sobota, 06 czerwca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Zawiadomienia w prokuraturze. Radny PiS znieważał?

Zawiadomienia w prokuraturze. Radny PiS znieważał?

Zawiadomienia w prokuraturze. Radny PiS znieważał?
Data publikacji: 2019-08-26 18:45
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-27 22:13
Wywietleń: 2012 410568

Czy radny PiS brał udział w internetowym hejcie na kolegę z Rady Miasta, Bazylego Barana z PO, a także, czy na Facebooku znieważał mieszkających w Polsce wyznawców islamu? Na oba te pytania ma odpowiedzieć Prokuratura Rejonowa Szczecin-Zachód. Zajęła się tym po otrzymaniu zawiadomień o możliwości popełnienia przestępstwa.

Do szczecińskiej prokuratury wpłynęły dwa zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Pierwsze złożył radny Bazyli Baran (19 lipca 2019 r.), drugie Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych (9 sierpnia 2019 r.). Zawiadamiający wskazują, że zarówno w znieważeniu funkcjonariusza publicznego (jakim jest radny miejski), jak i polskich muzułmanów główną rolę grał radny PiS Dariusz Matecki, na co dzień współpracujący z Ministerstwem Sprawiedliwości jako specjalista od mediów społecznościowych.

– Postępowania w sprawie są prowadzone – tłumaczy prok. Agata Badura, p.o. rzecznika prasowego Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

Oba zawiadomienia o przestępstwie łączy ta sama osoba, radny Matecki. Ale nie tylko. Również sposób, w jaki doszło do rzekomego złamania prawa. W obu przypadkach bowiem lawina hejtu (raz przeciwko Bazylemu Baranowi, a raz muzułmanom i dziennikarce „Gazety Wyborczej”, która o tym jako pierwsza napisała) wylała się z różnych kont po pierwszym wpisie radnego PiS. Jak się dowiedzieliśmy, w śledztwie nie potwierdza się jednak informacja, by to radny hejtował.

Ale jego wpisy sprowokowały internautów do reakcji. Uruchomiły serię gróźb oraz niewybrednych, nienawistnych wpisów. Czy tego oczekiwał Dariusz Matecki? – to ma wyjaśnić śledztwo. Prokurator prowadzący sprawę jest w trakcie przesłuchiwania świadków.

Leszek Wójcik

Fot. arch.

Komentarze

skoro Jaruzelski i Kiszczak mogli być ludzmi honoru
to spokojny jestem że i PiS włos z głowy nie spadnie bo i jakim prawem...
2019-08-27 22:03:51
Do PISich TROLLI..-
Cisnąć tą miernotę Pisowską , bo tu żaden prokurator nic nie wyjaśni , wszystko co tworzy Kaczor to DYKTATURA I RZĄDZENIE Z TYLNEGO SIEDZENIA !! Taki odważny ten wasz bezzębny karzeł żoliborski :)) Mam nadzieję , że podniosą tyłki ci , którym dotychczas było obojętne I ZAGŁOSUJĄ 13.X.2019, a wtedy nowi rządzący , będą organizować amnestię , aby opróżnić cele WIĘZIENNE dla DZIAŁACZY TEJ ZBRODNICZEJ ORGANIZACJI KATO-PIS...
2019-08-27 18:12:57
Obs.ryver
Matołecki-główny kabel sekty "zero" Ziobra w Szczecinie.Organizator wichrzycieli miejskich i pogromów kobiecych protestów. Taki radny parafialny.
2019-08-27 15:00:17
A co z mowa nienawisci...!
Ze strony calego Nowoczesnego i za-KOD-owanego jak i POKO-nywanego Lewactwa...!!! Kiedy Prokuratora przede wszystkim - za Nich jako Prowokatorow sie wezmie...???
2019-08-27 12:58:32
weger
Matecki jest w Szczecinie skończony, niech oddaje mandat radnego i się stąd zawija
2019-08-27 12:32:34
Gg
Trzymaj sie Matecki. Popieram to co robisz ale łatwo w POwskim Szczecinie nie będzie.
2019-08-27 09:47:15
b
Kozy.
2019-08-27 07:03:12
Antypisior i antyklecha
Mam nadzieję ,że skończy się Trollowanie tego tępego PISiego Burka.
2019-08-27 06:11:21
guciu
Zapomniał wół jak cielęciem był.
2019-08-27 05:58:55
daniel
radnego barana oceniam słabiutko
2019-08-26 22:25:39
Były wyborca PO
Nie potwierdza się by radny Matecki hejtował,to po co jego ciągają a nie hejtujących? Pan Bazyli jak starał się z ulotkami na Zawadzkiego to taki miły był a to taki rasowy polityk się okazuje.Już Karuta skauta nie dopuścił do sali bo finkę miał. Ech, radny Matecki szykuje się wam dużo głosów odebranych konkurencji skoro tak się na ciebie zawzieli.Wiadomo, skuteczny,inteligentny i poukładany gościu.Chce działać dla dobra społeczeństwa
2019-08-26 20:59:59
Kil
Matecki czas beknąć trollu
2019-08-26 20:12:43
śp.Stalin
Trzeba było się uczyć aby zostać wyklętym jełopem.....do warzywniaka ....
2019-08-26 19:52:31
Vida
A adwokatow juz przeprosil?
2019-08-26 19:19:21
ll
Na swiecie jest ponad 2000 tys religii a te dwie ciągle miedzy sobą walczą ,dlatego lepiej byc agnostykiem dla którego liczy się prawo cywilne i karne i zasady wspolzycia spolecznego, wiecej zeby zyc w zgodzie z innymi nie jest potrzebne, to jedyne rozsądne wyjscie no ale w szkole o tym sie nie dowiesz.
2019-08-26 19:04:41