Poniedziałek, 20 maja 2024 r. 
REKLAMA

Zatrzymani włamywacze

Data publikacji: 21 stycznia 2016 r. 09:51
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:41
Zatrzymani włamywacze
Fot. Robert Wojciechowski (arch.)  

Kryminalni z Pogodna i Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie wytypowali a następnie zatrzymali 20- i 21-latka podejrzewanych o szereg kradzieży z włamaniem do domów mieszczących się na terenie Szczecina. Obaj trafili do policyjnego aresztu.

Mężczyźni usłyszeli już zarzuty zagrożone karą do 10 lat pozbawienia wolności. Młodszy z zatrzymanych na trzy miesiące trafił za kratki, natomiast wobec starszego zastosowano dozór policji.

Na początku stycznia nieustaleni wówczas sprawcy włamali się do dwóch domów, skąd po podważeniu okien i wejściu do środka ukradli pieniądze, biżuterię oraz sprzęt RTV na łączną kwotę blisko 38 tys. złotych.

- Po uzyskaniu zawiadomień od pokrzywdzonych o popełnionych przestępstwach sprawą zajęli się kryminalni z Pogodna i z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie - informuje st. asp. Irena Korrnicz. - Na podstawie poczynionych ustaleń policjanci wytypowali dwóch młodych mężczyzn podejrzewanych o te przestępstwa. Obaj zostali zatrzymani i przewiezieni do policyjnego aresztu. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił funkcjonariuszom na postawienie 20- i 21-latkowi dwóch zarzutów kradzieży z włamaniem.

Młodszy z mężczyzn za popełnione przestępstwa odpowie w warunkach recydywy, ponieważ odbywał karę pozbawienia wolności za podobny czyn. Decyzją sądu 20-latek trafił na trzy miesiące za kratki, a wobec jego starszego wspólnika zastosowano policyjny dozór, zobowiązując go do stawiennictwa raz w tygodniu na komendzie. Pracujący nad sprawą policjanci nie wykluczają, że może mieć ona charakter rozwojowy. (p)

Fot. Robert Wojciechowski (arch.)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

nie dla idiotów
2016-01-21 13:58:06
Ble ble ble -charakter rozwojowy.Jak ja lubię takie oklepane wyświechtane slogany z ust policjantów i prokuratorów,po czym się okazuje że sprawa kończy się na dwóch lub jednym zarzucie-w dodatku bardzo wątpliwej jakości skoro jeden z zatrzymanych dostaje tylko dozór.No ale cóż każdy musi umieć swoją robotę sprzedać we właściwy sposób bo sukcesy są potrzebne każdemu.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA