piątek, 03 kwietnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Przedszkolne miejsca są, w szkołach

Przedszkolne miejsca są, w szkołach

Przedszkolne miejsca są, w szkołach
Data publikacji: 2016-04-27 15:31
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:01
Wywietleń: 1433 131259

Prezydent Szczecina, Piotr Krzystek oraz urzędnicy magistratu są zadowoleni z tego, jak udało im się rozwiązać kwestię miejsc przedszkolnych w miejskich placówkach oświatowych. Twierdzą nawet, że wszystkie dzieci, spełniające kryteria rekrutacji, od września będą mogły rozpocząć edukację przedszkolną. Rodzice są mniej zadowoleni, bo wielu z nich zostaną zaproponowane miejsca dla kilkulatków w szkołach podstawowych albo w przedszkolach na obrzeżach miasta. 

W całej Polsce samorządy borykają się z brakiem miejsc w przedszkolach dla trzylatków, bowiem wiele sześciolatków pozostanie jeszcze na rok w tych placówkach. Podobnie dramatyczna sytuacja szykowała się również w Szczecinie. Ale na środowej konferencji prasowej prezydent P. Krzystek i nowa wicedyrektorka Wydziału Oświaty - Małgorzata Łabuń oświadczyli, że miejsc starczy dla wszystkich trzylatków:

- Jesteśmy w stanie w stu procentach zabezpieczyć miejsca dla wszystkich dzieci spełniających kryteria naboru, choć nie w stu procentach w dokładnie tych przedszkolach, które wybrali rodzice w tak zwanym pierwszym wyborze - mówił prezydent.

Według urzędników, nadal są wolne miejsca (w sumie aż 296) w oddziałach przedszkolnych w szkołach (224 miejsc) i przedszkolach (72). Urzędnicy magistratu przygotowali też dodatkowe miejsca (w sumie 237) dla kilkulatków, ale głównie w podstawówkach: SP 5, SP 11, SP 45 i SP 65 (w ZS nr 1), tylko w jednym przedszkolu - PP 37 i w Pałacu Młodzieży.

4 maja rusza nabór uzupełniający na 533 miejsca. ©℗

Monika GAPIŃSKA

Komentarze

@- KRZYSTEK KŁAMIE
P. Krzystek i nowa wicedyrektorka Wydziału Oświaty - Małgorzata Łabuń oświadczyli, że miejsc starczy dla wszystkich trzylatków: KRZYSTEK !!!! DLA CZEGO KŁAMIESZ !!!!
2016-04-27 18:10:47
Informacja
Gmina, która nie zapewnia wszystkim dzieciom 5-letnim i 4-letnim miejsc korzystania z wychowania przedszkolnego, jest obowiązana przeprowadzić otwarty konkurs ofert dla przedszkoli niepublicznych. Osoba prowadząca niepubliczne przedszkole, przystępując do otwartego konkursu, musi złożyć zobowiązanie o przestrzeganiu określonych warunków min.: przeprowadzeniu rekrutacji dzieci w oparciu o zasadę powszechnej dostępności, pobieraniu opłaty za korzystanie z wychowania przedszkolnego nie wyższej niż opłaty ustalone przez radę gminy. Po przeprowadzeniu otwartego konkursu ofert wybrane przedszkola niepubliczne otrzymują z budżetu gminy dotacje na każde dziecko w wysokości równej wydatkom bieżącym przewidzianym w przedszkolach publicznych prowadzonych przez gminę, pomniejszonym o opłaty za korzystanie z wychowania przedszkolnego oraz za wyżywienie.
2016-04-27 17:07:23

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
4
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Kontrolują kierowców

Nekrologi

Gazetki promocyjne

Sonda

Czy wprowadzone przez rząd nowe zasady bezpieczeństwa skutecznie ograniczą rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa w Polsce?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie