Środa, 17 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Zieleń ponad wszystko?

Data publikacji: 11 marca 2019 r. 09:05
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:34
Zieleń ponad wszystko?
 

Dla jednych to przykład ogławiania drzew, bo trwale oszpecono ich korony. Dla innych to cięcia sanitarne. Jedyna szansa na zachowanie pni, których konary zaczęły zagrażać budynkowi. Jak w przypadku szklanki z wodą: dla jednych będącej w połowie pełną, gdy dla innych - w połowie pustą. Pewne jest, że w „mieście pływającego ogrodu" ta kwestia - zieleni - budzi tyleż emocji, ileż kontrowersji.

Ten konkretny przypadek, czyli koron drzew przyciętych przy szczecińskim Manhattanie (od strony ul. Barbary), został już przekazany z sugestią przeprowadzenia wizji lokalnej inspektorom ds. zieleni Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska UM - jak poinformowała „Kurier" Wiktoria Jeremicz, nasza Czytelniczka.

(an)

Fot. Wojciech BRYŁKA

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Joozek
2019-03-11 16:13:11
U nas nie ma planu na zagospodarowania zieleni miejskiej aby było ładnie. Wszystko rośnie jak parku narodowym i nie wolno ruszać. Drzewa w mieście są przerośnięte, korony przesłaniają ładne widoki na miasto i same w sobie nie są urokliwe. Powinno się wzorem miast zachodnich, stare drzewa usunąć, w sposób przemyślany ponasadzać nowe odpowiednio dobrane gatunkami drzewa.
andi
2019-03-11 15:48:17
firma co niszczy drzewostan to ludzie którzy nie mają zielonego pojęcia o podcinaniu drzew miałem do czynienia która podcinała drzewa przy ładzie tuż za parkingiem podcinali mieli ściąć 40% drzewa to nawet nie umieli obliczyć ile trzeba ściąć podajże byli oni z ZUK
beee
2019-03-11 12:20:08
Zapraszamy inspektorów od zieleni miejskiej na ulicę Wilczą na odcinku od Komuny Paryskiej do Rugiańskiej. Na wysokości pasażu handlowego teren obsadzony drzewami (wierzby?)które odznaczają się wyjątkowo dużą łamliwością i do tego strasznie pylą. Po każdym silniejszym wietrze teren usłany jest połamanymi gałęziami (niekiedy bardzo dużymi). Osoby mieszkające w tym rejonie wiedzą, że podczas wiatru lepiej omijać to miejsce z uwagi na realne zagrożenie utratą zdrowia lub życia. Tak więc może w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców wycięte zostaną gatunki drzew, które nie powinny być sadzone w mieście i zastąpione choćby tradycyjnymi dla naszego miasta platanami?
Viola
2019-03-11 09:30:11
Stop ekologicznym wariatom!
drz
2019-03-11 09:14:53
Zaraz zgłoszą się ci, którzy pożegnalne kartki przyklejali do drzew na Wojska Polskiego.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA