poniedziałek, 20 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Zatrzymani włamywacze

Zatrzymani włamywacze

Zatrzymani włamywacze
Data publikacji: 2016-01-21 09:51
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:52
Wywietleń: 1595 106971

Kryminalni z Pogodna i Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie wytypowali a następnie zatrzymali 20- i 21-latka podejrzewanych o szereg kradzieży z włamaniem do domów mieszczących się na terenie Szczecina. Obaj trafili do policyjnego aresztu.

Mężczyźni usłyszeli już zarzuty zagrożone karą do 10 lat pozbawienia wolności. Młodszy z zatrzymanych na trzy miesiące trafił za kratki, natomiast wobec starszego zastosowano dozór policji.

Na początku stycznia nieustaleni wówczas sprawcy włamali się do dwóch domów, skąd po podważeniu okien i wejściu do środka ukradli pieniądze, biżuterię oraz sprzęt RTV na łączną kwotę blisko 38 tys. złotych.

- Po uzyskaniu zawiadomień od pokrzywdzonych o popełnionych przestępstwach sprawą zajęli się kryminalni z Pogodna i z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie - informuje st. asp. Irena Korrnicz. - Na podstawie poczynionych ustaleń policjanci wytypowali dwóch młodych mężczyzn podejrzewanych o te przestępstwa. Obaj zostali zatrzymani i przewiezieni do policyjnego aresztu. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił funkcjonariuszom na postawienie 20- i 21-latkowi dwóch zarzutów kradzieży z włamaniem.

Młodszy z mężczyzn za popełnione przestępstwa odpowie w warunkach recydywy, ponieważ odbywał karę pozbawienia wolności za podobny czyn. Decyzją sądu 20-latek trafił na trzy miesiące za kratki, a wobec jego starszego wspólnika zastosowano policyjny dozór, zobowiązując go do stawiennictwa raz w tygodniu na komendzie. Pracujący nad sprawą policjanci nie wykluczają, że może mieć ona charakter rozwojowy. (p)

Fot. Robert Wojciechowski (arch.)

Komentarze

nie dla idiotów
Ble ble ble -charakter rozwojowy.Jak ja lubię takie oklepane wyświechtane slogany z ust policjantów i prokuratorów,po czym się okazuje że sprawa kończy się na dwóch lub jednym zarzucie-w dodatku bardzo wątpliwej jakości skoro jeden z zatrzymanych dostaje tylko dozór.No ale cóż każdy musi umieć swoją robotę sprzedać we właściwy sposób bo sukcesy są potrzebne każdemu.
2016-01-21 13:58:06

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie