niedziela, 20 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > W KURIERZE: Petycja (nie tylko) dla pszczół

W KURIERZE: Petycja (nie tylko) dla pszczół

W KURIERZE: Petycja (nie tylko) dla pszczół
Data publikacji: 2016-06-08 23:46
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:05
Wywietleń: 1823 138268

Błyskawiczna decyzja i taka też zbiórka podpisów. Mowa o petycji mieszkańców Gumieniec właśnie przesłanej do magistratu w sprawie zmiany Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Szczecina. Celem: otwarcie miasta dla pszczół.

To odpowiedź na zagrożenie dla ludzkości, jakim jest masowe i na światową skalę wymieranie pszczelich rodzin. To pomysł Rady Osiedla Gumieńce. Idea, która teraz uzyskała społeczne poparcie, wyrażone petycją, pod którą podpisało się ponad 100 uczestników Dnia Pszczoły - niedzielnego festynu rodzinnego, jaki odbył się - oczywiście - na Gumieńcach, przy Jeziorku Słonecznym.

- Kartki krążyły, a ludzie składali podpisy. Sporo miało wątpliwości, bo wciąż mylnie kojarzą pożyteczne pszczoły z niebezpiecznymi dla człowieka, szczególnie dla alergików, osami - komentuje radny Michał Wilkocki (Bezpartyjni), a też przewodniczący miejscowej Rady Osiedla.

W środę (8 czerwca) petycja wraz z podpisami została złożona w magistracie. Dotyczy m.in. "usytuowania uli na dachach budynków oraz zmniejszenia odległości usytuowania uli do 10 m od granicy nieruchomości i drogi publicznej". ©℗
(an)

Więcej w czwartkowym "Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu z 9 czerwca 2016 r.

 

Na zdjęciach: Dzień Pszczoły nad Jeziorem Słonecznym - jedna z największych i najciekawszych imprez familijnych tej wiosny zaowocowała nie tylko świetną zabawą, ale również inicjatywą uchwałodawczą.

Fot. Arleta Nalewajko

W KURIERZE: Petycja (nie tylko) dla pszczół W KURIERZE: Petycja (nie tylko) dla pszczół W KURIERZE: Petycja (nie tylko) dla pszczół W KURIERZE: Petycja (nie tylko) dla pszczół

Komentarze

@
Genialny urzędnik, wymyślił: Pszczoła może gniazdować w odległości nie mniejszej niż xxxx merów od ... a jeśli jest inaczej to KARA. Co innego osy, szerszenie czy inne robactwo lecz w takiej sytuacji " człowieku radź sobie sam"- odsyłam do artykułu "Horror za oknem"
2016-06-09 09:58:29
pszczelarz rolny
Akcyjni tej petycji nie walcza o pszczoły dosyć okłamywania i szukanie idiotow dla manipulacji walczą panstwo o biznes dla pszczelarzy o dotacje do brudnego biznesu do oszustw na miodzie do wolnego rynku miodem zatrutym antybiotykami az dziwne ze nie walcza o dobro bąków i dzikich pszczół które biznesu nie robia a pozyreczne są jak najbardziej
2016-06-09 09:39:33
$
Już niektórzy doskonale wiedzą skąd się bierze miód :)
2016-06-09 07:56:02
Gucio
Super pomysł, w internecie na fb jest także ogólnopolski profil miejskie pszczoły ;-)
2016-06-09 06:12:10

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
19
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie