sobota, 26 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Dała pieniądze fałszywym policjantom

Dała pieniądze fałszywym policjantom

Dała pieniądze fałszywym policjantom
Data publikacji: 2017-08-13 12:51
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 22:24
Wywietleń: 1678 288194

Kolejna starsza osoba padła ofiarą oszustów podających się za funkcjonariuszy CBŚP. Tym razem była to 77-letnia mieszkanka Kołobrzegu.

Do seniorki zatelefonował na numer stacjonarny mężczyzna, który przedstawił się jako funkcjonariusz Centralnego Biura Śledczego Arkadiusz Lipski. Zaproponował swojej ofierze, aby wykręciła numer alarmowy 997 i potwierdziła jego tożsamość.

Kobieta tak zrobiła nie wiedząc, że „Lipski” się nie rozłączył. Rozmowę podjął inny mężczyzna twierdząc, że pan Lipski faktycznie pracuje w CBŚ. Po chwili do kobiety ponownie zatelefonował udający funkcjonariusza oszust. Powiedział jej, że policja prowadzi tajną akcję rozpracowania grupy przestępczej, która okrada rachunki bankowe seniorów.

Poinstruowana przez oszusta 77-latka poszła do banku i wypłaciła ze swojego konta niemal 20 tys. zł. Następnie, zachowując wszystko w największej dyskrecji – zgodnie z poleceniem „tajnego agenta” – całą kwotę wpłaciła na wskazany przez niego numer rachunku. Dopiero po jakimś czasie kobieta zorientowała się, że mogła paść ofiarą przestępstwa. Poszła na policję, gdzie potwierdziły się jej przypuszczenia.

Kołobrzescy policjanci apelują do wszystkich, a w szczególności do osób starszych, aby nie ulegały emocjom i kierowały się zasadą ograniczonego zaufania. Przy okazji przypominają, że policja nie prowadzi żadnych akcji z udziałem osób postronnych, nigdy też nie telefonuje do ludzi z prośbą o udzielenie informacji na temat stanu oszczędności lub poleceniem przekazania jakichkolwiek pieniędzy. ©℗

(pw)

Fot. Anna Gniazdowska

Komentarze

Śledczy
Wyśle że pracownicy Banku dają cynk złodziejom, kto i ile ma na koncie i ich dane osobowe. Policjanci powinni iść tym tropem.
2017-08-16 22:06:44
M.Dem.
Banda wie, jakie konta, jakie kwoty na tych kontach, jacy właściciele tych kont. Banda jest prymitywna ale działa pod egidą "z góry". Organizacja tożsama z organizacją działania "hakerów" w informatyce/mail/Internet.
2017-08-13 21:11:02

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Różne odcienie filharmonii
Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”