środa, 23 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > "Policjanci" w areszcie

"Policjanci" w areszcie

"Policjanci" w areszcie
Data publikacji: 2018-02-16 07:58
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-16 17:22
Wywietleń: 1203 314418

"Na policjanta" wyłudzili od szczecińskiej seniorki blisko 220 tys. zł. W ręce kryminalnych z KWP w Szczecinie wpadli ...na Śląsku. Są tymczasowo aresztowani.

Oszuści zadzwonili do starszej pani kilka tygodni temu. Podali się za policjantów i poinformowali że pieniądze kobiety są zagrożone. Musi je wypłacić z banku i przekazać funkcjonariuszom…

Zmanipulowana przez przestępców kobieta w sumie wypłaciła z kilku lokat i przekazała im blisko 220 tysięcy złotych. Niestety dopiero po fakcie seniorka się zorientowała, że padła ofiarą przestępstwa i powiadomiła prawdziwych policjantów.

Sprawą zajęła się grupa funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

- Ten zespół na co dzień analizuje i prowadzi czynności wykrywcze odnośnie oszustw „na wnuczka”, „na policjanta”- informuje nadkom. Alicja Śledziona z KWP. - Skrupulatnie zbierane informacje doprowadziły w tym tygodniu do zatrzymań.

Doszło do nich w Jaworznie (woj. śląskie). Przy wsparciu policjantów KWP w Katowicach zachodniopomorscy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 19 i 42 lat. Zostali przewiezieni do Szczecina. W Prokuraturze Rejonowej Szczecin Niebuszewo usłyszeli zarzut oszustwa. Decyzją sądu  zostali tymczasowo aresztowani. 

- Sprawę uznajemy za rozwojową - dodaje nadkom. Alicja Śledziona. - Na kanwie tej historii kolejny raz przestrzegamy przed działającymi w opisany sposób oszustami i przypominamy, że prawdziwi policjanci nigdy nie żądają przekazania jakichkolwiek pieniędzy w toku prowadzonych działań.

(g)

Fot. Robert Stachnik 

 

 

Komentarze

Oj oj
Ha ha ha
2018-02-16 11:48:30
Jan
Glupia baba wcale mi jej nie żal.
2018-02-16 11:45:24
haniebny proceder mundurowych.
A co powiesz o haniebnym procederze wyciągania pieniędzy z Skarbu Państwa przez mundurowych Partii Watykańskiej ?
2018-02-16 10:03:38
]
Jak takie kanalie mogą nie mieć sumienia i potem radośnie wydawać pieniądze pochodzące z tak haniebnego procederu....
2018-02-16 08:40:08
pseudo detektyw
"Ten zespół na co dzień analizuje i prowadzi czynności wykrywcze odnośnie oszustw „na wnuczka”, „na policjanta”"Zajmują się, ale chyba tylko zbieraniem dokumentacji. Co rusz mówi sie o ofiarach oszustów w Szczecinie przez minumum 5 lat wstecz i co 2 zatrzymania tylko na kilkanaście lub kilkadziesiąt zgłoszonych spraw???? Przeciez jak dzwonią to są do namierzenia, logowania, ładowania telefonów, monitoringi. W dziesiejszej technologii, cyfryzacji z możliwościami policji i prokuratury aż dwa zatrzymania (dwóch osob) na taką skalę??????!!!! I mowa tylko o Szczecinie. A to chyba są zorganizowane grupy?
2018-02-16 08:21:02

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
21
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”