środa, 23 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Przedszkolne miejsca są, w szkołach

Przedszkolne miejsca są, w szkołach

Przedszkolne miejsca są, w szkołach
Data publikacji: 2016-04-27 15:31
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:01
Wywietleń: 1508 131259

Prezydent Szczecina, Piotr Krzystek oraz urzędnicy magistratu są zadowoleni z tego, jak udało im się rozwiązać kwestię miejsc przedszkolnych w miejskich placówkach oświatowych. Twierdzą nawet, że wszystkie dzieci, spełniające kryteria rekrutacji, od września będą mogły rozpocząć edukację przedszkolną. Rodzice są mniej zadowoleni, bo wielu z nich zostaną zaproponowane miejsca dla kilkulatków w szkołach podstawowych albo w przedszkolach na obrzeżach miasta. 

W całej Polsce samorządy borykają się z brakiem miejsc w przedszkolach dla trzylatków, bowiem wiele sześciolatków pozostanie jeszcze na rok w tych placówkach. Podobnie dramatyczna sytuacja szykowała się również w Szczecinie. Ale na środowej konferencji prasowej prezydent P. Krzystek i nowa wicedyrektorka Wydziału Oświaty - Małgorzata Łabuń oświadczyli, że miejsc starczy dla wszystkich trzylatków:

- Jesteśmy w stanie w stu procentach zabezpieczyć miejsca dla wszystkich dzieci spełniających kryteria naboru, choć nie w stu procentach w dokładnie tych przedszkolach, które wybrali rodzice w tak zwanym pierwszym wyborze - mówił prezydent.

Według urzędników, nadal są wolne miejsca (w sumie aż 296) w oddziałach przedszkolnych w szkołach (224 miejsc) i przedszkolach (72). Urzędnicy magistratu przygotowali też dodatkowe miejsca (w sumie 237) dla kilkulatków, ale głównie w podstawówkach: SP 5, SP 11, SP 45 i SP 65 (w ZS nr 1), tylko w jednym przedszkolu - PP 37 i w Pałacu Młodzieży.

4 maja rusza nabór uzupełniający na 533 miejsca. ©℗

Monika GAPIŃSKA

Komentarze

@- KRZYSTEK KŁAMIE
P. Krzystek i nowa wicedyrektorka Wydziału Oświaty - Małgorzata Łabuń oświadczyli, że miejsc starczy dla wszystkich trzylatków: KRZYSTEK !!!! DLA CZEGO KŁAMIESZ !!!!
2016-04-27 18:10:47
Informacja
Gmina, która nie zapewnia wszystkim dzieciom 5-letnim i 4-letnim miejsc korzystania z wychowania przedszkolnego, jest obowiązana przeprowadzić otwarty konkurs ofert dla przedszkoli niepublicznych. Osoba prowadząca niepubliczne przedszkole, przystępując do otwartego konkursu, musi złożyć zobowiązanie o przestrzeganiu określonych warunków min.: przeprowadzeniu rekrutacji dzieci w oparciu o zasadę powszechnej dostępności, pobieraniu opłaty za korzystanie z wychowania przedszkolnego nie wyższej niż opłaty ustalone przez radę gminy. Po przeprowadzeniu otwartego konkursu ofert wybrane przedszkola niepubliczne otrzymują z budżetu gminy dotacje na każde dziecko w wysokości równej wydatkom bieżącym przewidzianym w przedszkolach publicznych prowadzonych przez gminę, pomniejszonym o opłaty za korzystanie z wychowania przedszkolnego oraz za wyżywienie.
2016-04-27 17:07:23

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Festiwal Świateł - Berlin 2020

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie