wtorek, 21 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Cztery osoby zatrzymane ws. afery polickiej

Cztery osoby zatrzymane ws. afery polickiej

Cztery osoby zatrzymane ws. afery polickiej
Data publikacji: 2019-12-12 08:04
Ostatnia aktualizacja: 2020-01-15 08:27
Wywietleń: 2167 432685

Cztery osoby zostały w czwartek zatrzymane ws. działania na szkodę Grupy Azoty Zakłady Chemiczne Police S.A. - poinformowała Prokuratura Krajowa. Chodzi o zawyżanie ceny akcji spółki wydobywającej fosforyty w Afryce.

Osoby, które zatrzymali w czwartek funkcjonariusze CBA, były "związane ze spółką zbywającą akcje afrykańskiej spółki wydobywającej i poszukującej surowców mineralnych w Afryce na rzecz ZCH Police S.A." - poinformował dział prasowy Prokuratury Krajowej.

Zatrzymani, działając w porozumieniu ze sobą oraz innymi osobami - jak ustalili śledczy - wprowadzili w błąd członków rady nadzorczej Grupy Azoty Zakłady Chemiczne Police S.A. co do faktycznej wartości nabywanych akcji African Investment Group S.A. W wyniku ich działań doszło do niekorzystnego rozporządzenia mieniem spółki - chodzi o kwotę ponad 87 mln zł.

Jak podano, działania zatrzymanych osób miały charakter zorganizowany. "Zmierzały do sprzedaży na rzecz Grupy Azoty Zakłady Chemiczne Police S.A. akcji spółki wydobywającej fosforyty w Afryce po zawyżonej w sposób oczywisty cenie" - poinformowano. Zakładom Chemicznym sprzedano 55 proc. akcji African Investment Group S.A. z siedzibą w Senegalu za blisko 29 mln dolarów amerykańskich.

"Sprawcy mieli świadomość, że wprowadzają nabywców w błąd, gdyż cena oferowanych udziałów była zawyżona i ich faktyczna wartość wynosiła nie więcej niż około 5 mln zł" - poinformowano.

To kolejne zatrzymania w tej sprawie. Śledztwo nadzoruje Prokuratura Regionalna w Szczecinie. Po wykonaniu czynności procesowych ma zostać podjęta decyzja co do zastosowania środków zapobiegawczych.

(pap)

Fot. Ryszard Pakieser

Komentarze

Kris
Cena Azotów niska , bo żydzi nad tym pracują od lat Kontrolowany przez Wiaczesława Mosze Kantora Acron Group , chce to wykupić ...
2020-01-15 02:06:22
Andreas
Odgrzewane kotlety !!!
2019-12-13 13:43:56
Olek do @ wert
Jak przewidywałem: zatrzymani to tuskowcy za oszustwa w 2013 roku.
2019-12-12 16:45:24
teść pasierba - do @ Moja autorska ocena
".. by przykryć aferę z Banasiem i inne w które uwikłał się pisowski rząd." Faktycznie "PiSdzielcy" dali ciała, na usprawiedlwienie swej niemożności (stwierdzenie PO:j..ów - prezes może wszytko) mają argument; Konstytucja usanowiona nie przez nas nie pozwala Banasia tknąć. Ostatnie słowa "kaczystów" to: opozycja nie chce współpracować (fakt) w rozwiązaniu problemu z Banasiem. Przypominam sobie opozycję gdy obecny "pisdzielczy" rząd chciał ruszyć Kwiatkowskiego... Podejrzewam iż przypadek "Banaś" to jest próba likwidacji owej bezkontroli nad NIK-iem. Ta kontrola będzie także służyć obecnej opozycji gdy ta zdobędzie władzę.
2019-12-12 15:01:58
haha
Problem w tym że tak naprawdę nie ma żadnej afery. Jeżeli prokuratura postawi jakieś zarzuty to tylko się ośmieszy, nie pierwszy raz z resztą.
2019-12-12 15:00:51
krotko
Będą zwolnieni za drobna kase.Sprawa będzie się ciagnac do przedawnienia,Slawek Neuman stwierdził to co wie każdy Polak ''nadzwyczajna kasta jest z nami''
2019-12-12 14:48:27
Moja autorska ocena
Co z tych pseudo zatrzymań wynika-? To są raczej siłowe doprowadzenia na przesłuchania czy przedstawienie zarzutów.Natomiast aby ładnie medialnie się to sprzedało a czytelnik nabrał mylnego wyobrażenia operuje się słowem"zatrzymania" bo to tak groźnie brzmi.Ile z tych osób zostało decyzją Sądu umieszczonych w areszcie-?. Mam wrażenie że na potrzeby polityczne,polityczna prokuratura szuka na gwałt spraw by przykryć aferę z Banasiem i inne w które uwikłał się pisowski rząd.Twardy elektorat pisowski taką narrację rzecz jasna kupi,ślepo uwierzy w te dyrdymały.Pozostali doskonale wiedzą czemu i komu to służy.
2019-12-12 14:04:40
beli
Za takie coś powinny być ich mordy publicznie podane do wiadomości niech wstydzi się ich cała rodzina do tego poucinał bym dłonie żeby nie mogli więcej kraść.. ale znając życie sprawa będzie się ciągnęła latami a jeśli ktoś zostanie skazany to wyroki w zawiasach.
2019-12-12 12:49:57
czas
może czas wreszcie by prokuratura zajęła się obecnym Prezesem Zarzadu Polic
2019-12-12 11:34:17
Odp... do wert-a
Bo byc moze najpierw po-wstepowali do Pisu, by dalej robic Affery pod "Pisowskim plaszczykiem" dzialajac jako "konie trojanskie" czyli rozwalajac "to i owo" od srodka...?/!! Zobaczymy co czas pokaze...?
2019-12-12 11:33:39
$
Do tej pory było już bardzo dużo zatrzymań w związku z polickimi zakładami. Począwszy od prezesów, którzy używali służbowych kart do drogich zakupów, nawet operacji plastycznych, czy luksusowych zegarków i wizyt w klubach erotycznych, poprzez byłego wojewodę zachodniopomorskiego i niedawną radną PO w Sejmiku. Wiele zatrzymań, ale nigdy nie podaje się dalszych losów tych osób. Gonić króliczka, czy łapać go?
2019-12-12 09:20:02
wert
Tak pisowcy rządzą Policami - a straty są coraz większe
2019-12-12 08:49:54
Olek
Wyglądają na tuskowców... Ano, zobaczymy.
2019-12-12 08:31:34