Czwartek, 25 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Porządki po awarii i ograniczenia

Data publikacji: 20 września 2016 r. 10:05
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:15
Porządki po awarii i ograniczenia
 

Co najmniej do wtorkowego wczesnego popołudnia potrwa usuwanie skutków weekendowej awarii wodociągowej w rejonie skrzyżowania al. Wojska Polskiego z ul. Traugutta w Szczecinie. Przejazd  jezdnią alei w kierunku Głębokiego jest możliwy lewym pasem i wjazd w nią lewoskrętem od ul Traugutta.                                                    

Na przywrócenie tam w pełni normalnego ruchu kierowcy jeszcze jednak trochę poczekają. Do czasu usunięcia wykopu na prawym pasie  jezdni alei Wojska Polskiego tuż przed przejściem dla pieszych na przystanki tramwajów linii 1 i 9. Tam do rana (jak widać na zdjęciach) była wciąż jama z przygotowanym piaskiem do wypełnienia i zagęszczenia go w gruncie pod jezdnią.

Przypomnijmy, że od poniedziałkowego popołudnia całkowicie zablokowany został przejazd tym odcinkiem alei Wojska Polskiego w kierunku jeziora Głębokie po tym, jak woda podmyła spory fragment jezdni. Wcześniej, tj. już od soboty brygady Pogotowia ZWiK usuwały awarię. Wykopy były aż trzech miejscach: właśnie na prawym pasie nitki jezdni w kierunku Głębokiego, na wysokości przejścia  dla pieszych przy ul. Traugutta i nieco dalej przy jednej z posesji.

W poniedziałkowe popołudnie trzeba było na dobre wyłączyć pas jezdni alei z lewoskrętem w nią z ul. Traugutta, bo pojawiły się pod jej podbudową kolejne ubytki, wypłukane przez wodę. Do godziny 21 zamknięty był więc przejazd, by skuć asfalt i rozebrać podbudowę z kostki brukowej, a następnie utwardzić na nowo grunt. Dziś od rana trwają porządki i wylewanie nowej nakładki na jezdni. 

(MIR)

Fot. Mirosław WINCONEK

 

 

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Po sąsiedzku
2016-09-20 10:41:23
Ogromnie jestem ciekaw jak ten fragment jezdni będzie wyglądał po naprawie.Jak nasi "specjaliści" od wypełniania ubytków w jezdni do tego typu napraw podchodzą,mieliśmy okazję nie raz się przekonać.Proszę Kurier24 aby umieścił materiał na swojej stronie z naprawy tego fragmentu jezdni

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA