Niedziela 25 września 2022r. 
REKLAMA

Zawieszono członka zarządu „Police”

Data publikacji: 2020-07-20 23:34
Ostatnia aktualizacja: 2020-07-21 16:41
Zawieszono członka zarządu „Police”
 

Rada Nadzorcza Grupy Azoty Zakłady Chemiczne „Police” SA zawiesiła Annę Tarocińską w czynnościach członka zarządu tek spółki. Decyzję podjęto w poniedziałek "z uwagi na ważne powody, w tym potrzebę ochrony poufności informacji, tajemnic śledztwa i przedsiębiorstwa" w związku z postępowaniem prowadzonym przez Prokuraturę Regionalną w Szczecinie.

- Powyższa sytuacja nie ma znaczącego wpływu na sytuację spółki, w szczególności w zakresie możliwości działania jej organów, zgodności ich składu z prawem i statutem spółki - podkreśla w komunikacie Waldemar Grzegorczyk, rzecznik prasowy Grupy Azoty.

Zawieszenie to pokłosie działań Centralnego Biura Antykorupcyjnego, które miało zabezpieczyć przed weekendem dokumentację oraz dane z telefonów i komputerów Anny Tarocińskiej. Poinformowało o tym pierwsze Polskie Radio Szczecin. Czynności te miały związek z tzw. aferą policką. W tej sprawie śledztwo nadzoruje Prokuratura Regionalna w Szczecinie.

Przypomnijmy, że afera wybuchła, gdy po dojściu do władzy PiS zmieniło się kierownictwo chemicznego giganta i ujawniono, że za poprzedniego zarządu Zakładów Chemicznych "Police" kupiono w Senegalu wyeksploatowane kopalnie fosforytów.

Obecne działania prokuratury mają związek z prowadzonym działaniem przygotowawczym. Jednak istnieje podejrzenie, że ktoś wysoko postawiony w polickiej spółce przekazywał informacje jej byłemu prezesowi - Krzysztofowi J., a to z kolei mogło wpływać na utrudnianie śledztwa.

Jak informowała pod koniec czerwca Prokuratura Regionalna w Szczecinie, były prezes przebywał w tym czasie poza granicami kraju - w Senegalu, a rezydentem podatkowym był w Szwajcarii. Śledczy podejrzewają, że chce on opuścić Polskę na stałe.

(kl)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Bober
2020-07-21 10:57:17
Naturalnie że są nikt nie mówi jednak z jakiej trydnej sytuacji ten pan wyciągnął spółkę gdzie w rezultacie pod koniec kadencji miała najlepsze wyniki w historii jej istnienia
Biber
2020-07-21 10:55:06
Naturalnie że są byłem widziałem
Nil
2020-07-21 08:46:58
Oczywiście, że przypadek: Ryanair lata codziennie z Goleniowa do Senegalu. To taki city break :) A tak na poważnie to on pracuje w tej kopalni fosforytów na przodku i udowodni niedowiarkom, że fosforyty tam są!
?
2020-07-21 07:23:05
Dziwne, jaki to zbieg okoliczności, że były prezes, który kupił wyeksploatowane złoża w Senegalu, obecnie jest...w Senegalu. Przypadek?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA