sobota, 25 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > W KURIERZE: Petycja (nie tylko) dla pszczół

W KURIERZE: Petycja (nie tylko) dla pszczół

W KURIERZE: Petycja (nie tylko) dla pszczół
Data publikacji: 2016-06-08 23:46
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:05
Wywietleń: 1684 138268

Błyskawiczna decyzja i taka też zbiórka podpisów. Mowa o petycji mieszkańców Gumieniec właśnie przesłanej do magistratu w sprawie zmiany Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Szczecina. Celem: otwarcie miasta dla pszczół.

To odpowiedź na zagrożenie dla ludzkości, jakim jest masowe i na światową skalę wymieranie pszczelich rodzin. To pomysł Rady Osiedla Gumieńce. Idea, która teraz uzyskała społeczne poparcie, wyrażone petycją, pod którą podpisało się ponad 100 uczestników Dnia Pszczoły - niedzielnego festynu rodzinnego, jaki odbył się - oczywiście - na Gumieńcach, przy Jeziorku Słonecznym.

- Kartki krążyły, a ludzie składali podpisy. Sporo miało wątpliwości, bo wciąż mylnie kojarzą pożyteczne pszczoły z niebezpiecznymi dla człowieka, szczególnie dla alergików, osami - komentuje radny Michał Wilkocki (Bezpartyjni), a też przewodniczący miejscowej Rady Osiedla.

W środę (8 czerwca) petycja wraz z podpisami została złożona w magistracie. Dotyczy m.in. "usytuowania uli na dachach budynków oraz zmniejszenia odległości usytuowania uli do 10 m od granicy nieruchomości i drogi publicznej". ©℗
(an)

Więcej w czwartkowym "Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu z 9 czerwca 2016 r.

 

Na zdjęciach: Dzień Pszczoły nad Jeziorem Słonecznym - jedna z największych i najciekawszych imprez familijnych tej wiosny zaowocowała nie tylko świetną zabawą, ale również inicjatywą uchwałodawczą.

Fot. Arleta Nalewajko

W KURIERZE: Petycja (nie tylko) dla pszczół W KURIERZE: Petycja (nie tylko) dla pszczół W KURIERZE: Petycja (nie tylko) dla pszczół W KURIERZE: Petycja (nie tylko) dla pszczół

Komentarze

@
Genialny urzędnik, wymyślił: Pszczoła może gniazdować w odległości nie mniejszej niż xxxx merów od ... a jeśli jest inaczej to KARA. Co innego osy, szerszenie czy inne robactwo lecz w takiej sytuacji " człowieku radź sobie sam"- odsyłam do artykułu "Horror za oknem"
2016-06-09 09:58:29
pszczelarz rolny
Akcyjni tej petycji nie walcza o pszczoły dosyć okłamywania i szukanie idiotow dla manipulacji walczą panstwo o biznes dla pszczelarzy o dotacje do brudnego biznesu do oszustw na miodzie do wolnego rynku miodem zatrutym antybiotykami az dziwne ze nie walcza o dobro bąków i dzikich pszczół które biznesu nie robia a pozyreczne są jak najbardziej
2016-06-09 09:39:33
$
Już niektórzy doskonale wiedzą skąd się bierze miód :)
2016-06-09 07:56:02
Gucio
Super pomysł, w internecie na fb jest także ogólnopolski profil miejskie pszczoły ;-)
2016-06-09 06:12:10

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
4
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie