Piątek 20 maja 2022r. 
REKLAMA

Zając dla sportu i młodzieży

Data publikacji: 2017-04-05 19:24
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:37
Zając dla sportu i młodzieży
Kandydat na prezydenta Stargardu Rafał Zając Fot. Aneta Słaba  

Modernizacja pływalni miejskiej, stadionów „Błękitnych" i „Pomorza" oraz nowe place zabaw i siłownie plenerowe - oto przedsięwzięcia sportowo-rekreacyjne, które zamierza zrealizować kandydat na prezydenta Stargardu Rafał Zając. Pretendent, popierany m.in. przez stowarzyszenie Stargard XXI i Ligę Powiatu Stargardzkiego, planuje także uruchomić większą liczbę miejsc w żłobkach i przedszkolach, zmodernizować placówki oświatowe, utworzyć Centrum Nauki oraz zapewnić dzieciom i młodzieży (także z niepełnosprawnością) wakacyjne zajęcia na półkoloniach.

R. Zając przypomina, że długo oczekiwana modernizacja pływalni miejskiej przy ul. Szczecińskiej rozpocznie się już wkrótce. Zarząd OSiR ogłosił już przetargi na roboty budowlane i pełnienie funkcji inżyniera kontraktu dla tej inwestycji. W planach kandydata na prezydenta miasta znajdują się również m.in. remont stadionów miejskich oraz budowa dwóch hal sportowych dla piłkarzy i zawodników sportów walki przy ul. Ceglanej. Nowe boiska pojawią się także przy Szkole Podstawowej nr 1 i Zespole Szkół Ogólnokształcących.

- Niestety nie ma jednego programu, z którego moglibyśmy sfinansować remont boisk i pływalni, staramy się więc doprowadzić do realizacji tych przedsięwzięć metodą małych kroków - zauważa Rafał Zając. - OSiR uzyskał już pozytywną decyzję banku na emisję obligacji oraz ponad trzy miliony złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego. Trwają starania o kolejne źródła dofinansowania tego przedsięwzięcia. O montażu finansowym myślimy również przy realizacji kolejnych inwestycji sportowo-rekreacyjnych.

Kandydat planuje również m.in. utworzenie Centrum Nauki w opuszczonym budynku przy ul. Chrobrego 21, w którym byłyby przeprowadzane dla młodzieży doświadczenia z zakresu nauk przyrodniczych. W najbliższych latach zwiększy się także liczba miejsc w żłobkach i przedszkolach, bo uruchomione zostaną nowe oddziały w pomieszczeniach gimnazjów nr 2 i 4 oraz na parterze nowo wybudowanego bloku na os. Lotnisko. ©℗

Tekst i fot. (gra)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

las
2017-04-06 07:12:42
A tu postawimy jezioro.
wybory
2017-04-05 19:59:15
Obiecanki cacanki, dla każdego coś miłego, lud ciemny wszystko kupi, bo...głupi.
I znowu Zając
2017-04-05 19:30:54
Dlaczego Kurier promuje tego kandydata?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA