Niedziela, 26 maja 2024 r. 
REKLAMA

Zatrzymanie obywatelskie

Data publikacji: 07 kwietnia 2017 r. 14:40
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:38
Zatrzymanie obywatelskie
 

Obywatelskim ujęciem zakończyła się podróż dla nietrzeźwego kierowcy. 41-letni mieszkaniec powiatu stargardzkiego kierował pojazdem marki Daewoo Lanos. Za swój czyn odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło na drodze wojewódzkiej nr 106 pod miejscowością Kicko. Dyżurny stargardzkiej komendy otrzymał zgłoszenie o ujęciu przez obywateli nietrzeźwego kierującego.

Na miejsce zostali skierowani policjanci z wydziału ruchu drogowego. Jak się okazało 29 i 27-letni mieszkańcy Maszewa oraz Lipian zauważyli pojazd jadący zygzakiem.

Mężczyźni widząc co się dzieje postanowili zareagować i zatrzymali stwarzającego zagrożenie kierującego. Chcąc zapobiec ewentualnej tragedii zadzwonili po Policję i przypilnowali go do czasu przybycia funkcjonariuszy.  

Przybyli na miejsce policjanci zbadali mężczyznę alkomatem. Wynik - prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie rozwiał wszelkie wątpliwości. Mężczyzna był pijany. Dodatkowo okazało się że nie posiadał on uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Wkrótce nieodpowiedzialny kierowca za swój czyn w trybie przyspieszonym odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

- Policjanci przypominają, że  nietrzeźwy kierujący stanowi zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Dlatego też reagujmy na tego typu przypadki. - apeluje mł.asp. Łukasz Więckowski. - Nawet anonimowa informacja przekazana policjantom przyczynia się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców i zagrożenia jakie ze sobą niosą - dodaje.

(n)

Fot. Robert Stachnik (arch.)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Winni nie tylko... kierowcy,
2017-04-08 09:51:31
Alkohol jest dla ludzi i nie ważne gdzie jest sprzedawany a czytam to masz z tym problem zgłoś się na terapię odwykową tam ci pomogą !
Winni nie tylko... kierowcy,
2017-04-07 22:24:31
Sprzedawac jeszcze wiecej piwa i wodki... na wszystkich Stacjach benzynowych i do tego 25 godzin/dobe !!
%
2017-04-07 16:14:52
Lanos to wiejski stan umysłu, jak bmw.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA