Czwartek, 07 grudnia 2023 r. 
0 szczecin
REKLAMA

Żegluga w alei kwiatowej

Data publikacji: 28 września 2016 r. 18:50
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:16
Żegluga w alei kwiatowej
 

Żegluga Szczecińska rozpoczęła już planowanie zagospodarowania szklanego pawilonu w alei Kwiatowej. Jego główną funkcją będzie Centrum Informacji Turystycznej. Na razie jednak nie jest znany termin jego uruchomienia.

Od ponad dwóch miesięcy nie działa Meeting Point, czyli kawiarnia w szczecińskiej alei Kwiatowej nazywana również akwarium. Ostatni dzierżawca szklanego pawilonu - koszalińska spółka Mondo bez uprzedzenia zakończyła kawiarniany biznes w połowie czerwca tego roku. W ubiegłym miesiącu miasto postanowiło zrezygnować z dalszej dzierżawy tego obiektu i przekazać go do dyspozycji jednej ze swoich jednostek organizacyjnych. Okazało się, że pawilon przejęła Żegluga Szczecińska. Ale nie przeszedł jeszcze w zarządzanie tej spółki.

- Aktualnie dopinane są ostatnie formalności, które niebawem powinny doprowadzić do oficjalnej zmiany administratora tego miejsca - stwierdził Tomasz Owsik-Kozłowski, rzecznik prasowy Żeglugi Szczecińskiej.

Niezależnie od toczącej się procedury Żegluga rozpoczęła już planowanie zagospodarowania pawilonu. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami główną jego funkcją będzie Centrum Informacji Turystycznej. 

- Na deklarację co do terminu rozpoczęcia działalności jest jeszcze za wcześnie. Mogę jednak zaręczyć, że zależy nam na jak najszybszym uruchomieniu CIT. Zaraz po przejęciu pawilonu zaczniemy dostosowywać budynek do nowych zadań - dodaje Owsik - Kozłowski.

(dar)

Fot. Mirosław WINCONEK (arch.)

Kolejna szyba poszła w drobny mak w pawilonie, czyli w szklanej pułapce na pl. Żołnierza Polskiego w Szczecinie. Zdjęcia z początku tego miesiąca z zamkniętej na głucho konstrukcji, z której wyprowadzili się poprzedni najemcy.

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Wejść do kloaki i pytać o następne ??!
2016-09-29 07:47:09
.
POKRZYWA
2016-09-28 22:39:44
RZĄDY KRZYSTKA I WASALNEJ RADY MIASTA BĘDĄ PIEKŁY MIESZKAŃCÓW SZCZECINA PRZEZ NASTĘPNE 10 LAT Z POWODU NIEGOSPODARNOŚCI
selena
2016-09-28 20:13:03
Spółka miejska dostaje od miasta lokal. Przelewanie z pustego w próżne. Jest to tak urządzone, ze jak bedę długi, a będa, to w tego samego dobrego wujka, od którego spółka dostała lokal, sami swoi, zero przedsiębiorczości, bo po co starać się skoro wujek i tak dołoży...

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA