piątek, 25 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Zielony puls miasta

Zielony puls miasta [GALERIA, FILM]

Zielony puls miasta
Data publikacji: 2016-09-24 13:54
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 21:41
Wywietleń: 480 156360

Przy Colleonim polskie truskawki: sadzonki oraz w koszach, na wagę. Krzewy bukszpanu formowane w serca - ze specjalną zniżką dla zakochanych. Ferfenuchy i wino dzielone na kieliszki w drewnianym miasteczku, jakie stanęło w cieniu pomnika „bez gwiazdy". I jeszcze dmuchany zamek, który kolorami przyćmił „szklaną pułapkę". To ledwie wycinek tego, co można zobaczyć i czego doświadczyć w zielonym sercu miasta, jakie przez ten weekend bije na placach: Lotników i Żołnierza, z dawną al. kwiatową włącznie.

Właśnie ruszyło „Miasto Ogród - zielony event" - jedno z cyklicznych wydarzeń projektu „Kolorowa Aleja", jakie organizuje magistrat wraz z Żeglugą Szczecińską. Dzisiaj (sobota, 24 bm.) potrwa do godz. 18, a w niedzielę - od godz. 10 do 17.

Na pl. Lotników działa ogrodniczy kiermasz (Green Market). W ofercie m.in. kwiatowe cebule, trawy, zioła, byliny i krzewy ozdobne w przystępnych, niższych niż przed tygodniem na Wałach Chrobrego. Największym zainteresowaniem cieszą się hortensje, świecznice i wrzosy, choć również na jeżówki i pysznogłówki jest spory popyt. Podobnie jak na… polskie truskawki: owoce oraz sadzonki.

 

Opodal, czyli na sąsiednim placu, stanęło drewniane miasteczko„Eco Marketu" ze wszystkim, co smaczne i zdrowe: miodami, winami, chlebami i przetworami mięsnymi. Do najchętniej kupowanych zaliczyć można warkocze czosnku i papryki, ferfenuchy i sznury obwarzanków, a też śliwki w odmianach. Najciekawszym ze stoisk jest z pewnością „WINOBRaNIE" z częścią restauracyjną, w jakiej za siedziska służą malowane skrzynki wyściełane poduszkami.

Natomiast do odwiedzenia „Strefy Animacji i Edukacji", jaka stanęła w d. alei kwiatowej, zachęca dmuchany zamek, czyli kolorowa zjeżdżalnia dla najmłodszych. Obok niego działa miasteczko ruchu drogowego, a też rozgrywane są gry i zabawy z nagrodami i ekologicznym przesłaniem. Są nie tylko stoiska z kawą i malowaniem twarzy, ale też specjalistyczne, katedr Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego z licznymi - jak choćby owadożerne rośliny - atrakcjami. I jeszcze: można wymienić grat na kwiat - za przyniesiony elektroodpad otrzymuje się zieloną sadzonkę.
To trzeba zobaczyć! ©℗

Tekst i fot. Arleta NALEWAJKO

Film: Dariusz GORAJSKI

!ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ AUTORSTWA DARIUSZA GORAJSKIEGO

Zielony puls miasta Zielony puls miasta Zielony puls miasta Zielony puls miasta Zielony puls miasta Zielony puls miasta Zielony puls miasta Zielony puls miasta Zielony puls miasta Zielony puls miasta Zielony puls miasta Zielony puls miasta Zielony puls miasta Zielony puls miasta Zielony puls miasta Zielony puls miasta Zielony puls miasta Zielony puls miasta Zielony puls miasta

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Różne odcienie filharmonii
Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”