z największych i najciekawszych imprez familijnych tej wiosny zaowocowała nie tylko świetną zabawą, ale również inicjatywą uchwałodawczą.

Fot. Arleta Nalewajko

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

@
2016-06-09 09:58:29
Genialny urzędnik, wymyślił: Pszczoła może gniazdować w odległości nie mniejszej niż xxxx merów od ... a jeśli jest inaczej to KARA. Co innego osy, szerszenie czy inne robactwo lecz w takiej sytuacji " człowieku radź sobie sam"- odsyłam do artykułu "Horror za oknem"
pszczelarz rolny
2016-06-09 09:39:33
Akcyjni tej petycji nie walcza o pszczoły dosyć okłamywania i szukanie idiotow dla manipulacji walczą panstwo o biznes dla pszczelarzy o dotacje do brudnego biznesu do oszustw na miodzie do wolnego rynku miodem zatrutym antybiotykami az dziwne ze nie walcza o dobro bąków i dzikich pszczół które biznesu nie robia a pozyreczne są jak najbardziej
$
2016-06-09 07:56:02
Już niektórzy doskonale wiedzą skąd się bierze miód :)
Gucio
2016-06-09 06:12:10
Super pomysł, w internecie na fb jest także ogólnopolski profil miejskie pszczoły ;-)

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA