niedziela, 20 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Zatrzymali włamywacza

Zatrzymali włamywacza

Zatrzymali włamywacza
Data publikacji: 2016-02-02 17:01
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:53
Wywietleń: 1693 115609

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu ustalili i zatrzymali włamywacza. Wyłamując okienną ramę, 30-latek włamał się do mieszkania, skąd skradł wartościowe przedmioty na kwotę ponad dwóch tysięcy złotych. Za popełnienie tego przestępstwa mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Sprawca upatrzył sobie jedno z mieszkań przy ul. Grunwaldzkiej. Poczekał aż domownicy wyjadą z miasta i późnym wieczorem wyłamał okienną ramę, żeby wejść do środka. Po splądrowaniu mieszkania wyniósł z niego wartościowe przedmioty, w tym biżuterię i zegarek o łącznej wartości ponad 2.000 zł. Osoba, która opiekowała się mieszkaniem pod nieobecność właścicieli powiadomiła policję.

- Na miejsce zdarzenia przybyła grupa dochodzeniowo-śledcza, która przy udziale technika kryminalistyki przeprowadziła dokładne oględziny, zabezpieczając wszystkie ślady, jakie pozostawił sprawca. Ponadto dzielnicowy rejonu rozpytał mieszkańców z pobliskich mieszkań. Czynności pozwoliły stróżom prawa wytypować sprawcę włamania do mieszkania - opowiada st. asp. Beata Olszewska ze świnoujskiej policji.

30-latek był zaskoczony widokiem mundurowych. Przyznał się jednak do zarzutu kradzieży z włamaniem. Akta prowadzonego przez policjantów postępowania wraz z aktem oskarżenia trafią teraz do sądu. Zgodnie z kodeksem karnym za popełnione przestępstwo sprawcy grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

BaT

Fot. arch. Policji

Komentarze

Złodziej
30 lat, a taka łajza.
2016-02-03 08:01:20

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie