niedziela, 26 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Pocztówka z Gumieniec

Pocztówka z Gumieniec

Pocztówka z Gumieniec
Data publikacji: 2016-06-14 19:02
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:06
Wywietleń: 3434 139212

Szykuje się nie lada gratka dla filokartystów, czyli kolekcjonerów pocztówek. Rada Osiedla Gumieńce zamierza wydać własną: poświęconą osiedlu, współtworzoną przez mieszkańców, bo przez nich zaprojektowaną. W tym sensie unikatową, choć nie mniej ważne jest, że zostanie powielona w limitowanej serii 1 tysiąca egzemplarzy.

Pocztówka o Gumieńcach to autorski pomysł radnego Michała Wilkockiego (Bezpartyjni), przewodniczącego RO Gumieńce.

- W czasach PRL-u pocztówki to był jeden obrazek powielany w milionach egzemplarzy. Natomiast od jakiegoś czasu jest ich wydawanych coraz mniej - przyznaje Paweł Wierzchowiec, społecznik, wydawca i filokartysta. - Natomiast te dedykowane osiedlom to rzadkość. Sam na temat Gumieniec wydałem dwie. Jedną z charakterystycznym widokiem na zabytkowy wiatrak. Co było na drugiej, nawet nie pamiętam. Lata od tego minęły.

Czas więc na nową - tak specyficzną - odsłonę Gumieniec.

- Pocztówka to fajny klimat. W starym stylu. Zaproszenie do dobrych wspomnień i podróży. A też okazja do tworzenia niebanalnej kolekcji - mówi radny Wilkocki. - Gumieńce zasługują na wszystko, co najlepsze. Tak więc m.in. także na pocztówki. Wiem, że w przeszłości niezmiernie rzadko widoki naszego osiedla były uwieczniane na tego rodzaju wydawnictwach. Tym bardziej, jak pomyślałem, trzeba to zrobić.

To, czyli pocztówkę. Jak? Najlepiej, „wespół w zespół", czyli wspólnie z mieszkańcami. I na tym polega oryginalność przedsięwzięcia, które teraz firmuje miejscowa RO oraz jego facebookowa emanacja: Osiedle Gumieńce.

- Razem z mieszkańcami zaprojektujemy pocztówkę. Wystarczy wyznać naszym Gumieńcom miłość i to wyznanie udostępnić na społecznościowym portalu, razem z postem informującym o akcji zamieszczonym przez nas na facebooku. Najciekawsze odpowiedzi nagrodzimy kubkiem z logiem naszego gumienieckiego bobra. Natomiast miłosne wyznania trafią na pocztówkę, jaką wydrukujemy w limitowanej serii 1000 sztuk - zapowiada RO Gumieńce.

Akcja rozpoczęła się ledwie wczoraj, a już zatacza coraz szersze kręgi nie tylko na społecznościowych portalach. Pojawiają się też pierwsze (do tej pory 16) wyznania, za co mieszkańcy kochają swoje osiedle. Pisane w formie wolnej i dowolnej, co znaczy, że nie tylko dosłownej, a też humorystycznej, czasem nawet frywolnej.
Kocham Gumieńce - pisze Karolina - za „ptaków śpiew i jeziorka szum, łabędzi śpiew i kaczy gwar, za tamy bobra i pszczele ule, za położenie i dobre jedzenie, za miłych sąsiadów i super przyjaciół - to mój dom i moja rodzina - o tym się nie zapomina!". Ada: „Za Jeziorko Słoneczne, Wyspę Miłości oraz za spacery Ku Słońcu". Krystyna: „Gumieńce to moje dzieciństwo spędzone u babci i dziadka na czas wakacji. Pola, na których pasłam krowy. Kula z gazem, pod którą zbierałam grzyby. I jeziorko, z którego łowiłam rzęsę dla kaczek. To pozostaje w pamięci". Iza: „Za cudny widok na panoramę Szczecina z 11 piętra w moim mieszkaniu". Anka: „Za wieczorne spacery wokół jeziorka". Rafał: „Za bobra, oczywiście". Joanna: Za to ,że poznałam tam miłość swojego życia

Akcja potrwa do 27 czerwca br. Warto czas ten wykorzystać dla siebie, wspomnień i... Gumieniec.
- Pokażcie, że kochacie Gumieńce: tak samo, jak my! - zachęcają autorzy tej niecodziennej akcji społecznej. ©℗

Arleta NALEWAJKO
Fot. RO Gumieńce
Na zdjęciu: przód i tył pocztówki, jaką internauci mogą wspólnie zaprojektować dla Gumieniec.

Pocztówka z Gumieniec

Komentarze

Mieszkaniec Gumieniec
Gdyby każda Rada Osiedla miała takiego radnego jak Michał Wilkocki, to Szczecin wyglądałby znacznie lepiej. Czy ktoś inny potrafi lepiej zadbać o swoje osiedle?
2016-06-15 11:09:27
Kartki
Filokartysta, nie brzmi zbyt przyjaźnie ;-/
2016-06-15 09:52:57
kami
Jedna z niewielu rad osiedlowych, które są widoczne
2016-06-15 09:08:23
Przejście dla pieszych
Niech rada zajmie się tym czym od zawsze czyli bezustanną walką o przejścia dla pieszych- czyżby skończyły się pomysły ?
2016-06-15 08:29:49
gpśpnż...
Dobre, dobre. Guumieńce za gum i więcej!
2016-06-14 22:01:16

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
1
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie