Poniedziałek 17 stycznia 2022r. 
REKLAMA

Zatrzymali 10 osób i znaleźli 12 kg narkotyków [FILM]

Data publikacji: 2018-05-14 08:28
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:10
Zatrzymali 10 osób i znaleźli 12 kg narkotyków
 

Policjanci ze szczecińskiego CBŚP przy wsparciu antyterrorystów zatrzymali dziesięć osób, z których osiem aresztowano. W wydziale zamiejscowym szczecińskiej Prokuratury Krajowej podejrzanym przedstawiono zarzuty z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Podczas działań policjanci zabezpieczyli ponad 12 kg narkotyków.

Śledztwo nadzorowane przez Zachodniopomorski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji w Szczecinie dotyczy przestępczości narkotykowej. Dziesięciu zatrzymanym w tej sprawie grozi odpowiedzialność m.in. za posiadanie środków odurzających, wprowadzanie do obrotu znacznej ilości tych substancji oraz udzielanie narkotyków w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Z ustaleń śledczych wynika, że zatrzymani mogli działać od kwietnia 2017 roku, rozprowadzając wówczas prawdopodobnie 20 kg narkotyków. Środki odurzające trafiały do odbiorców na terenie powiatu koszalińskiego i kołobrzeskiego.

Działania policji rozpoczęły się pod koniec lutego tego roku na terenie tych dwóch powiatów. Podczas akcji Centralnego Biura Śledczego Policji zabezpieczono wtedy 8,8 kg marihuany i 3,6 kg amfetaminy. W tamtej sprawie zatrzymano trzy osoby, które Sąd Rejonowy w Szczecinie tymczasowo aresztował na trzy miesiące.

Kolejna akcja została przeprowadzona w ostatnich dniach. W działaniach policjantów CBŚP wsparli antyterroryści z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. Tym razem w Koszalinie i Kołobrzegu policjanci zatrzymali siedem osób. W stosunku do pięciu podejrzanych Sąd Rejonowy w Szczecinie zastosował areszt tymczasowy, a dwie kolejne osoby prokurator objął dozorem policyjnym i zakazem opuszczania kraju.

Sprawa jest rozwojowa i policjanci wspólnie z prokuratorami wyjaśniają jej kolejne aspekty. (k)

Fot. i film CBŚP

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

czyt.
2018-05-14 13:08:38
Należy zatrzymanych uzależnić od narkotyków i trzymać "na głodzie"
Brawo CBSP i tak trzymac... !
2018-05-14 12:10:29
Narkomani i Osoby... rozprowadzajace narkotyki w dzisiejszej Polsce, nie sa wcale - do NIESZCZESC na Wolnosci... PO-trzebni !!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA