sobota, 26 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Zatrzymali 10 osób i znaleźli 12 kg narkotyków

Zatrzymali 10 osób i znaleźli 12 kg narkotyków [FILM]

Zatrzymali 10 osób i znaleźli 12 kg narkotyków
Data publikacji: 2018-05-14 08:28
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:10
Wywietleń: 5505 327460

Policjanci ze szczecińskiego CBŚP przy wsparciu antyterrorystów zatrzymali dziesięć osób, z których osiem aresztowano. W wydziale zamiejscowym szczecińskiej Prokuratury Krajowej podejrzanym przedstawiono zarzuty z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Podczas działań policjanci zabezpieczyli ponad 12 kg narkotyków.

Śledztwo nadzorowane przez Zachodniopomorski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji w Szczecinie dotyczy przestępczości narkotykowej. Dziesięciu zatrzymanym w tej sprawie grozi odpowiedzialność m.in. za posiadanie środków odurzających, wprowadzanie do obrotu znacznej ilości tych substancji oraz udzielanie narkotyków w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Z ustaleń śledczych wynika, że zatrzymani mogli działać od kwietnia 2017 roku, rozprowadzając wówczas prawdopodobnie 20 kg narkotyków. Środki odurzające trafiały do odbiorców na terenie powiatu koszalińskiego i kołobrzeskiego.

Działania policji rozpoczęły się pod koniec lutego tego roku na terenie tych dwóch powiatów. Podczas akcji Centralnego Biura Śledczego Policji zabezpieczono wtedy 8,8 kg marihuany i 3,6 kg amfetaminy. W tamtej sprawie zatrzymano trzy osoby, które Sąd Rejonowy w Szczecinie tymczasowo aresztował na trzy miesiące.

Kolejna akcja została przeprowadzona w ostatnich dniach. W działaniach policjantów CBŚP wsparli antyterroryści z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. Tym razem w Koszalinie i Kołobrzegu policjanci zatrzymali siedem osób. W stosunku do pięciu podejrzanych Sąd Rejonowy w Szczecinie zastosował areszt tymczasowy, a dwie kolejne osoby prokurator objął dozorem policyjnym i zakazem opuszczania kraju.

Sprawa jest rozwojowa i policjanci wspólnie z prokuratorami wyjaśniają jej kolejne aspekty. (k)

Fot. i film CBŚP

 

Zatrzymali 10 osób i znaleźli 12 kg narkotyków Zatrzymali 10 osób i znaleźli 12 kg narkotyków Zatrzymali 10 osób i znaleźli 12 kg narkotyków

Komentarze

czyt.
Należy zatrzymanych uzależnić od narkotyków i trzymać "na głodzie"
2018-05-14 13:08:38
Brawo CBSP i tak trzymac... !
Narkomani i Osoby... rozprowadzajace narkotyki w dzisiejszej Polsce, nie sa wcale - do NIESZCZESC na Wolnosci... PO-trzebni !!
2018-05-14 12:10:29

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie