poniedziałek, 22 lipca 2019.
Strona główna > Wiadomości > Jak walczyć z mową nienawiści

Jak walczyć z mową nienawiści

Jak walczyć z mową nienawiści
Data publikacji: 2019-03-21 22:48
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:35
Wywietleń: 933 381223

Hejt, mowa nienawiści - to dziś jeden z powszechniejszych i poważniejszych problemów społecznych. Szczególnie mocno narażona jest na niego młodzież, choć nie tylko. Jak działać w walce z tym zjawiskiem można będzie się dowiedzieć w piątek podczas Akademii Skutecznego Rodzica.

Cyberprzemoc dosięga uczniów a także współczesną szkołę, dlatego organizatorzy cyklu spotkań w Akademii Skutecznego Rodzica podjęli się tego trudnego tematu. Do dyskusji zaprosili eksperta, którym będzie mł. insp. Piotr Makuch, komendant miejski policji w Szczecinie. W swej prelekcji powie on o problemie cyberprzemocy i innych zagrożeń, które mogą dotknąć nasze dzieci. Początek 22 marca o godz. 16.30.

Akademia Skutecznego Rodzica to cykl popularnonaukowych spotkań, organizowanych przez Szkołę Podstawową nr 63 z Oddziałami integracyjnymi przy ul. Grodzkiej 23 w Szczecinie. Ich celem jest wyposażenie rodziców w umiejętności dotyczące wychowania i komunikowania się z dzieckiem, a także dostrzegania i odpowiedniego reagowania na niepokojące zmiany, które zachodzą w młodym człowieku. Spotkania są w pełni bezpłatne i adresowane do chętnych. Przebiegają w trzech częściach: pierwszą jest wykład merytoryczny, drugą – spotkanie przy kawie i ciastku, trzecia będzie okazją do zadania pytań ekspertowi. Wydarzenie jest adresowane do rodziców, nauczycieli, pedagogów z terenu Szczecina i wszystkich zainteresowanych tematem.

- Spotkania w Akademii Skutecznego Rodzica to dla wielu osób okazja do skorzystania z rad ekspertów na temat rozwiązania konkretnego problemu. Po frekwencji widzimy, że te spotkania są bardzo potrzebne, ponieważ regularnie mamy pełną salę uczestników - powiedziała Joanna Połeć-Trusiuk, dyrektor SP63 z OI.

Akademia to okazja, by porozmawiać o tym, co jest zagrożeniem i dowiedzieć się jak szybko i skutecznie zareagować, by uchronić dziecko przed niebezpieczeństwem, a może życiowym dramatem. Udział w spotkaniu warto wcześniej zgłosić pod nr tel. 91 433 29 24.

Zajęcia w ramach Akademii Skutecznego Rodzica w SP 63 odbywają się co miesiąc od października. Było na temat motywowania dziecka do nauki, funkcjonowania ucznia w klasie integracyjnej, wspierania dziecka z wadą wymowy, reagowania w kryzysie i wspierania w depresji. Spotkania potrwają do czerwca br. Akademię swym honorowym patronatem objął zachodniopomorski kurator oświaty.©℗

(el)

Fot. Grzegorz Siwa

Komentarze

bon
Nie pomnę, kto to powiedział: "Mowa nienawiści jest to przypisywanie innym swojej nienawiści".
2019-03-22 17:34:06
cdn
Dwa glowne osrodki nienawisci do polskosci to /tusk vision network/ i szmatlawiec szechtera-michnika.
2019-03-22 15:51:51
Ale o co chodzi?
Przecież według guru liberałów "róbta co chceta". Więc ludzie "robiom i mówiom co chcom".
2019-03-22 14:21:01
@mowa
uprawiasz tandetną sofistykę - wyliczenie przypadków które klasyfikowane są przez środowiska lewackie jako mowa nienawiści nie jest tożsame z "mową nienawiści" która zresztą cechuje środowiska lewicowe od momentu ich powstania (to lewica posługuje się nieustannie narracja walki, wojny, zbrodni a wszystko to w imię postępu). Poza tym mam wrażenie że termin nienawiść jest tu nadużywany ze złą wolą (bo jak myślę określenie nienawiść ma charakter celowej dezinformacji charakterystycznej dla ideologi lewicowej). Zasadne wydaje się być pytanie - ile lewa strona zamierza zamordować osób by walczyć z tzw mową nienawiści? Pytanie bardziej ogólne do lewicy - kiedy zamierzacie przeprosić za zbrodnie swoich liderów? - 150 mln zamordowanych ludzi daje wam raczej słaby mandat etyczno-moralny do walki z mowa nienawiści.
2019-03-22 12:10:53
cap kościelny
Kaczy kraj- katolicka mowa i obyczaje...
2019-03-22 12:03:57
A wiec...
Jak 1-en Atakuje... to 2-gi musi miec rowniez Prawo sie Bronic !! Gdzie za Komuny i PO-stkomuny czyli az przez 70 lat (1945-2015) mowienie Prawdy... nazywane bylo rowniez "mowa nienawisci" w stosunku do owczesnego Lewacko / PRL-go Systemu.
2019-03-22 11:08:58
mowa
"Mowa nienawiści służy kneblowaniu niewygodnych treści, czyli poglądów tradycyjnych, prawicowych, katolickich, po prostu normalnych" I to jest właśnie mowa nienawiści. Z tej wypowiedzi wprost wynika, że poglądy inne, niż prawicowe czy katolickie, są nienormalne. A od takiego stwierdzenia do zakazu droga jest już bardzo krótka.
2019-03-22 09:19:37
do: Tomek
Oczywiście, że masz rację. Mowa nienawiści służy kneblowaniu niewygodnych treści, czyli poglądów tradycyjnych, prawicowych, katolickich, po prostu normalnych :(
2019-03-22 07:15:04
56k
Powiesz chamowi,że jest chamem i zostaniesz oskarżony o mowę nienawiści a cham dalej będzie robił swoje -już jako "biedny pokrzywdzony przez mowę nienawiści?
2019-03-22 04:16:17
Bogdan
Oszuści którzy chcą zamknąć innym usta wprowadzają cenzurę
2019-03-21 23:37:36
Tomek
Supreme Court W USA uznal ze nie istnieje cos takiego jak mowa nienawisci jest to pruba cenzury i ograniczania wolnosci slowa .Krytyka Stalina czy Hitlera byla uznawana jako mowa nienawisci wiadomo jakie byly konsekwencie.Mowy nienawisci nie da sie zdefinjowac
2019-03-21 23:23:00

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
21
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Masowe bieganie nad morzem

kondolencje

Janusz Lamenta

Sonda

Czy uważasz, że w ostatnich latach Szczecin utracił swój akademicki charakter?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie