Środa 27 października 2021r. 
REKLAMA

Zawsze chciał być policjantem, więc udawał mundurowego

Data publikacji: 2018-04-06 10:46
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:07
Zawsze chciał być policjantem, więc udawał mundurowego
 

Jak tłumaczył śledczym, zawsze pasjonował go zawód policjanta. Pomimo że nigdy nim nie został, postanowił przeprowadzić interwencję, podając się za funkcjonariusza. Tak zaczęła się historia, która znajdzie swój finał w sądzie. 26-latkowi postawiono zarzut, a prokurator zastosował wobec niego dozór policji i poręczenie majątkowe.

Do zdarzenia doszło w jednym ze szczecińskich lokali. 26-latek pokłócił się tam z klientem. W trakcie sprzeczki wyciągnął atrapę policyjnej odznaki, wyprowadził mężczyznę na zewnątrz i zaczął mu wydawać polecenia.

– Kiedy świadkowie zdarzenia nabrali podejrzeń co do autentyczności rzekomego funkcjonariusza, 26-latek próbował uciec. Świadkowie zaczęli gonić uciekającego i go ujęli. Fałszywego policjanta przekazano prawdziwym funkcjonariuszom z Oddziału Prewencji Policji w Szczecinie – relacjonuje asp. szt. Irena Kornicz.

Nietrzeźwego mężczyznę przewieziono do izby wytrzeźwień. Funkcjonariusze znaleźli przy nim atrapę odznaki policyjnej i pistoletu. Badanie wykazało, że miał on ponad promil alkoholu w organizmie. Po wytrzeźwieniu trafił do policyjnej izby zatrzymań, a funkcjonariusze z Komisariatu Szczecin-Śródmieście zbierali materiał dowodowy pozwalający na postawienie mu zarzutu. 

– 26-latek odpowie przed sądem za przywłaszczenie funkcji publicznej. Komendant Komisariatu Policji Szczecin-Śródmieście wystąpił z wnioskiem do prokuratury o zastosowanie wobec zatrzymanego środka zapobiegawczego. Prokurator przychylił się do wniosku i zastosował wobec mężczyzny dozór policji, zobowiązując go do stawiennictwa w komendzie raz w tygodniu. Zastosował też poręczenie majątkowe w wysokości dwóch tysięcy złotych – podaje asp. szt. Irena Kornicz.

Za popełnione przestępstwo zgodnie z Kodeksem karnym mężczyźnie może grozić do roku pozbawienia wolności. O jego dalszych losach wkrótce zadecyduje sąd.

(p)

Fot. policja

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

ciekaff
2018-04-07 10:36:57
Co na to Pani Rzecznik KWP która w Radio Szczecin opowiada jak to wygląda policjant w cywilu - dot. wyłudzeń na tzw. Policjanta ??? A podobno na pseudo legitymacji i odznace miał być napis - WZÓR !!
do @ guciu
2018-04-06 17:38:22
- hm, ale nie " W trakcie sprzeczki wyciągali atrapę policyjnej odznaki, wyprowadził mężczyznę na zewnątrz i zaczęli mu wydawać polecenia." Mała różnica.
guciu
2018-04-06 13:52:20
Tak się kiedyś dzieciaki bawili się milicjantów- policjantów i złodziei hmm...
do @ Bezprawnika
2018-04-06 13:36:30
"Przywłaszczenie funkcji publicznej" jst głupie, jest to oszustwo i powinno być karane.
bolo
2018-04-06 12:41:34
atrapa to pożyteczna rzecz. autentyk często jest sflaczałym oryginałem a tu masz ile sztuki i fantazji. pamiętam czasy gdy siedzące damy w czerwonych witrynach Hamburga nerwowo poruszały się na widok wystającego z rozporka wibratora słusznych rozmiarów. były skłonne dać upust na serwisie za upust szczytowania. a ja tam patriota cudzoziemki rżnął nie będę za dolary i na dodatek bezwstydnej grzesznicy. szedłem ulicą i tylko słychać było jak im się sutki naprężają. tak poniżyłem kapitalizm
Moze sie mylimy ?
2018-04-06 12:01:59
A jak to byly "Atrapy"... to przywlaszczyl funkcje publiczna - "chyba tylko w 50 %" ??
Bezprawnik
2018-04-06 11:31:45
"Przywłaszczenie funkcji publicznej" Zarzut z kapelusza jak to mawia środowisko prokuratorskie.Mocno naciągany zarzut i bez szans utrzymania w Sądzie.Każdy rozgarnięty aplikant adwokacki na dorobku jest w stanie ten absurdalny zarzut obalić.Moja ocena nie jest rzecz jasna tożsama z tym,że pochwalam działania jegomościa.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ