wtorek, 14 lipca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Zderzenie na krzyżówce Mickiewicza z Poniatowskiego. Pirat drogowy w areszcie

Zderzenie na krzyżówce Mickiewicza z Poniatowskiego. Pirat drogowy w areszcie

Zderzenie na krzyżówce Mickiewicza z Poniatowskiego. Pirat drogowy w areszcie
Data publikacji: 2020-05-28 14:18
Ostatnia aktualizacja: 2020-05-29 20:48
Wywietleń: 1883 457065

Do aresztu na trzy miesiące decyzją sądu trafił kierowca, który według dotychczasowych ustaleń wymusił pierwszeństwo na skrzyżowaniu i zderzył się z autobusem komunikacji miejskiej. Do zdarzenia doszło we wtorek (26 maja) na skrzyżowaniu ulic Poniatowskiego i Mickiewicza w Szczecinie. Mężczyźnie grozi nawet ponad osiem lat pozbawienia wolności.

- Areszt został zastosowany na okres trzech miesięcy ze względu na to, iż mężczyźnie grozi surowa kara i mógłby utrudniać toczące się postępowanie poprzez np. ukrycie się czy ucieczkę -  wyjaśnia sędzia Michał Tomala, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Szczecinie. - W celu zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania sąd przychylił się do wniosków prokuratury. Za czyn, który się zarzuca mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności w wymiarze ponad ośmiu lat.

Mężczyzna usłyszał zarzuty sprowadzenia bezpośredniego zagrożenia katastrofy w ruchu lądowym i ucieczki z miejsca zdarzenia.

Jak doszło do zderzenia na skrzyżowaniu Mickiewicza z Poniatowskiego?

Do zdarzenia doszło we wtorek (26 maja) w godzinach porannych na skrzyżowaniu ulic Poniatowskiego i Mickiewicza w Szczecinie. Według dotychczasowych ustaleń, kierowca osobówki wymusił pierwszeństwo i zderzył się z autobusem komunikacji miejskiej. Siła zderzenia była tak ogromna, że autobus wjechał w przystanek niszcząc barierki, a następnie uderzył w baner reklamowy. Na szczęście pasażerów nie było ani w autobusie ani na przystanku autobusowym, w którym została zniszczona wiata. Obaj kierowcy wyszli z wypadku bez szwanku. Mężczyźnie, który spowodował zdarzenie pobrano krew do badań na obecność alkoholu i narkotyków.

Prokuratura Okręgowa w Szczecinie w środę (27 maja) wnioskowała o areszt dla kierującego samochodem osobowym mężczyzny, który spowodował wtorkowy wypadek. Sąd w czwartek (28 maja) przychylił się do wniosku.

Wtorkowe zdarzenie zostało zarejestrowane przez jednego z kierowców, który był jego świadkiem.

(KK)

Fot. Ryszard Pakieser

Na zdjęciu: usuwanie skutków wypadku na skrzyżowaniu ulic Poniatowskiego i Mickiewicza w Szczecinie.

Zderzenie na krzyżówce Mickiewicza z Poniatowskiego. Pirat drogowy w areszcie Zderzenie na krzyżówce Mickiewicza z Poniatowskiego. Pirat drogowy w areszcie Zderzenie na krzyżówce Mickiewicza z Poniatowskiego. Pirat drogowy w areszcie Zderzenie na krzyżówce Mickiewicza z Poniatowskiego. Pirat drogowy w areszcie Zderzenie na krzyżówce Mickiewicza z Poniatowskiego. Pirat drogowy w areszcie

Komentarze

Siła zderzenia była tak ogromna???
ten z busa chyba ze strachu wjechał na przeciwległą jezdnię ale szewcowi nic się nie stało?
2020-05-29 20:42:39
many
Nie cackać się. Za mordę i do pierdla.
2020-05-29 10:17:54
hmmm
wyprzedzać na poniatowskiego to już trzeba mieć zryty łeb i do tego taką fura... feta lub meta jak nic w zyłach krązyła
2020-05-28 23:58:32
hehe
Czyżby Szydło wpadła do Szczecina
2020-05-28 21:03:01
Do zaleceń suwerena
Inaczej byś śpiewał gdyby zmiotło kogoś z twoich bliskich wraz z wiatą. I b dobrze zrobili że go zamknęli. Jechał na złamanie karku co było widać na filmie. Niech teraz spłaca regres za szkody i oby nigdy już nie wyjechał na drogi.
2020-05-28 21:00:07
KONSTYTUCJA !! KONSTYTUCJA !! KONSTYTUCJA !!
KONSTYTUCJA !!
2020-05-28 19:06:29
wes
po-prostu jakiś po-pie.....lony śpieszył do nitro i nie dojechał, szkoda...
2020-05-28 19:03:10
Wolne sądy dosłownie
3 miesiące jak to?????? Wyrok powinien być w 3 godziny i po temacie!!!!!
2020-05-28 17:20:16
as
powinien wyrownac straty, autobus , wiata
2020-05-28 17:13:44
Po obejrzeniu filmu
pomyślałem, ze to prawdopodobnie Nitras "po środkach uspokajających". Teraz wiem, że tym razem to nie on.
2020-05-28 16:53:35
Wreszcie ! Nareszcie !
I tak zawsze z TAKIMI postępować.
2020-05-28 16:36:07
Najsztup
Biegły stwierdzi, że autobus jechał za szybko i będzie odszkodowanie.
2020-05-28 16:30:47
Z okolic
Kilka chwil wcześniej jak widać na zarejestrowanym obrazie z kamerki "pirat" był zagrożeniem dla innych kiedy wyprzedzał na podwójnej ciągłej,oraz poruszał się z niedozwoloną w tym miejscu prędkością.Zdarzenie na skrzyżowaniu było konsekwencją ignorancji dla innych użytkowników i przepisów prawa ruchu drogowego.Zastosowany środek moim zdaniem i tak jest zbyt łagodny,no ale inny ekstraordynaryjny w kpk nie jest przewidziany.Takich potencjalnych zabójców trzeba izolować.Życie mogło stracić wiele osób,lub zostać kalekami. Ponadto uważam że rejon Pogodna został zapomniany przez kierownictwo szczecińskiej Policji w dyslokacji służb wydziału ruchu drogowego.Nie pamiętam,kiedy w opisanym rejonie widziałem radiowóz WRD lub punkt pomiaru prędkości na Poniatowskiego,czy Mickiewicza.
2020-05-28 16:22:37
PiS usprawnił sądy
od razu widać!! brawo wyznawcy Kaczystanu!!! to ta sprawa może potrwać dłużej niż 3 MIESIĄCE??? brawo raz jeszcze. jakby to był biskup to pewnie tysiąclecia by zabrakło!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2020-05-28 16:02:25
Zalecenie suwerena dla wolnych sądów i prokuratur
Areszt za stłuczkę? I to od razu na trzy miesiące dla zabezpieczenie toku postępowania w sprawie tak prostej jak obudowa od cepa? Serio chcecie 3 miesiące prowadzić sprawę stłuczki na skrzyżowaniu? Przecież my nie wyrobimy na wasze prokuratorskie i sędziowskie uposażenia i składki emerytalne, których nie płacicie jeśli tak banalne sprawy będą tyle trwały. Tydzień to maksymalny czas jaki jestem w stanie jako obywatel (wasz pracodawca) zaakceptować na rozstrzygnięcie tej sprawy w pierwszej instancji.
2020-05-28 14:51:41