Sobota 02 lipca 2022r. 
REKLAMA

Przemalował kradziony rower

Data publikacji: 2017-04-05 23:37
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:37
Przemalował kradziony rower
 

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wałczu zatrzymali 35-letniego włamywacza. Sprawca wyniósł z piwnicy rower górski, obuwie sportowe i wentylator. Dla niepoznaki przemalował jednoślad i użytkował go kilkanaście dni.

Mieszkanka Wałcza zgłosiła włamanie do komórki lokatorskiej w miejscu zamieszkania. Wiadomo było, że z piwnicy skradziony został rower, sześć par obuwia sportowego i wentylator. Podczas  wykonywania oględzin miejsca kradzieży policjanci zauważyli, że przed klatką schodową stoi niezabezpieczony rower, którego cechy zewnętrze odpowiadały skradzionemu jednośladowi. Różnił się jedynie kolorem.

Pokrzywdzona kobieta była przekonana, że to jest jej własność. Zajmujący się wyjaśnieniem sprawy funkcjonariusze ustalili mężczyznę podejrzewanego o dokonanie tego przestępstwa. Okazał się nimi 35-letni mieszkaniec Wałcza. Przedstawiono mu zarzut kradzieży z włamaniem, do którego się przyznał.

Jak wyjaśnił, do piwnicy włamał się w godzinach wieczornych. Skradziony jednoślad przemalował i użytkował kilkanaście dni, a buty i wentylator wyrzucił. Rower wrócił do pokrzywdzonej.

- Mężczyzna jest nam dobrze znany. Tym razem za popełniony czyn grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności - mówi mł. asp. Beata Budzyń.

(n)

Fot. Dariusz Gorajski (arch.)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

row
2017-04-06 07:05:01
To jakiś debil, że postawił skradziony rower przy miejscu kradzieży? Skoro jest dobrze znany policji, to dlaczego wciąż dokonuje przestępstw i jest na wolności?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA