sobota, 19 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Zieleń w poślizgu (nie)kontrolowanym

Zieleń w poślizgu (nie)kontrolowanym

Zieleń w poślizgu (nie)kontrolowanym
Data publikacji: 2016-01-08 08:09
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:50
Wywietleń: 1580 89688

Jedna sprawa: konserwacja i utrzymanie zieleni miejskiej. Jeden podmiot odpowiedzialny: Zakład Usług Komunalnych. I ten sam problem: opóźnienie w ogłoszeniu wielomilionowego przetargu dla wyłonienia firm, jakie będą dbały o szczecińskie parki, skwery, przyuliczną zieleń. Trudno uwierzyć, że takie zaniedbanie przydarza się Szczecinowi, opierającemu swą strategię marketingową właśnie na zieleni. I to nie po raz pierwszy!

Najfatalniej rzecz się miała nawet nie wówczas, gdy przed rozstrzygnięciem przetargu przebieg jego procedury stał się przedmiotem orzeczenia Krajowej Izby Odwoławczej. Tylko dwa lata temu. Gdy ZUK ogłosił przetarg na utrzymanie miejskiej zieleni w latach 2014-15 dopiero w drugiej połowie kwietnia, a procedury związane z wyłonieniem wykonawców zakończono w czerwcu (!).

Można się było spodziewać, że ta wpadka i zła praktyka ostatnich lat już się nie powtórzy. Nie tylko za sprawą już 5-letniego doświadczenia ogrodnika miasta (w randzie z-cy dyrektora - przyp. an). A tym bardziej po zmianie naczelnego dyrektora ZUK i objęciu tego stanowiska przez prawnika, dotychczas związanego z Wydziałem Kontroli i Audytu Wewnętrznego UM.

Niestety, choć już 15 grudnia ub. roku wygasły dwuletnie kontrakty z firmami odpowiedzialnymi za pielęgnację drzew, krzewów i parków w siedmiu rejonach Szczecina, ZUK nadal nawet nie ogłosił przetargu na konserwację i utrzymanie miejskiej zieleni. Zatem: znów nie wyszło. Dlaczego?

Arleta NALEWAJKO

Czytaj w „Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu z dnia 8 stycznia 2016 r.


 

Na zdjęciu: Zieleń jest jednym z głównych symboli Szczecina. Czego jednak nie widać po stylu przygotowywania przetargów na jej konserwację i utrzymanie.

Fot.: Ryszard PAKIESER

Zieleń w poślizgu (nie)kontrolowanym Zieleń w poślizgu (nie)kontrolowanym

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
10
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie