wtorek, 28 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Zatrzymali 10 osób i znaleźli 12 kg narkotyków

Zatrzymali 10 osób i znaleźli 12 kg narkotyków [FILM]

Zatrzymali 10 osób i znaleźli 12 kg narkotyków
Data publikacji: 2018-05-14 08:28
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:10
Wywietleń: 5331 327460

Policjanci ze szczecińskiego CBŚP przy wsparciu antyterrorystów zatrzymali dziesięć osób, z których osiem aresztowano. W wydziale zamiejscowym szczecińskiej Prokuratury Krajowej podejrzanym przedstawiono zarzuty z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Podczas działań policjanci zabezpieczyli ponad 12 kg narkotyków.

Śledztwo nadzorowane przez Zachodniopomorski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji w Szczecinie dotyczy przestępczości narkotykowej. Dziesięciu zatrzymanym w tej sprawie grozi odpowiedzialność m.in. za posiadanie środków odurzających, wprowadzanie do obrotu znacznej ilości tych substancji oraz udzielanie narkotyków w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Z ustaleń śledczych wynika, że zatrzymani mogli działać od kwietnia 2017 roku, rozprowadzając wówczas prawdopodobnie 20 kg narkotyków. Środki odurzające trafiały do odbiorców na terenie powiatu koszalińskiego i kołobrzeskiego.

Działania policji rozpoczęły się pod koniec lutego tego roku na terenie tych dwóch powiatów. Podczas akcji Centralnego Biura Śledczego Policji zabezpieczono wtedy 8,8 kg marihuany i 3,6 kg amfetaminy. W tamtej sprawie zatrzymano trzy osoby, które Sąd Rejonowy w Szczecinie tymczasowo aresztował na trzy miesiące.

Kolejna akcja została przeprowadzona w ostatnich dniach. W działaniach policjantów CBŚP wsparli antyterroryści z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. Tym razem w Koszalinie i Kołobrzegu policjanci zatrzymali siedem osób. W stosunku do pięciu podejrzanych Sąd Rejonowy w Szczecinie zastosował areszt tymczasowy, a dwie kolejne osoby prokurator objął dozorem policyjnym i zakazem opuszczania kraju.

Sprawa jest rozwojowa i policjanci wspólnie z prokuratorami wyjaśniają jej kolejne aspekty. (k)

Fot. i film CBŚP

 

Zatrzymali 10 osób i znaleźli 12 kg narkotyków Zatrzymali 10 osób i znaleźli 12 kg narkotyków Zatrzymali 10 osób i znaleźli 12 kg narkotyków

Komentarze

czyt.
Należy zatrzymanych uzależnić od narkotyków i trzymać "na głodzie"
2018-05-14 13:08:38
Brawo CBSP i tak trzymac... !
Narkomani i Osoby... rozprowadzajace narkotyki w dzisiejszej Polsce, nie sa wcale - do NIESZCZESC na Wolnosci... PO-trzebni !!
2018-05-14 12:10:29

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
6
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie