poniedziałek, 27 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Nowy węzeł się oddala

Nowy węzeł się oddala

Nowy węzeł się oddala
Data publikacji: 2015-12-28 09:44
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:50
Wywietleń: 2503 75079

Dopiero w piątym z wyznaczonych, bo przekładanym z tygodnia na tydzień terminie, urzędnikom szczecińskiego magistratu udało się znaleźć chętnych na wykonanie dokumentacji projektowej przebudowy pętli autobusów i tramwajów na osiedlu Głębokie wraz ze skrzyżowaniem al. Wojska Polskiego oraz ulic Emila Zegadłowicza, Hieronima Kupczyka i Miodowej. Tyle że postępowanie unieważnili, a kolejne planują rozpisać w nowym 2016 roku.

Przypomnijmy, że swoje oferty w październiku br. złożyły dwie firmy z Gdańska Biuro Projektów Budownictwa Komunalnego SA oraz Highway sp. z o.o., a także spółka Schuessler-Plan Inżynierzy z Warszawy. Biuro Projektów Budownictwa Komunalnego SA w Gdańsku zaproponowało, że przygotuje dokumentację za 1 057 800 zł. Warszawska spółka Schuessler-Plan Inżynierzy skalkulowała usługę na 996 152,40 zł. Najtańszą ofertę złożyła spółka Highway z Gdańska z ceną 811 800 zł.

 Według zapisów specyfikacji istotnych warunków zamówienia, sporządzonej na potrzeby ogłoszonego w lipcu przetargu, projekt miał powstać w 15 miesięcy, ale w skorygowanej później wersji zakładał, że zwycięzca będzie miał na jego opracowanie termin o miesiąc krótszy.

Sama budowa z uwagi na fakt, że potem trzeba będzie jeszcze urządzić osobny przetarg na wykonawcę robót, nie ruszy zapewne wcześniej niż pod koniec 2017 roku lub w 2018 roku. Według wstępnych szacunków całe przedsięwzięcie miałoby kosztować ponad 15 mln zł. Plan zakładał stworzenie nowego węzła przesiadkowego w pobliżu jeziora z przebudową układu drogowego z chodnikami, ścieżkami rowerowymi, oświetleniem i odwodnieniem, przebudową pętli tramwajowo-autobusowej, budową dwupoziomowego parkingu typu „park & ride”, urządzeniem stacji roweru miejskiego i parkingu dla rowerów, przebudowę istniejącego parkingu przy ul. Kupczyka (z zachowaniem jego charakteru leśnego). ©℗

Więcej w poniedziałkowym kurierze Szczecińskim i e-wydaniu

Tekst i fot.: Mirosław WINCONEK

Na zdj.: Rozjazd na Police, Dobrą i Osów z pętlą autobusów i tramwajów na osiedlu Głębokie  u zbiegu al. Wojska Polskiego z ulicami Emila Zegadłowicza, Hieronima Kupczyka i Miodową. Miasto ma w planach ich przebudowę, ale inwestycji w tym rejonie mieszkańcy i inni użytkownicy dróg doczekają się nieprędko. Drugie podejście do przetargu na zlecenie dokumentacji projektowej nowego węzła przesiadkowego dopiero w przyszłym roku.

 

 

 

 

Komentarze

Mieszkaniec wolczkowa
Zgadzam się z myślą wyprzedzenia czasu i wybudowania zajezdni w Wołczkowie. Jest tam jeszcze dużo możliwości na lokalizację takiej budowy. Rozwiąże problem z dojazdem coraz to większej ilości ludzi zamieszkujacych tamte rejony. Propozycja tramwaju do krzekowa przez bezrzecze i Wołczkowo tez jest dobrą myślą w przyszłość zamiast jakiś pływających ogrodów nikomu nie potrzebnych! Warto byłoby zbudować pas jezdni bezkolizyjnego włączania sie do Ul. Wojska Polskiego za polaną rekraacyjną. Rozładuje to poranne korki. Więcej takich mądrych i przyszłościowych decyzji proszę brać pod uwagę i je realizować.
2015-12-28 14:30:28
mariusz
wg mnie lepiej taki wezel zrobioc w wolczkowie wraz z poziomowym parkingiem. dolozyc autobusy kursujace tam, najlepiej zrobic trase dla tramwaju z Glebokie przez wolczkowo do krzekowa. to rozwiaze problem dojazdow ludzi tam mieszkajacych. skrzyzowanie na Glebokiem nalezy w niezwlocznym czasie przebudoiwac wraz z dodatkoiwa jezdnia dla aut wyjezdzajacych z Kupczyka do Wojska Polskiego. mozna zrobic taki project I wykonac zadanie na pewno nie za mln pln! pytam sie czy w szczecienie nie ma projektowego biura ktore by takie rozwiazanie moglo zaproponowac? znaja problem tego miejsca, warszawka zrobi na odwalne bo co ich to obchodzi poza kasa?
2015-12-28 10:18:56
Głębokie
A co z oświetleniem i naprawą ulicy H. Kupczyka?
2015-12-28 08:48:22

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie